شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 6 اسفند 1398   02:20:53
شركت ذخيره‌سازي گاز طبيعي
چهارشنبه 18/10/1392

شانا _ گروه نفت: وزیر نفت با درخواست از مردم برای صرفه جویی در مصرف گاز، از کمبود روزانه ١٦٠ میلیون مترمکعب گاز در کشور خبر داد.


وزیر نفت با درخواست از مردم برای صرفه جویی در مصرف گاز، از کمبود روزانه ١٦٠ میلیون مترمکعب گاز در کشور خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بیژن زنگنه در حاشیه نخستین اجلاس استانداران سراسر کشور در دولت یازدهم، با درخواست از مردم برای صرفه جویی در مصرف گاز گفت: با صرفه جویی گاز همه مردم می توانند از گاز طبیعی بهره مند شوند و صنایع نیز به تولید بپردازند.

وزیر نفت در ادامه با اشاره به نشست خود با استانداران کشور تصریح کرد: در این نشست درباره وضعیت شبکه گاز کشور توضیحاتی به استانداران ارائه و از آنان درخواست شد وضعیت و شرایط تامین گاز کشور را به مردم منتقل کنند.

وی با بیان اینکه استانداران باید اداره های دولتی را به کاهش مصرف تشویق کنند، تصریح کرد: برخلاف میل باطنی ناچار به کاهش گاز برخی مصرف کنندگان عمده کشور (به جز مصارف بخش خانگی) هستیم و باید برای آنها محدودیت اعمال کنیم؛ به طوری که در برخی مواقع ناچار به کاهش مصارف گاز جایگاه های سی ان جی و کارخانه ها شدیم.

وزیر نفت ادامه داد: برای جلوگیری از کمبود گاز در کشور در سال جاری، باید ٦ فاز پارس جنوبی را وارد مدار می کردیم که این کار انجام نشد.

بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت پرداخت نشده است

بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت بیش از دو میلیارد یورو است و تا کنون مبلغی به حساب وزارت نفت واریز نشده است.

زنگنه گفت: اسناد ارائه شده از سوی بابک زنجانی در مورد پرداخت پول وزارت نفت مورد قبول بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نبوده است.

کمبود روزانه ١٦٠ میلیون مترمکعب گاز در شبکه گازرسانی کشور

زنگنه به کمبود روزانه ١٦٠ میلیون مترمکعب گاز در شبکه گازرسانی کشور اشاره و تصریح کرد: وزارت نفت این کمبود را با تولید مقدار زیادی فرآورده نفتی و تحویل آن به نیروگاه ها جبران کرده است.

وی همچنین در باره برنامه های وزارت نفت برای افزایش تولید نفت و گاز گفت: هم اکنون در بخش گاز تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا فازهای نیمه کاره  پارس جنوبی را تکمیل کنیم.

وزیر نفت با یادآوری شروع به کار واحد نخست فاز ١٥ میدان گازی پارس جنوبی گفت: این واحد هم اکنون با نصف ظرفیت مشغول تولید است و در تلاش هستیم با رفع مشکلات واحدهای بعدی این فاز هرچه سریعتر فعال شود.

بنزین خارجی غیراستاندارد وارد کشور نشده است

زنگنه درباره شایعات ورود بنزین چینی به ایران نیز یادآور شد: قطعا تاکنون بنزین خارجی غیراستاندارد وارد کشور نشده و در آینده نیز چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

وزیر نفت به واردات ناچیز بنزین از کشورهای مختلف حتی چین اشاره و تصریح کرد: این موضوع که این مقدار بنزین از کجا خریداری می شود را خیلی دنبال نمی کنم؛ اما به طور حتم بنزین چینی غیراستاندارد با کیفیت پایین وارد کشور نمی شود.

ایران ظرفیت تولید نفت خالی دارد

زنگنه با بیان این که فرآیند افزایش تولید نفت دراز مدت است، افزودایران ظرفیت خالی برای تولید دارد و در صورت حل مشکلات موجود می توانیم نفت بیشتری را صادر کنیم.

وی در مورد سرمایه گذاری خارجی و احتمال انعقاد قرارداد در این زمینه، اظهار داشت: فعلا بحثی در این مورد نبوده اما مذاکراتی انجام شده است.

بر پایه این گزارش، نخستین اجلاس استانداران سراسر کشور در دولت یازدهم روز گذشته (١٧ دی) در وزارت کشور برگزار شد.

 
چهارشنبه 18/10/1392

شانا _  قائم مقام وزیر نفت گفت: مسئولیت حفظ سلامت سرمایه های انسانی صنعت نفت و خانواده آنان در درجه نخست بر عهده سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت است.


قائم مقام وزیر نفت گفت: مسئولیت حفظ سلامت سرمایه های انسانی صنعت نفت و خانواده آنان در درجه نخست بر عهده سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت است.

به گزارش خبرنگار شانا، سید کاظم وزیری هامانه در پیامی به مناسبت برگزاری دومین همایش "مدیریت سلامت در بلایا، حوادث و پدافند غیر عامل صنعت نفت" که امروز چهار شنبه (١٨ دی) برگزار شد، گفت: صنعت نفت ایران، به عنوان بزرگترین صنعت کشور در طول یک قرن گذشته همواره در معرض انواع بحران ها و بلایای غیر طبیعی و حوادث غیر مرقبه بوده است.

وی گفت: تاریخ پرافتخار رشادت و همبستگی های پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس همواره با یاد و خاطره دلاوری ها و از خود گذشتگی های کارکنان جان بر کف صنعت نفت در جای جای کشور اسلامی از جمله در دریا و خشکی، شمال و جنوب و شرق و غرب آکنده شده است.

هامانه یادآور شد: سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت موظف است با توجه به راهبردها و تکالیف اساسی خود پیگیر مسایل آموزش، مدیریت علمی و حضور دائم در حوزه سلامت در همه نقاط (به ویژه در مواقع بروز بحران ها و حوادث ناشی از کار) صنعت نفت در کشور باشد.

قائم مقام وزیر نفت گفت: سازمان بهداشت درمان صنعت نفت برای دومین سال متوالی با همکاری معاونت ها و شرکت های صنعت نفت موفق به برگزاری همایش مدیریت سلامت در بحران و حوادث صنعت نفت شد تا با حضور برجسته ترین اندیشمندان و نخبگان صنعت نفت در این حوزه زمینه های علمی و اجرایی مدیریت سلامت در بحران در این صنعت بررسی شود.

وی افزود: امیدواریم نتایج بدست آمده از برگزاری این همایش، به عنوان برنامه عملیاتی در زمینه مدیریت سلامت در بلایا و حوادث صنعت نفت در دیگر بخش ها و حوزه های سلامت کشور نیز مورد استفاده قرار گیرد و سازمان بهداری و بهداشت صنعت نفت نیز در این زمینه همانند پزشک خانواده در کشور پیشتاز شود.

 
چهارشنبه 18/10/1392

بیستم دی ماه مصادف است با روز هشتم ربیع الاول، سالروز شهادت امام حسن عسگری علیه السلام و آغاز امامت حضرت مهدی (عج)...


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بیستم دی ماه مصادف است با روز هشتم ربیع الاول، سالروز شهادت امام حسن عسگری علیه السلام  و آغاز امامت حضرت مهدی (عج)

امام حسن عسگری (ع) در سال 232 هجری در مدینه چشم به جهان گشود. به طور کلی 6 سال از عمر 29 ساله امام حسن عسگری(ع) دوران امامت آن حضرت می باشد.

امام حسن عسگری (ع) با توجه به خفقان جامعه و ظلم خلفای ناحق زمانه شان بیشتر عمر شریف خود را در زندان به سر بردند، اما این امر باعث نشد که ایشان در تمام این مدت از کوشش های علمی و فرهنگی مانند تشکیل حوزه های علمیه، ایجاد شبکه ارتباطی با شیعیان و تعیین نمایندگان و ارتباط با آنها دست بردارند.

حکام بنی عباس نسبت به عملکرد ایشان از چند جهت نگرانی داشتند، نخست اینکه جمعیت شیعیان درآن عصر به ویژه در عراق بسیار بود، از سوی دیگر شیعیان توجه خاصی به امام حسن عسگری(ع) داشتند و به ارتباطشان با امام ادامه می دادند، دیگر آن که تلاش های سیاسی، نامه ها و پیک ها، فعالیت شاگردان و نمایندگان، حوزه علمیه طاغوت برانداز، گفتار سازنده و الهام بخش همه نشان دهنده تسلیم نشدن ایشان بود و از همه مهمتر همه مسلمانان می دانستند سرانجام حضرت مهدی (عج) ظهور می کنند و تاج و تخت شاهان و سلاطین جور در سراسر جهان به دست عدالت گستر ایشان سرنگون خواهد شد.

سرانجام امام حسن عسگری (ع) با نیرنگ معتمد عباسی مسموم شده و به شهادت رسیدند اما ثمره تلاش ایشان حفظ انسجام علمی، فرهنگی و فقهی شیعه وآماده سازی آنان برای امامت قائم آل محمد امام زمان (عج) که ماندگاری تفکر شیعه و تداوم خط امامت نتیجه آن است.

شهادت آن حضرت را روز جمعه هشتم ربیع الاول سال 260 هجری قمری نوشته اند که پس از 1175 سال، سالروز شهادت آن بزرگوار در روز جمعه واقع شده است.

 توفیق دادن صدقه و ذکر صلوات در این ایام برای سلامتی و تعجیل در ظهور حضرت ولیعصر (عج) را برای همه از خداوند منان مسئلت داریم.

            

 
سه‌شنبه 17/10/1392

شانا_  سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با هشدار به مردم، از ثبت رکورد جدید مصرف گاز به میزان ٤٨٣,٥ میلیون متر مکعب در روز گذشته (دوشنبه، ١٦ دی) خبر داد و گفت: در صورت استمرار مصرف غیرمنطقی در روزهای آتی با افت فشار گاز در برخی استان ها مواجه خواهیم شد.


سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با هشدار به مردم، از ثبت رکورد جدید مصرف گاز به میزان ٤٨٣,٥ میلیون متر مکعب در روز گذشته (دوشنبه، ١٦ دی) خبر داد و گفت: در صورت استمرار مصرف غیرمنطقی در روزهای آتی با افت فشار گاز در برخی استان ها مواجه خواهیم شد.

lجید بوجارزاده در گفت و گو با خبرنگار شانا، با اعلام این که هم اکنون حدود ٢٦ استان کشور سرمای زیر صفر را تجربه کرده اند، گفت: در تهران نیز رکورد مصرف گاز  در روز گذشته به ١١٥ میلیون مترمکعب گاز رسید.

وی اظهار داشت: بر این اساس ضروری است در استان های مرکزی کشور مانند تهران، اصفهان، فارس، مرکزی و سمنان که تعداد مشترکان گاز زیاد است، مردم توجه بیشتری به استفاده منطقی و صرفه جویی در مصرف داشته باشند.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران افزود: بیشترین احتمال افت فشار گاز در استان های کردستان، آذربایجان غربی، مازندران و اردبیل است که در انتهای خطوط لوله گازرسانی سراسری واقع شده اند.

بوجارزاده کل مصرف گاز در روز گذشته را ٥٤٥ میلیون متر مکعب اعلام و تصریح کرد: به منظور گازرسانی مطلوب به بخش خانگی، محدودیت های لازم در گازرسانی به صنایع عمده، نیروگاه ها و دیگر بخش ها اعمال شده است.

وی با اعلام این که بر اساس اخبار کسب شده از سازمان هواشناسی کشور، موج سرما تا پایان دی ماه در کشور مستقر است، از مردم درخواست کرد برای رفاه حال خود و هموطنان، به طور جدی در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران افزود: استفاده از لباس مناسب در منازل، کم کردن یک وسیله گرمایشی، کاهش دمای منازل و رعایت دمای رفاه (١٨ تا ٢١ درجه) و تنظیم دمای موتور خانه از جمله نکات مهم و موثر  در کاهش مصرف گاز است.

 
سه‌شنبه 17/10/1392

شانا_  وزیر نفت گفت: اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) بر این باورند که این سازمان در سال ٢٠١٤ میلادی با چالش قابل توجهی رو به رو نخواهند بود.


وزیر نفت گفت: اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) بر این باورند که این سازمان در سال ٢٠١٤ میلادی با چالش قابل توجهی رو به رو نخواهند بود.

بیژن زنگنه در گفت و گو با بولتن ماهانه اوپک در ماه دسامبر درباره چالش های احتمالی اوپک در سال جاری میلادی ضمن بیان مطلب فوق اعلام کرد: در سال جدید میلادی فرصت هایی برای اوپک در زمینه تولید و سرمایه گذاری وجود دارد.

وی با اشاره به این که بعضی از تولید کنندگان هم اکنون از ذخایر شیل اویل یا نفت سخت ، نفت خام تولید می کنند، گفت: اعضای اوپک این موضوع را تهدیدی برای این سازمان تلقی نمی کنند و این تنها بخشی از تولید کشورهای غیرعضو اوپک است مانند آنچه پیش از این در جریان بوده است.

وزیر نفت در حاشیه نشست ١٦٤ اوپک در واکنش به تصمیم اعضای اوپک درباره تثبیت سقف تولید روزانه ٣٠ میلیون بشکه، عنوان کرد: از دیدگاه من تصمیم اعضای اوپک که همسو با بنیادهای بازار بوده است، مناسب است و بازار نفت نیز به این تصمیم واکنش مثبت نشان خواهد داد.

با توجه به احتمال افزایش تولید نفت خام از سوی ایران در نتیجه لغو تحریم ها علیه تهران، زنگنه گفت: در سال های گذشته بعضی از اعضای اوپک با چنین مشکلات مشابهی رو به رو بوده و آنها برای مدتی از بازار خارج شده اند.

وی افزود: اما زمانی که این اعضا به بازار بازگشتند، اوپک چگونگی مواجهه با ورود دوباره اعضا به بازار و پایدار کردن ظرفیت مازاد عرضه را می دانست بنابراین این کشورها می توانند بازگشت خوبی داشته باشند و بازگشت آن ها بر بهای نفت تاثیر منفی نداشته باشد.

زنگنه ابراز اطمینان کرد که اوپک قادر است تا نگاه درستی نسبت به ایران داشته باشد و از اعضایی که قصد دارند به جایگاه پیشین خود بازگردند پشتیبانی کند.

اعضای اوپک که ٤٠ درصد نفت جهان را تامین می کند، در صد و شصت و چهارمین نشست این سازمان در وین اتریش تصمیم گرفتند سقف تولید روزانه ٣٠ میلیون بشکه اوپک را ثابت نگاه دارند.

 
سه‌شنبه 17/10/1392

شرکت ملی گاز- مدير كل روابط عمومي وزارت نفت بعداز ظهر دیروز(دوشنبه 16 دي ماه) با حضور در ساختمان مركزي شركت ملي گاز ايران ضمن ديدار با كاركنان روابط عمومي اين شركت از نزديك در جريان روند فعاليتهاي اين واحد قرار گرفت.

آلبوم تصاویر


مدير كل روابط عمومي وزارت نفت بعداز ظهر دیروز(دوشنبه 16 دي ماه) با حضور در ساختمان مركزي شركت ملي گاز ايران ضمن ديدار با كاركنان روابط عمومي اين شركت از نزديك در جريان روند فعاليتهاي اين واحد قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، در اين ديدار دكتر نعمت الهي ضمن استماع سخنان مجيد بوجارزاده رئيس روابط عمومي شركت ملي گاز ايران در خصوص روند اجراي فعاليت ها در هر يك از بخش هاي زير مجموعه اين واحد، ابراز اميدواري نمود: با توجه به برودت هوا و لزوم اطلاع رساني شفاف و دقيق با هدف ترويج فرهنگ استفاده ايمن و بهينه از گاز طبيعي، همكاران اين واحد بيش از پيش براي تحقق اين هدف تلاش نمايند.

 در اين بازديد مدير كل روابط عمومي وزارت نفت را ناصري رئيس روابط عمومي شركت ملي نفت، سادات مير رئيس روابط عمومي شركت پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي، زنوزي رئيس روابط عمومي شركت ملي صنايع پتروشيمي و همچنين موسوي شاد رئيس امور هماهنگي روابط عمومي هاي صنعت نفت همراهي نمودند.

 
جمعه 13/10/1392

شانا- يک ميليارد و 300 ميليون متر مکعب گاز در مخزن ذخيره سازی سراجه ذخيره شده است که در موقع نياز از اين ميزان گاز برای تزريق به شبکه سراسری استفاده می شود.


يک ميليارد و 300 ميليون متر مکعب گاز در مخزن ذخيره سازی سراجه ذخيره شده است که در موقع نياز از اين ميزان گاز برای تزريق به شبکه سراسری استفاده می شود.

به گزارش شانا و به نقل از خبرگزاری فارس،  بخش دوم مجتمع ذخيره سازی سراجه قم با ظرفيت ذخيره سازی حدود 5 ميليون مترمکعب گاز آغاز به کار کرد.

با راه اندازی این بخش پاﻻیشی، ظرفيت فرآورشی مجتمع پاﻻیشگاهی و ذخيره سازی گاز طبيعی شهيد فهميده سراجه قم از 5 به 10 ميليون مترمکعب در روز افزایش می یابد.

اگرچه ظرفيت اسمی این مجتمع پالایشگاهی 10 ميليون متر مکعب است اما می توان بين 11 تا 12 ميليون متر مکعب گاز را در این مخزن ذخيره کرد.

مسعود سامی وند مدیرعامل شرکت ذخيره سازی گاز طبیعی با اشاره به بهره برداری از مخزن ذخيره سازی گاز سراجه قم که در زمستان سال گذشته صورت گرفت می گوید: بر اساس سياست های شرکت ملی گاز ایران و به منظور پشتيبانی از منابع تأمين گاز برای زمستان 92 هماهنگی های ﻻزم و تدابير فنی و عملياتی برداشت حداکثری ظرفيت توليد گاز در این مجتمع صورت گرفته است.

باید گفت تاکنون حدود یک ميليارد و سيصد ميليون متر مکعب گاز از دورترین منابع توليد گاز در کشور و در زمان های مناسب فصول گرم سال به وسيله خطوط لوله سراسری ، انتقال و پس از دریافت از طریق مجتمع پاﻻیشگاهی و ذخيره سازی گاز طبيعی شهيد فهميده جهت ذخيره سازی به مخزن سراجه قم تزریق شده است که در سال گذشته نيز حدود 300 ميليون مترمکعب آن در روزهای سرد زمستان پس از فرآیند عمليات فرآورش جهت مصرف کشور به خط سراسری ارسال شد.

* درآمد 20 ميليون دﻻری از راه انداری دومين مخزن ذخيره سازی

این گزارش اضافه می کند هم اکنون مخزن ذخيره سازی گاز شوریجه نيز که در استان خراسان رضوی واقع است در حال آماده شدن است.

که با راه اندازی دومين مخزن ذخيره سازی گاز کشور روزانه 20 ميليون دﻻر عاید کشور می شود و میتوان گاز وارداتی به کشور را متوقف کرد.

به گفته مدیر عامل شرکت ذخيره سازی گاز ایران، ظرفيت ذخيره سازی مخزن شوریجه خانگيران 4.8 ميليارد متر مکعب است که در فاز اول 2.4 ميليارد متر مکعب آن به بهره برداری می رسد و در کل امکان برداشت 20 ميليون متر مکعب گاز در روز ممکن می شود.

به گزارش خبرنگار فارس هم اکنون ایران در بين کشورهای جهان در امر ذخيره سازی گاز رتبه نوزدهم جهان را در اختيار دارد که این مهم نيز با راه اندازی اولين مخزن ذخيره سازی گاز بدست آمده است و با راه اندازی مخزن ذخيره سازی گاز شوریجه رتبه ایران به مقام پنجم نيز خواهد رسيد.

ذخيره سازی گاز یک طرح پدافند غيرعامل محسوب می شود از این رو شرکت ذخيره سازی گاز ایران موظف است ماهانه گزارش عملکرد خود را به سازمان پدافند غير عامل کل کشور ارائه دهد.

هم اکنون بيش از 200 مخزن ذخيره سازی در کشور شناسایی شده که حدود 40 مخزن از این تعداد آماده ذخيره سازی گاز طبيعی است که با راه اندازی این تعداد رتبه ایران در ذخيره سازی گاز طبيعی به مقام اول جهان نيز خواهد رسيد.

 
چهارشنبه 11/10/1392

  با شروع اولین روزهای زمستان و راه اندازی بخش دوم از فاز نخست مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم، فرآورش روزانه بیش از 7 میلیون مترمکعب گاز محقق گردید.


با شروع اولین روزهای زمستان و راه اندازی بخش دوم از فاز نخست مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم، فرآورش روزانه بیش از 7 میلیون مترمکعب گاز محقق گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی، مهندس سامی وند بیان داشت: با روشن شدن فلر بخش دوم از فاز نخست این مجتمع، در حال حاضر روزانه بیش از 7 میلیون مترمکعب از گاز ذخیره شده در مخزن سراجه قم دریافت و پس از انجام مراحل نم زدایی جهت پشتیبانی از منابع تأمین گاز مورد نیاز زمستان مشترکین خانگی و صنعتی کشور به خط سراسری تحویل می گردد.

مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی در ادامه گفت: اجرای طرح های ذخیره سازی گاز طبیعی بعنوان پدیده ای نو در صنعت گاز کشور ، پشتوانه ای مطمئن برای انرژی به شمار می آید که امکان خدمت رسانی هر چه بهتر و بیشتر را به مردم شریف ایران اسلامی ایجاد نموده و نمونه بارز آن در مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده  سراجه قم تجلی یافته است.

وی همچنین اظهار داشت: میدان گازی سراجه قم از سال 1337 کشف شده است که در آخرین سال های برداشت از این میدان (1386 به بعد) در پایین ترین حد تولید یعنی0/08 در روز رسیده بود که بدلیل عدم مرغوبیت گاز، تولید این مقدار نیز متوقف گردید، اما اکنون شاهد تولید بیش از 7 میلیون مترمکعب گاز در روز از این مخزن هستیم که با توجه به مصرف بالا و نیاز شدید به گاز در شرایط روزهای سرد زمستان هر چند که با توجه به حجم عظیم تولید گاز در کشور این میزان تولید ناچیز است و صرفاً با صرفه جویی و استفاده بهینه از این نعمت خدادادی توسط هموطنان فهمیم موضوع ذخیره سازی گاز طبیعی تحقق   می یابد، محبت الهی و یک رکورد جدید می باشد که این خود نشان از اهمیت و جایگاه ویژه طرح های ذخیره سازی گاز طبیعی بعنوان یک ضرورت استراتژیک برای انرژی کشور به شمار می آید.

سامی وند همچنین گفت: طرح ذخیره سازی گاز طبیعی سراجه قم این امکان را برای صنعت نفت و گاز فراهم ساخت تا تخلیه 13میلیون بشکه میعانات گازی باقیمانده در مخزن، با ارزش  1/3 میلیارد دلاری فراهم شود و از متروکه شدن تأسیسات و همچنین چاه های موجود منطقه که هزینه های زیادی برای حفاری آنها پرداخت شده است جلوگیری گردد.

مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی در پایان خاطر نشان کرد: بازگشت سرمایه گذاری این طرح در بازده زمانی کوتاه مدت انجام می شود و مهمتر از آن احیاء دوباره مخزن و ذخیره سازی گاز طبیعی در یکی از مکان های استراتژیک کشور برای ایجاد پشتوانه انرژی است که در منطقه باعث شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال برای مردم شریف استان قم شده است و ان شاءالله در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی و با حمایت مسئولین محترم دولت تدبیر و امید در آینده با توسعه این مجتمع و سایر طرح های ذخیره سازی گاز طبیعی در کشور شاهد موفقیت های بیشتری خواهیم بود.

 

تهیه و تنظیم: واحد ارتباط با رسانه ها- افلاطون سالاری

 
چهارشنبه 11/10/1392

پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرماید: هر کسی پایان صفر را خبر دهد بهشت بر او واجب است.

 

 

مشکی از تن به در آرید ربیع آمده است      خم ابرو بگشایید ربیع آمده است

مژده ای ختم رسل داد که آید به بهشت       هر که بر من خبر آرد که ربیع آمده است


پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرماید: هر کسی پایان صفر را خبر دهد بهشت بر او واجب است.

 

 

 

 

مشکی از تن به در آرید ربیع آمده است          خم ابرو بگشایید ربیع آمده است

مژده ای ختم رسل داد که آید به بهشت          هر که بر من خبر آرد که ربیع آمده است

به گزارش روابط عمومی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی مهندس سامی وند طی پیامی حلول ماه  ربیع الاول، ماه شادی و سرور اهل بیت(علیه السلام)را به تمامی همکاران  ستادی و عملیاتی تبریک گفت.در این پیام آمده است:

ماه ربیع الاول سومین  ماه از ماه های قمری و از ماه های فرخنده برای شیعیان، حادثه مهم و تاریخی  لیله المبیت، هجرت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) از مکه به مدینه، ازدواج خجسته شان با حضرت خدیجه علیه السلام، ولادت خجسته آن حضرت و امام جعفر صادق(علیه السلام)،آغاز امامت حضرت حجه ابن الحسن مهدی موعود (عج) از جمله حوادث فرخنده این ماه می باشد.

سامی وند افزود: به برکت حلول این ماه عزیز که بهار ماهها است و با لطف و عنایت خداوند قادر متعال و به همت شما کارکنان خدوم شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی ، در اولین طرح ذخیره سازی گاز کشور با راه اندازی و روشن شدن فلر بخش دوم از فاز نخست مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم  توانستید  رکورد جدید فرآورش روزانه بیش از 7 میلیون متر مکعب گاز را در کارنامه شرکت ملی گاز ایران به ثبت برسانید و در جهت پشتیبانی از منابع تأمین گاز مورد نیاز زمستان مشترکین خانگی و صنعتی کشور به خط سراسری تحویل دهید که این نشان از خودباوری و تجلی حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی در این شرکت به شمار می آید.

مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تمامی تلاشگران ستادی و عملیاتی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی بیان داشت : مطمئناً این توفیقات بدون تلاش و رشادت های شما  در جهت خدمت رسانی هر چه بیشتر و بهتر به مردم شریف ایران اسلامی به ثمر نمی رسیده است و  از خداوند قادر متعال در این ماه پر خیر و برکت توفیقات روزافزون تمامی خدمت گزاران صنعت نفت و گاز کشور را خواستار شد و از هموطنان فهیم در اقصی نقاط کشور درخواست نمود تا با رعایت صرفه جویی در مصرف گاز ، فرزندان خود را در شرکت ملی گاز ایران در این روزهای سخت و سرد زمستان که با نیاز شدید به گاز مواجه هستیم یاری نمایند.

 

تهیه و تنظیم: واحد ارتباط با رسانه ها- افلاطون سالاری

 
چهارشنبه 11/10/1392

شانا_  معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران بر ضرورت ایجاد ساختار انرژی با هدف بهینه سازی منابع انرژی در مناطق مختلف کشور تاکید کرد.


معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران بر ضرورت ایجاد ساختار انرژی با هدف بهینه سازی منابع انرژی در مناطق مختلف کشور تاکید کرد.

عبدالحسین ثمری در گفت و گو با خبرنگار شانا، با بیان این که نیازمند به ایجاد ساختار انرژی در کشور هستیم، اظهار داشت: با ایجاد ساختار انرژی، مشخص خواهد شد که مناطق مختلف با توجه به شرایط خاص خود از چه نوع انرژی می توانند بهره مند شوند.

وی با تاکید بر این که همه مردم محق بهره مندی از انرژی هستند، گفت: بر اساس دستور وزیر نفت روش سوخت رسانی به مناطق سردسیر و گرمسیر باید متفاوت شود، از سوی دیگر با توجه به آنکه گازرسانی به روستاها در مناطق صعب العبور بسیار هزینه بر بوده و انتقال گاز با خط لوله در برخی مناطق صرفه اقتصادی نخواهد داشت، بررسی روی سایر حامل های انرژی در دستور کار قرار گرفته است.

معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران اظهار داشت: به منظور تنوع بخشی به سبد سوختی، روش های سوخت رسانی «ال پی جی، گاز طبیعی، سی ان جی، ال ان جی، نفت سفید، برق و انرژی های نو » در دست بررسی است و در بررسی های آینده مشخص خواهد شد کدام انرژی برای چه منطقه ای بهتر است.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران نیز پیشتر از تنوع بخشیدن به سبد انرژی شرکت گاز و تهیه بسته ای از هفت حامل انرژی برای گازرسانی به مناطق مختلف کشور تا ٦ ماه آینده خبر داده بود.

یه گزارش شانا، وزیر نفت اخیرا از بررسی روش های مقرون به صرفه برای سوخت رسانی در مناطق مختلف کشور تا ٦ ماه آینده خبرداده و گفته بود: نظام سوخت رسانی کشور بر اساس هزینه و صرفه بازنگری می شود.

ییژن زنگنه افزوده بود: دستور داده ام بهترین روش سوخت رسانی برای هر منطقه از کشور بررسی و اعلام شود.

 
شنبه 7/10/1392

شرکت ملی گاز - وزیر نفت در جلسه ای که با اعضا کمیسیون انرژی مجلس داشت کمبود گاز را ناشی از تاخیر در بهره برداری از فازهای پارس جنوبی در سال های گذشته دانست و گفت: صرفه جویی از سوی  مصرف کننده گان فعلا تنها گزینه است.


وزیر نفت در جلسه ای که با اعضا کمیسیون انرژی مجلس داشت کمبود گاز را ناشی از تاخیر در بهره برداری از فازهای پارس جنوبی در سال های گذشته دانست و گفت: صرفه جویی از سوی مصرف کننده گان فعلا تنها گزینه است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، وزیر نفت در نشست مشترک کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که در سالن جلسات نفت برگزار شد درباره وضعیت شبکه گاز کشور گفت: در سال‌های اخیر برنامه ریزی در خصوص توسعه و تکمیل فازهای پارس جنوبی به نحو مطلوب پیشرفت نداشته است چرا که اگر ۵ فاز پارس جنوبی وارد مدار تولید شده بود گاز زمستان امسال در شرایط مطمئن تری تامین می شد.

عضو کابینه دولت یازدهم در خصوص تدابیر وزارت نفت در روز‌های اخیر برای تامین گاز خانوار‌ها تصریح کرد: نظر به این که امکان قطع گاز خانوارها وجود ندارد گازرسانی به برخی واحدهای پتروشیمی و صنایع محدود شده است.

زنگنه با اشاره به تلاش شبانه روزی واحدهای مختلف صنعت نفت برای تامین سوخت زمستانی تصریح کرد: هم اکنون بیش از نیمی از نیاز نیروگاه های حرارتی با سوخت مایع تامین می شود به طوری که روز گذشته فقط 140 میلیون لیتر نفت کوره و گازوییل به نیروگاه ها تحویل شد.

وزیر نفت عدم النفع ناشی از مصرف سوخت مایع به جای گاز در نیروگاه ها را حدود 30 میلیارد دلار اعلام کرد و با تاکید دوباره بر صرفه جویی در مصرف گاز افزود: لازم است از هر فرصتی برای تشویق مردم برای بهینه مصرف کردن گاز استفاده کنیم

در این نشست علاوه بر حضور همه معاونین وزیر نفت، جواد سعدون‌زاده، سید حسین دهدشتی، شمس الله بهمئی، نادر فریدونی، امیر عباس سلطانی، موسی احمدی، سید سعیدحیدری طیب، سیدموسی موسوی، سید مهدی موسوی‌نژاد، حسین امیری خامکانی، جلیل جعفری و علی مروی از نمایندگان مجلس نهم و اعضا کمیسیون انرژی نیز حضور داشتند.

 
شنبه 7/10/1392

شرکت ملی گاز- مديرعامل شركت ملي گاز ايران در اولين نشست هم انديشي حراستهاي تابعه صنعت گاز صبح روز چهارشنبه 4 دي ماه در اين شركت برگزار شد، گفت: با رعايت اصول، ايجاد اعتماد و بالا بردن توانمندي، مي توانيم  زمينه رشد و تعالي سازمان و جامعه را فراهم نماييم.

گزارش تصویری


مديرعامل شركت ملي گاز ايران در اولين نشست هم انديشي حراستهاي تابعه صنعت گاز صبح روز چهارشنبه 4 دي ماه در اين شركت برگزار شد، گفت: با رعايت اصول، ايجاد اعتماد و بالا بردن توانمندي، مي توانيم  زمينه رشد و تعالي سازمان و جامعه را فراهم نماييم.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، مهندس حميدرضا عراقي در اين نشست ضمن تاكيد بر استفاده از تجارب و دانش مديران و كاركنان سابق و بازنشسته تصريح نمود: ما بايستي با استفاده از تجارب گذشتگان براي آينده برنامه ريزي نمايم، چراكه انسان بدون گذشته نمي تواند در آينده حركت كند و در اين راستا بايستي تحول آفرين باشيم و با برنامه ريزي، بهترين آينده را رقم بزنيم.

وي با اشاره به اينكه رعايت اصول، ايجاد اعتماد و بالا بردن توانمندي، لازمه تعالي سازمان و جامعه است، به تشريح هر يك از اين مفاهيم پرداخت و گفت: "اصول" شامل مواردي مي شود كه در طول تاريخ و عرض جغرافيا بر اساس عقول بشري و مذاهب وكرامت هاي الهي و انساني ارزش تلقي شده و چنانچه اصول از جامعه اي برداشته شود جامعه فرو مي ريزد، اين موارد شامل مهرباني، امانتداري، احترام به حقوق ديگران، راستگويي و... است.

مهندس عراقي با بيان اينكه تمامي افراد سازمان بايستي در راستاي ايجاد اعتماد گام بردارند، افزود: با انجام كار اصولي "اعتماد" ايجاد مي شود ولي با انجام كوچكترين كار غيراصولي اعتماد ازبين مي رود، بنابراين اعتماد به سختي ايجاد شده و به آساني از بين خواهد رفت.

مديرعامل شركت ملي گاز ايران، در ادامه با اشاره به اينكه "توانمندي" با قدرتمندي متفاوت است، افزود: چنانچه ظرفيت و آگاهي را در خود افزايش دهيم توانمند خواهيم شد و از آنجايي كه توانمندي از درون ولي قدرتمندي از بيرون ايجاد مي شود، بنابراين توانمندي قابل ضايع شدن نيست و انسان توانمند، اعتماد را ايجاد كرده و در جامعه و سازمان طبق اصول حركت خواهد كرد.

وي تصريح نمود: روابط فرد با ديگران مي تواند در سه قالب قابل تعريف باشد، اولين مورد ارتباطي به صورت برنده- بازنده است كه در اين رابطه فرد همواره ديگران را محكوم مي كند و انسان در اين رابطه جسور و مستبد خواهد شد، حقوق ديگران را ضايع نموده و به جاي ديگران تصميم مي گيرد، در رابطه بازنده- برنده نيز فرد خود را مبهوت ديگران نموده و محافظه كار شده و جسارت و اعتماد به نفس خود را از دست مي دهد، لذا ما بايستي رابطه  برنده- برنده را همواره مد نظر داشته باشيم، زيرا زندگي عرصه همكاري است و تبعيت از وجدان و توازن بين جسارت و محافظه كاري ايجاد مي كند و در نهايت اعتماد و توانمندي افزايش مي يابد.

مهندس عراقي در خاتمه ضمن تاكيد بر اينكه كاركنان حراست بايستي توانمندي را در خود افزايش داده و از اطلاعات و اخبار در راستاي منافع سازمان و جامعه استفاده كنند، افزود: چنانچه از اطلاعات در راستاي منافع شخصي استفاده نماييم، بي اعتمادي در سازمان ترويج يافته و از اصول انساني تخطي نموده ايم.

 

رئيس سازمان حراست وزارت نفت: اولويت حراست صيانت از نيروي انساني است

رئيس سازمان حراست وزارت نفت نيز در اين نشست ضمن تاكيد بر اينكه اولويت حراست بايستي صيانت از نيروي انساني باشد، افزود: با توجه به اينكه كاركنان سازمان حراست مسئوليت خطيري برعهده دارند، بايستي با بصيرت حركت كنند و با ظن و گمان و يا متاثر از فضا در مورد ديگران قضاوت نكنند، چراكه حراست با شك و گمان هم خواني ندارد و بايد با يقين و بدون ترديد در انتخاب راه درست از سازمان و اهداف آن حمايت كند.

هوشنگ ايزدي با اشاره به اينكه سازمان حراست به دليل تمركز اطلاعات پنهان در مورد افراد، همواره مي تواند مورد هجمه قرار گيرد، افزود: اين اطلاعات امانت هايي در دست ماست كه نبايد از انها به ضرر ديگران و بر اساس منافع شخصي استفاده كنيم و چنانچه متوجه اشتباهي در قضاوتمان شديم بايد فورا اشتباهمان و حقوق ضايع شده افراد را جبران نماييم.

وي در خاتمه با بيان اينكه اخبار و اطلاعات هر سازمان بايستي ابتدا به مدير سازمان ارجاع شود، زيرا از اين طريق رفع و حل مشكلات آسانتر خواهد بود، خاطرنشان نمود: پرسنل و حراست هر دو بايد به يكديگر اعتماد داشته باشند و يك سازمان حراست موفق، بايستي ايجابي كار كند نه سلبي.

در ادامه اين نشست، رئيس حراست شركت ملي گاز ايران نيز با بيان اينكه كلمه حراست از حريت به معناي آزادي، تواضع و فروتني نشات گرفته است، اظهار داشت: حراست در يك كلمه به معناي صداقت است كه بايستي آن را سرلوحه كار خود قرار دهيم.

سهراب نجار همچنين بر تعامل مثبت و سازنده با مديران، كاركنان و ارباب رجوع تاكيد كرد و افزود: در صورت عدم وجود تعامل سازنده، سيستم دچار نقصان خواهد شد بنابراين همواره بايستي با تعامل دو طرفه در راستاي تحقق سلامت اداري گام برداريم.

اين گزارش مي افزايد در اين مراسم از كاركنان بازنشسته حراست شركت ملي گاز ايران نيز تقدير به عمل آمد.

 
چهارشنبه 4/10/1392

شانا_ صورت های مالی سال های ٨٩ و ٩٠ شرکت ملی گاز ایران در جلسه مجمع عمومی عادی این شرکت به ریاست سید کاظم وزیری هامانه قائم مقام وزیر نفت، به تصویب رسید.


صورت های مالی سال های ٨٩ و ٩٠ شرکت ملی گاز ایران در جلسه مجمع عمومی عادی این شرکت به ریاست سید کاظم وزیری هامانه قائم مقام وزیر نفت، به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار شانا، جلسه مجمع عمومی عادی شرکت ملی گاز ایران، به طور فوق العاده به منظور تصویب صورت های مالی سال های ٨٩ و ٩٠ ، همچنین طرح های تملک دارایی های سرمایه ای با حضور نمایندگان صاحب سهام تشکیل شد.

در این جلسه حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به تشریح گزارشی از عملکرد این شرکت در سال های مذکور پرداخت و در ادامه این نشست، گزارش بازرس و حسابرس قانونی نیز قرائت و پس از بررسی کامل و پرسش و پاسخ در این زمینه، تمام صورت های مالی به تصویب رسید.

بنابراین گزارش، سازمان حسابرسی به عنوان بازرس و حسابرس قانونی، همچنین روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های شرکت انتخاب شد.
           

 
شنبه 30/9/1392

شرکت ملی گاز ایران - مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران مهم ترین هدف برگزاری دومین همایش قانون برگزاری مناقصات، چالشها و راهکارهارا ایجاد وحدت رویه برشمرد و افزود: حضور تمامی بخش های مرتبط با موضوع مناقصات در این همایش قطعا منجر به ایجاد وحدت رویه و جلوگیری از بروز مسایل غیرقانونی خواهد شد.


مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران مهم ترین هدف برگزاری دومین همایش قانون برگزاری مناقصات، چالشها و راهکارهارا ایجاد وحدت رویه برشمرد و افزود: حضور تمامی بخش های مرتبط با موضوع مناقصات در این همایش قطعا منجر به ایجاد وحدت رویه و جلوگیری از بروز مسایل غیرقانونی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس عراقی در دومین همایش قانون برگزاری مناقصات، چالشها و راهکارها ضمن تاکید بر جلوگیری از طولانی شدن زمان اجرای پروژه ها و قراردادها و همچنین ارتباط و تعامل شفاف و مناسب با دستگاه های نظارتی افزود: ارتباط با پیمانکاران نیز در کنار ایجاد اعتماد بایستی شفاف سازی شود.

وی از مهم ترین مباحث اصولی به منظور تحقق اهداف و رسالت سازمان را ایجاد امنیت، اعتماد و توانمندسازی برشمرد و تصریح نمود: اعتماد به معنای رفتار قابل پیش بینی از سوی پیمانکار و کارفرما است که به متعادل شدن قیمت ها می انجامد.

مهندس عراقی با اشاره به اینکه برای ایجاد امنیت نیز بایستی آزادی وجود داشته باشد، تصریح نمود: ایجاد امنیت از طریق فشار و تحکم علاوه بر اینکه هزینه بر است موجب از بین رفتن خلاقیت ها نیز می شود و در مقابل امنیت و آزادی قطعا توسعه و پیشرفت به همراه دارد.

وي ضمن تاكيد بر اينكه به منظور ايجاد توانمندي بايستي روشها و منشها را اصلاح كنيم اظهار داشت:  در اصلاح روشها توانايي و در اصلاح منشها دانايي ايجاد مي شود، توانمندي لازمه جامعه اي است كه امنيت در آن با اصلاح اين دوبخش به وجود مي آيد.

 مهندس عراقي ضمن تاكيد بر اجراي صحيح قانون مناقصات افزود: به منظور پيشبرد بهتر و سريعتر كارها مي توان بسياري از بخش هاي اين قانون را اصلاح و ساده تر نمود.

مدير عامل شركت ملي گاز ايران، در ادامه يكي بودن اهداف فردي و سازماني را از عوامل مؤثر در تعالي سازمان برشمرد و افزود: ايجاد توانمندي براي تحقق اهداف سازمان بالاترين وظيفه هر فردي است كه در سازمان كار ميكند و در حال حاضر مهمترين مشكل دربسياري از سازمان ها و نهادها عدم تطابق اهداف سازماني و فردي است كه منجر به بي اعتمادي دو طرفه و جلوگيري از انجام صحيح كارها خواهد شد و در نتيجه بسياري از مفاسد نيز به دليل ترجيح منافع فردي بر سازماني بوجود مي آيد.

 مهندس عراقي با بيان اينكه برخوردهاي سازمانهاي نظارتي با سازمانها و شركتها بايستي به جاي نگاه برنده – بازنده كه به دنبال آن چالش ايجاد مي شود بايستي به نگاه برنده - برنده تبدیل شود افزود: در اين نگاه سيستم ها بر اساس اعتماد، همكاري، شفافيت و با تكيه بر رفع مشكلات و توانمند سازي دوسويه براي پيشبرد اهداف كشور با يكديگر كار مي كنند.

مدير عامل شركت ملي گاز ايران ضمن ابراز خشنودی از برگزاری این همایش پيشنهاد نمود: به منظور ايجاد وحدت رويه در كل كشور، پس از نهادينه نمودن دستاوردهاي اين سمينار و تدوين دستورالعمل مورد نياز، لازم است مشكلات مشخص و پس از دسته بندي و هماهنگي با نهادهاي مرتبط راهكارهاي آنها را تعيين و براي سازمانهاي ديگر نیز ارسال کنیم تا مشکلات این حوزه در تمامی سازمان ها و به صورت یکدست حل شود.

گفتني است در اين همايش دو روزه كه طي روزهاي 26 و 27 آذر ماه و به میزبانی شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، نمايندگاني از ديوان محاسبات کل کشور، معاونت برنامه ريزي رياست جمهوري، بازرسي كل كشور و مشاور مركز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي نيز حضور داشتند و به سوالات حاضرین پاسخ گفتند.

 
شنبه 30/9/1392

با آغاز فصل زمستان و با هدف برداشت حداکثری گاز از مخزن سراجه، فلر دوم فاز اول مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم صبح امروز روشن شد.


با آغاز فصل زمستان و با هدف برداشت حداکثری گاز از مخزن سراجه، فلز دوم فاز اول مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم صبح امروز روشن شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی، مهندس مسعود سامی وند با بیان این مطلب که بخش دوم فاز اول این مجتمع ماههاست که در حالت انتظار بوده، اظهار داشت: به دلیل اینکه بخش تزریق در فصول گرم برای دریافت گاز از خطوط سراسری و تزریق در مخزن سراجه در مدار تولید قرار داشته است، اکنون بخش دوم پالایشی این مجتمع با ظرفیت حدود 5 میلیون مترمکعب گاز در روز با توجه به نیاز کشور به گاز جهت مصارف خانگی و صنعتی صبح امروز (شنبه 30 آذر ) با روشن شدن دومین فلرازبخش دوم فاز نخست این مجتمع ،  همزمان در مدار تولید قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی در ادامه افزود: با راه اندازی این بخش پالایشی ،  ظرفیت فرآورشی مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم از 5 به 10 میلیون مترمکعب در روز افزایش می یابد که در این مقطع زمانی و اوج مصرف گاز در کشور اقدام ارزشمندی به شمار می آید.

سامی وند ضمن تشکر و قدردانی از کلیه دست اندرکاران این مجموعه خاطر نشان کرد: در کوتاهترین زمان ممکن و با استفاده از تیم های عملیاتی و راه اندازی که توسط  فرزندان ملت شریف ایران اسلامی در این شرکت انجام گردید توانستند در شرایط سخت بصورت شبانه روزی و با تلاش سخت کوشانه این بخش را راه اندازی و در سرویس تولید قرار دهند.

 

 

تهیه و تنظیم : واحد ارتباط با رسانه ها - افلاطون سالاری

 
شنبه 30/9/1392

به منظور افزایش تولید گاز مصرفی زمستان 92 بدون تزریق و با هدف برداشت حداکثری از میدان گازی شوریجه  مدیران شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی ثامن الحجج علیه السلام بازدید کردند.


به منظور افزایش تولید گاز مصرفی زمستان 92 بدون تزریق و با هدف برداشت حداکثری از میدان گازی شوریجه  مدیران شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی ثامن الحجج علیه السلام بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی مهندس سلبعلی کریمی  مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در اولین دور سفرهای کاری خود از مراکز تولید گاز در شرق کشور، از کلیه بخش های دومین و بزرگترین مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه نیز با حضور مهندس مسعود سامی وند مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی بازدید کرد.

وی در ادامه این بازدید پس از دیدار با کارکنان این مجتمع در جلسه ای که به منظور آماده سازی عملیات راه اندازی و تولید بخش پالایشی این مجتمع برای افزایش تولید گاز زمستان امسال ترتیب داده شده بود حضور یافتند. در این جلسه مهندس سامی وند حضور ارزشمند مهندس کریمی را که در اولین سفر خود از این مجتمع بازدید داشتند نشان از توجه ایشان برشمرد و هر دو طرف بر همکاری و رفع مشکلات راه اندازی سریع بخش بالادست و پایین دست تأکید داشتند.

مهندس کریمی در این جلسه طراحی و ساخت  مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی ثامن الحجج علیه السلام را یک اقدام باارزش برای صنعت نفت و گاز کشور دانست و راه اندازی بخش پالایشی آن را در شرایط سخت زمستان که کشور به گاز بیشتری برای مصارف خانگی و صنعتی نیاز دارد بسیار ارزشمند بر شمرد و از کلیه دست اندرکاران تشکر و قدردانی نمود.

بر اساس این گزارش، مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی ثامن الحجج علیه السلام بعنوان دومین و بزرگترین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه و پانزدهمین پالایشگاه گازی کشور با ظرفیت نهایی ذخیره 4/8 میلیارد متر مکعب گاز و قابلیت برداشت20 میلیون متر مکعب گاز در روز و قابلیت استحصال 2500 بشکه مایعات گازی در روز در استان خراسان رضوی، شهرستان سرخس، منطقه عملیاتی خانگیران و در میدان گازی شوریجه واقع می باشد.

 

تهیه و تنظیم: واحد ارتباط با رسانه ها - افلاطون سالاری

 
شنبه 30/9/1392

شانا _  وزیر نفت گفت: کارکنان صنعت نفت در دوران سازندگی و بعد از جنگ همه تلاش خود را برای اعتلای ایران به خرج داده اند اما متاسفانه برخی در دوران اخیر بدترین توهین ها را به این رزمندگان خط مقدم جبهه اقتصادی روا داشته اند که خدا را شکر این توهین ها به خودشان بازگشت.

آلبوم تصاویر


وزیر نفت گفت: کارکنان صنعت نفت در دوران سازندگی و بعد از جنگ همه تلاش خود را برای اعتلای ایران به خرج داده اند اما متاسفانه برخی در دوران اخیر بدترین توهین ها را به این رزمندگان خط مقدم جبهه اقتصادی روا داشته اند که خدا را شکر این توهین ها به خودشان بازگشت.

به گزارش شانا، وزیر نفت شامگاه روز پنج شنبه (٢٨ آذر) در مراسم پنجمین یادواره وزیر شهید و شهدای صنعت نفت با بیان اینکه همیشه اسم و روح بزرگ شهید تندگویان در مراسم مختلف بنده را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد گفت: مردم ما برای اینکه ایران سربلند باقی بماند در طول هشت سال جنگ تحمیلی جان های زیادی داده اند.

بیژن زنگنه با اشاره به اینکه فرزندان شهدا یادگارهای بزرگی از دوران دفاع مقدس هستند گفت: امروز ایران عزت و امید به آینده خود را مدیون شهدا است.

وزیر نفت گفت: در سال های بعد از انقلاب بارها معجزات الهی را به چشم دیده ام اما رهایی ایران از دست یک تفکر افراطی معجزه الهی بزرگ تری بود و نجات ایران از این خطر به خاطر دعای شهدا و خون دل های خورده شده توسط مردم ممکن شد.

وی افزود: اگر صنعت نفت با تدبیر و عقلانیت و خلوص همچون شهدا و خانواده آنها فعالیت کند قطعا برکات و لطف آنها نصیب این صنعت خواهد شد.

زنگنه خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند به برکت شهدا ایران را از شر شیطان های داخلی و خارجی و در راس آنها اسرائیل که مدام بر علیه کشورمان توطئه می کند دور بدارد تا ما بتوانیم ایرانی سربلند را برای آیندگان به ارث بگذاریم.

وی با تاکید بر اینکه صنعت نفت قبل و بعد از انقلاب در خدمت نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است گفت: این صنعت از تاثیرگذارترین نهادها در دوران انقلاب، جنگ و سازندگی بوده است.

وزیر نفت گفت: نقش صنعت نفت در هشت سال جنگ تحمیلی به واسطه تامین هزینه های کشور کمتر از نقش نهادهایی همچون بسیج و سپاه پاسداران نبوده است زیرا در دوران جنگ به همت کارکنان این صنعت به رغم بمباران هر روزه تاسیسات حتی یک روز هم صادرات نفت متوقف نشد.

زنگنه ادامه د اد: کارکنان صنعت نفت در دوران سازندگی و بعد از جنگ همه تلاش خود را برای اعتلای ایران به خرج داده اند اما متاسفانه برخی در دوران اخیر بدترین توهین ها را به این رزمندگان خط مقدم جبهه اقتصادی روا داشته اند که خدا را شکر این توهین ها به خودشان بازگشت.

وزیر نفت با بیان اینکه امروز صنعت نفت ایران با عزت برای آینده ای بهتر تلاش می کند گفت: سربازان و سرداران در این صنعت در شرایط سخت کنونی همچون گذشته به مردم ایران خدمت خواهند کرد.

در این مراسم همچنین عباس شعری مقدم معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم مردم و مسئولان تکریم و احترام به خانواده شهدا است گفت: امروز به برکت مجاهدت های شهدا نظام جمهوری اسلامی ایران مستمر و سربلند گشته است.

وی با یادآوری اینکه دولت تدابیر و برنامه های زیادی در زمینه های مختلف دیده است گفت: دولت یازدهم اعتقاد زیادی به اخلاق، راستگویی و انسان مداری دارد که همه این ویژگی ها برگرفته از شهدای هشت سال دفاع مقدس است.

شعری مقدم اظهار داشت: برگزاری مراسم یادواره شهدای صنعت نفت نقش زیادی در یادآوری مجاهدت های آنها به نسل جدید دارد.

وی با تاکید بر اینکه به رغم آنکه صنعت نفت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی زیر سنگین ترین هجمه ها بود گفت: امروز نیز این صنعت با بالندگی به مسیرو خود ادامه می دهد و در این مسیر تفکرات و یاد شهدا را چراغ یاد خود قرار می دهد.

خالقی مشاور وزیر نفت در امور ایثارگران نیز در این مراسم با اشاره به تقدیم هزار و چهل شهید، یازده هزار و ٢٠٠ جانباز و هزار و ٢٠٠ آزاده صنعت نفت به نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: این مردان دوشادوش رزمندگان اسلام برای اعتلای ایران در حوزه اقتصادی جهاد کردند.

وی با بیان اینکه برگزاری یادواره ها به تنهایی نمی تواند حق مطلب درباره جان نثاری ها و فداکاری های شهدای صنعت نفت را ادا کند گفت: امروز ایران بیش از پیش نیاز به زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهدا دارد.

وی تاکید کرد: بایستی باورها و تاریخچه زندگی شهید تندگویان به عنوان جوان ترین وزیر نفت موشکافی و به نسل جدید و آینده ساز کشور بازگو شود.

 
چهارشنبه 27/9/1392

شانا _  مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گفت: کنترل و پایش نحوه اجرای قانون اصلاح الگوی مصرف با هدف بهبود مدیریت مصرف انرژی در کشور ضروری است.


شانا _  مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گفت: کنترل و پایش نحوه اجرای قانون اصلاح الگوی مصرف با هدف بهبود مدیریت مصرف انرژی در کشور ضروری است.

به گزارش خبرنگار شانا، سعید پاک سرشت در سمیناری که با موضوع بهینه سازی مصرف انرژی در مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: وضعیت ایران از لحاظ شدت مصرف انرژی نا به سامان است و قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی نیز نتوانسته است تغییر چندانی در الگوی مصرف انرژی جامعه ایجاد کند.

وی اصلاح قیمت ها، استفاده از تکنولوژی های جدید، تصویب قوانین و مقررات مرتبط و فرهنگ سازی را از جمله فاکتورهای لازم در جهت بهینه سازی مصرف انرژی عنوان و تصریح کرد: با وجود آن که قوانین و مقررات غنی و مناسبی در این زمینه در کشورمان تصویب شده است، اما نبود مرجعی مشخص برای مدیریت اجرای این قوانین، منجر به ادامه روند نامناسب مصرف انرژی در کشور شده است.

پاک سرشت در این زمینه به مقایسه کشورمان با کشور ژاپن پرداخت و گفت: در ژاپن، اولین قانون مدیریت انرژی در سال ١٩٥١ تدوین شد و از آن پس نیز موضوع مدیریت انرژی به طور جدی در دستور کار دولت این کشور قرار داشته است.

به گفته وی، کشور ژاپن در بخش اجرای قوانین مربوط به مدیریت انرژی نیز به خوبی عمل کرده است به طوری که مرکز ویژه ای به نمایندگی از حاکمیت این کشور، پیاده سازی و پایش نحوه اجرای قوانین را دنبال می کند.

وی با اشاره به قانون برنامه پنجم توسعه که در آن کاهش شدت مصرف انرژی به دو سوم میزان فعلی مدنظر قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: درحالی تحقق این هدف دور از دست می نماید که هم اکنون بیش از نیمی از سال های برنامه پنجم سپری شده است.

گفتنی است سمینار یک روزه "بررسی و بکارگیری تکنولوژی های نوین در تجهیزات و فرایندهای عملیاتی پالایشگاه ها و تاسیسات تقویت فشار به منظور بهینه سازی مصرف انرژی" از دیروز (٢٦ آذرماه) در سالن همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت آغاز به کار کرده است.

 
سه‌شنبه 26/9/1392

با هدف پشتیبانی از شرکت ملی گاز ایران در خدمت رسانی هر چه بهتر به ملت شریف ایران اسلامی در روزهای سرد زمستان مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی ثامن الحجج (ع) افتتاح می شود.


با هدف پشتیبانی از شرکت ملی گاز ایران در خدمت رسانی هر چه بهتر به ملت شریف ایران اسلامی در روزهای سرد زمستان مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی ثامن الحجج (ع) افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی، مهندس مسعود سامی وند با بیان این مطلب که  مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی ثامن الحجج (ع) بعنوان دومین و بزرگترین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه در راستای پشتیبانی از شرکت ملی گاز ایران برای خدمت رسانی هر چه بهتر در زمستان اظهار داشت: این مجتمع با قابلیت برداشت بدون تزریق و برای افزایش تولید گاز کشور از میدان گازی شوریجه خانگیران در دی ماه سال جاری با استفاده از امکانات دو حلقه چاه، تولید روزانه2/5 تا 3 میلیون متر مکعب گاز در مدار تولید و رسماً افتتاح می شود که رتبه ایران را در ذخیره سازی گاز طبیعی از 19 به رتبه    5 جهان ارتقاء می بخشد

وی گفت : عملیات اجرائی این مجتمع از تاریخ مؤثر شدن قرارداد ای .پی.سی 88/12/24   آغاز گردید و در دوره وزارت جناب آقای مهندس بیژن نامدار زنگنه وزیر محترم نفت و معاونت جناب آقای مهندس حمید رضا عراقی به اتمام رسید که در شرایط سخت زمستان امسال در مدار تولید و رسماً افتتاح می شود.

مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی در ادامه اظهار داشت: ظرفیت نهایی تأسیسات ذخیره سازی این مجتمع 4/8 میلیارد مترمکعب گاز و تأسیسات پالایشی جهت برداشت نهایی روزانه 20 میلیون استاندارد مکعب است (که در فاز اول 10 میلیون و در فاز دوم به20 میلیون مترمکعب خواهد رسید) و همچنین قابلیت استحصال2500 بشکه مایعات گازی را نیز دارا می باشد.

سامی وند خاطر نشان کرد: دومین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی کشور که توسط شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی و با توانمندی متخصصین داخلی، ساخت، نصب و راه اندازی گردید بعنوان نماد خودباوری و تجلی حماسه سیاسی و اقتصادی برگ زرین دیگری در کارنامه درخشان صنعت گاز کشور به ثبت رسانیده است.

بر اساس این گزارش مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی ثامن الحجج (ع) دومین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه و پانزدهمین پالایشگاه گازی کشور است که در استان خراسان رضوی، شهرستان سرخس، منطقه عملیاتی خانگیران و در میدان گازی شوریجه واقع می باشد.

 

تهیه و تنظیم: واحد ارتباط با رسانه ها- افلاطون سالاری

 
سه‌شنبه 26/9/1392

شانا_  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از تبادل نظر در زمینه چگونگی گسترش استفاده از سیستم CHP (تولید همزمان برق و حرارت) در نخستین نشست مشترک میان شرکت ملی گاز ایران، وزارت نیرو، نهاد فناوری ریاست جمهوری و شرکت بهینه سازی سوخت و تدوین آیین نامه اجرایی استفاده از این سیستم خبر داد


مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از تبادل نظر در زمینه چگونگی گسترش استفاده از سیستم CHP (تولید همزمان برق و حرارت) در نخستین نشست مشترک میان شرکت ملی گاز ایران، وزارت نیرو، نهاد فناوری ریاست جمهوری و شرکت بهینه سازی سوخت و تدوین آیین نامه اجرایی استفاده از این سیستم خبر داد.

به گزارش شانا، حمیدرضا عراقی هدف از برگزاری این نشست را که به میزبانی شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، ارایه راهکار و رفع موانع موجود برای گسترش فرهنگ استفاده از CHP اعلام و تصریح کرد: سیستم CHP، روش جدیدی برای تولید همزمان برق و حرارت است و سازمان ها باید در استفاده بهینه از انرژی گام بردارند.

وی با بیان اینکه با استفاده از سیستم CHP می توان با راندمان بالای ٩٠ درصد، انرژی گاز را به برق و حرارت تبدیل کرد، گفت: در این جلسه مسائل مهمی مطرح و مقرر شد در جلسات آتی آیین نامه اجرایی برای عملیاتی شدن این پروژه را تدوین و برای تصویب به هیئت دولت ارائه کنیم.

عراقی با تاکید بر فرهنگ سازی در زمینه استفاده از این سیستم، اظهار داشت: در این باره هم اکنون طرح هایی به صورت پایلوت در شرکت گاز استان بوشهر، گلستان و مازندران در دست اجراست که امیدواریم حصول نتایج اجرای پروژه های یاد شده ما را در اجرای هرچه بهتر این پروژه یاری کند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران یکی از نکات کلیدی اجرای این پروژه را رسیدن به توازن قیمتی بین برق و گاز برای حضور بخش خصوصی برشمرد و ابراز امیدواری کرد که در جلسات آینده با حضور یافتن کمیته های تخصصی، این موضوع نیز بررسی و حل و فصل شود.

این گزارش حاکی است از آنجائی که قیمت انرژی الکتریکی در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته ایده استفاده از تولید همزمان برق و حرارت (CHP) توجه بسیاری از مردم را به خود جلب خواهد کرد، بدین ترتیب واحدهای استفاده کننده از سیستم های CHP، برق تولیدی خود را مصرف کرده و از گرمای خروجی (تلف شده) برای تولید بخار، گرم کردن آب، گرم کردن هوا و یا سایر نیازهای حرارتی استفاده می کنند، همچنین امکان استفاده از گرمای بازیابی شده برای تولید مجدد برق نیز وجود دارد.

در این نشست، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، هوشنگ فلاحتیان معاون برق و انرژِی وزیر نیرو، نصرت اله سیفی ‌مدیرعامل بهینه سازی مصرف سوخت و جمعی از مدیران شرکت ملی گاز ایران حضور داشتند.

 
دوشنبه 25/9/1392

مهندس مسعود سامی وند مدير عامل شركت ذخیره سازی گاز طبیعی ايران ، در پيامي به مناسبت روز پژوهش ، اين روز را به تلاشگران عرصه هاي توليد ، سازندگي و پژوهش و فناوري تبريك گفت.


مهندس مسعود سامی وند مدير عامل شركت ذخیره سازی گاز طبیعی ايران ، در پيامي به مناسبت روز پژوهش ، اين روز را به تلاشگران عرصه هاي توليد ، سازندگي و پژوهش و فناوري تبريك گفت.

به گزارش روابط عمومي شركت ذخیره سازی گاز طبیعی، در اين پيام با اشاره به لزوم پژوهش و فناوري در استفاده بهينه از منابع نفت و گاز آمده است : در يكصد و پنج سالگي صنعت نفت و در عصر دانايي ، نياز به پژوهش و فناوري در جهت استفاده بهينه از منابع خدادادي نفت و گاز و بومي سازي تكنولوژي مورد نياز اين صنعت عظيم ، همچون ذخیره سازی گاز طبیعی در میادین هیدروکربوری  ، ساختار نمکی و ... اهميت و جايگاه ويژه اي دارد.

در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی ضمن گراميداشت و پاسداشت ياد همه افرادي كه به نحوي در ايجاد بناي رفيع پژوهش و فناوري نقش آفريني كرده اند ، از همه دست اندركاران حوزه پژوهش و فناوري در این شرکت انتظار دارم كه با عنايت به اهداف پژوهشي مستتر در سند راهبردي پژوهش و فناوري صنعت گاز ، با تلاش و كوشش در اين حوزه فعاليت نمايند.

سامی وند در این پیام افزود : مسير پژوهش و توسعه ، مسيري طولاني ، پيچيده  و همراه با چالشهاي متعدد ذهني و علمي است از اين رو پژوهشگران حوزه نفت و گاز در نزد ما جايگاهي شايسته و شايان احترام دارند.شركت         ذخیره سازی گاز طبیعی، در راستاي سياستهاي كلي نظام و وزارت نفت ، پروژه هاي تحقيقاتي كاربردي مورد نياز خود را با جديت و حساسيت دنبال مي كند و در اين راه از پتانسيل هاي علمي و عملي اساتيد و پژوهشگران دانشگاهي در حوزه هاي مرتبط با نيازهاي خود استفاده نموده و خواهد نمود که در پی این مطالعات و پژوهش ها نیز به 6 دانش و فناوری گرانبها در زمینه ذخیره سازی در ساختار نمکی برای اولین بار درکشور نایل آمده است که عبارتند از:

  1. طراحی، برداشت و تفسیر داده ای گرانی سنجی وMT بر روی ساختارهای نمکی با هدف ذخیره سازی گاز
  2. طراحی، برداشت، پردازش و تفسیر لرزه نگاری 3 بعدی بر روی ساختارهای نمکی
  3. طراحی مغارهای نمکی و اجرای عملیات آبشویی نمک در اعماق با هدف ذخیره سازی گاز
  4. مغزه گیری یکپارچه از نمک به عمق 1500 متر
  5. انجام آزمایشات ژئومکانیکی مخصوص نمک از جمله آزمایشات تست جهت تعیین فشار تزریق، حجم گاز قابل ذخیره، تعیین ابعاد و فاصله مغارها برای اولین بار در کشور
  6. انجام آزمایشات ژئوشیمیایی و شیمیایی بر روی نمک جهت تعیین و شناسایی ترکیب شیمیایی و کانی شناسی نمک با هدف آبشویی و ذخیره سازی گاز که این عملیات نیز برای اولین بار در کشور انجام می شود.

در پايان مهندس سامی وند با تقدير و تشكر از همكاران ، مجريان طرحها ، اساتيد دانشگاهي همكار ، داوران علمي ، اعضاء كميته هاي تخصصي ، ناظرين دانشگاهي و صنعتي كه بااين شركت همكاري نزديكي در پيشبرد طرحها و پروژه ها داشته اند، اعلام آمادگي نمود كه همچنان اين رويه ادامه داشته و زمينه جذب ايده هاي جديد و طرحهاي پژوهشي كاربردي مرتبط با اهداف و نيازهاي شركت ذخیره سازی گاز طبیعی فراهم شود.

تهیه و تنظیم: واحد ارتباط با رسانه ها- افلاطون سالاری

 
دوشنبه 25/9/1392

شانا _  نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی با شعار "دیپلماسی انرژی و توانمندی های داخلی" و با رویکرد توجه به بخش بین الملل و جذب سرمایه های این بخش اردیبهشت سال ٩٣ در تهران برگزار می شود.


نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی با شعار "دیپلماسی انرژی و توانمندی های داخلی" و با رویکرد توجه به بخش بین الملل و جذب سرمایه های این بخش اردیبهشت سال ٩٣ در تهران برگزار می شود.

به گزارش شانا، مدیر نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی در نخستین نشست تخصصی هم اندیشی این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با حضور گسترده شرکت های داخلی و خارجی اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود؛ ضمن آنکه دبیرخانه این نمایشگاه با هدف جلب هر چه بیشتر مشارکت شرکت های داخلی و خارجی آغاز به کار کرده است.

اکبر نعمت الهی با بیان این که نمایشگاه بین المللی نفت دوره های گذشته در اواخر فروردین ماه برگزار می شد، گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده، نمایشگاه نوزدهم در روزهای شانزدهم تا نوزدهم اردیبهشت ماه ١٣٩٣ برگزار خواهد شد.

وی درباره بخش بازاریابی بین المللی در نمایشگاه نفت گفت: امسال شرکت های داخلی در کنار شرکت های خارجی در بخش بازاریابی بین المللی فعالیت می کنند؛ این در حالی است که در سال های گذشته این بخش از سوی شرکت های خارجی انجام می شد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت از آغاز پیش ثبت نام نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی در آینده ای نزدیک خبر داد و شعار این نمایشگاه را "دیپلماسی انرژی و توانمندی های داخلی " اعلام و تصریح کرد: این شعار توجه به بخش بین الملل و جذب سرمایه های بین المللی را نیز در بر دارد.

نعمت الهی بر طرح و نمایش موضوعات پژوهشی، توانمندی، عملکرد و نیازهای شرکت های تابعه در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی تاکید کرد.

مدیر نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی بر ضرورت انجام کارها به صورت حرفه ای با توجه به تخصص های مورد نیاز در روابط عمومی ها تاکید کرد و خواستار ارتقا فعالیت های روابط عمومی در صنعت نفت و توجه جدی روسای روابط عمومی به امور محوله شد.

نعمت الهی به قدمت روابط عمومی شرکت ملی نفت به عنوان نخستین روابط عمومی کشور اشاره و تصریح کرد: روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران به عنوان یکی از بازوهای اصلی روابط عمومی اداره کل وزارت نفت، باید بیشتر از گذشته برای احقاق جایگاه خود تلاش کند؛ ضمن آنکه ارتقا جایگاه روابط عمومی ها لازمه کسب موفقیت و اجرای درست سیاست و راهبرد ها است.

 
شنبه 23/9/1392

شانا_ مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام افزایش ١٧ میلیون مترمکعب مصرف گاز بخش های خانگی، تجاری و صنایع غیر عمده در روز گذشته (جمعه، ٢٢ آذرماه ) نسبت به روز پیش از آن گفت: تنها با کاهش یک میلیون متر مکعب در مصرف، ٢٠ میلیون متر مکعب گاز در کشور صرفه جویی خواهد شد.


مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام افزایش ١٧ میلیون مترمکعب مصرف گاز بخش های خانگی، تجاری و صنایع غیر عمده در روز گذشته (جمعه، ٢٢ آذرماه ) نسبت به روز پیش از آن گفت: تنها با کاهش یک میلیون متر مکعب در مصرف، ٢٠ میلیون متر مکعب گاز در کشور صرفه جویی خواهد شد.

حمیدرضا عراقی در گفت و گو با شانا با اعلام این که مصرف گاز در چند روز اخیر افزایش چشم گیری داشته است، اظهار داشت: با ورود موج سرما و پایداری دمای زیر صفر درجه در اکثر استان های کشور، هموطنان با صرفه جویی در مصرف گاز ، زمینه گازرسانی مستمر را در سراسر کشور فراهم کنند.

وی ادامه داد: بخش های خانگی، تجاری و صنایع غیر عمده در روز گذشته ٤٣٢ میلیون متر مکعب و روز پیش آن (پنج شنبه، ٢٠ آذر) ٤١٥ میلیون متر مکعب گاز مصرف کردند.

عراقی اظهار داشت: افزایش مصرف در کشور درحالی ایجاد شده که تولید گاز در سال جاری افزایشی نداشته است و از سوی دیگر در یکسال گذشته بیش از ١,٥ میلیون مشترک به جمع مشترکین گاز طبیعی افزوده شده است.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران از افزایش ٦٠ میلیون متر مکعبی مصرف گاز در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به افزایش تعداد مشترکان گاز، امسال ٤٠ میلیون متر مکعب در بخش خانگی و ٢٠ میلیون متر مکعب  در بخش صنعتی با افزایش مصرف گاز مواجه هستیم.

عراقی اظهار داشت: هم اکنون بیش از ٢٠ میلیون مشترک در سراسر کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و درصورتی که هر مشترک با بکارگیری راهکارهای ساده ای مانند کاهش یک درجه ای دمای محیط منزل و کم کردن یک وسیله گرمایشی و پوشیدن لباس مناسب، بتواند یک متر مکعب میزان مصرف گاز را کاهش دهند، در مجموع ٢٠ میلیون متر مکعب معادل تولید یک فاز پارس جنوبی میزان مصرف گاز در کشور کاهش می یابد.

 
شنبه 23/9/1392

شانا _ معاون اول رئیس جمهور با صدور بخشنامه‌ای به تمام وزارتخانه‌ها و ادارات دولتی، بر خاموش کردن سامانه‌های گرمایشی و شوفاژ خانه‌ها در ساعات تعطیلی ادارات تاکید کرد.


معاون اول رئیس جمهور با صدور بخشنامه‌ای به تمام وزارتخانه‌ها و ادارات دولتی، بر خاموش کردن سامانه‌های گرمایشی و شوفاژ خانه‌ها در ساعات تعطیلی ادارات تاکید کرد.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در گفت و گو با خبرنکار شانا با اعلام این خبر گفت: بر اساس این بخشنامه، تمام ادارات دولتی موظف شده اند سامانه‌های گرمایشی و شوفاژ خانه‌ها را پس از پایان ساعت کاری خاموش کنند.

میجد بوجارزاده اظهار داشت: در این بخشنامه تاکید شده است به دلیل کمبود گاز تمام دستگاه‌ها و ادارات دولتی یک ساعت پس از پایان ساعت کار باید سامانه های گرماشی خود را خاموش کنند، همچنین این ادارات یک ساعت پیش از آغاز به کار ادارات می توانند سامانه‌های گرمایشی را روشن کنند.

شرکت ملی گاز ایران با اعلام ورود موج سرما در کشور و افزایش نیافتن ظرفیت تولید گاز، بر صرفه جویی در مصرف گاز به طور جدی از سوی مشترکان تاکید کرد.

استفاده از لباس مناسب در منازل، کم کردن یک وسیله گرمایشی، کاهش دمای منازل و رعایت دمای رفاه (١٨ تا ٢١ درجه) و تنظیم دمای موتور خانه از جمله نکات مهم و موثر در کاهش مصرف گاز در کشور به شمار می آید.

 
شنبه 23/9/1392

شرکت ملی گاز ایران- رئيس روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، از پخش برنامه تلويزيوني "شعله آبي" از 20 آذر ماه با رويكرد آموزش و اطلاع رساني شفاف و دقيق به عموم هموطنان عزيز كشور و مشتركين گاز طبيعي با موضوع مصرف ايمن و بهينه گاز طبيعي خبر داد.


رئيس روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، از پخش برنامه تلويزيوني "شعله آبي" از 20 آذر ماه با رويكرد آموزش و اطلاع رساني شفاف و دقيق به عموم هموطنان عزيز كشور و مشتركين گاز طبيعي با موضوع مصرف ايمن و بهينه گاز طبيعي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، مجيد بوجارزاده با اشاره به اينكه پخش برنامه شعله آبي با تركيبي جديد به صورت زنده و گزارشي با اجراي مجري توانمند صدا و سيما آقاي "ايرج ميلاني" از شبكه يك سيما پخش خواهد شد، افزود زمان پخش اين برنامه تلويزيوني طي روزهاي يك شنبه تا چهارشنبه بعد از خبر ساعت 19 و حدود ساعت 19:30 خواهد بود.

وي افزود: در طي اين برنامه آموزشهاي لازم در خصوص استفاده بهينه و ايمن از گاز طبيعي با روشهاي جديد ارائه خواهد شد و مواردي كه مشتركين محترم در هنگام خريد و نصب وسايل گاز سوز مي بايست به آنها توجه داشته باشند آموزش داده مي شود.

بوجارزاده دماي رفاه در منازل را 18 تا 21 درجه سانتيگراد اعلام نمود و گفت: نظر به اعلام سازمان هواشناسي با توجه به ورود سامانه هواي سردي كه از امشب وارد كشور خواهد شد و دماي هوا در 16 استان كشور به زير صفر درجه خواهد رسيد، از مشتركين گرامي تقاضا داريم در مصرف گاز طبيعي صرفه جويي نموده و با استفاده از راهكارهاي ساده اي چون كم كردن حداقل يك وسيله گرمايشي، كاهش يك درجه اي دماي محيط منزل، پوشيدن لباس هاي مناسب فصل زمستان و روشن نمودن بخاري اتاق هاي خواب يك ساعت قبل از استفاده در كاهش مصرف گاز طبيعي و ارائه خدمات مناسب تر، این شرکت را یاری دهند.

سخنگوي شركت ملي گاز ايران، اطمينان از سلامت كاركرد و استاندارد بودن وسايل گرمايشي و دقت در نصب اتصالات لوازم گازسوز و بازبيني دودكشهاي آنها را از راههاي پيشگيري از خطر نشت گاز برشمرد و گفت: اطمينان از باز بودن مسیر دودکش و نصب كلاهك H در پشت بام، همچنين دقت كافي براي پيش بيني تبادل هوا و جريان اكسيژن كافي متناسب با نياز محيط هاي مسكوني كه از بخاري استفاده مي كنند از ديگر راه هاي پيشگيري از بروز حوادث است.

بوجارزاده در ادامه اظهار داشت: تعمير و سرويس كامل مجموعه سامانه هاي گرمايشي مجتمع هاي مسكوني منجمله شوفاژخانه، به خصوص رسوب زدايي كوره ها و اطمينان از سلامت مشعل ها و ساير تجهيزات موجود، استفاده از بست هاي فلزي و شيلنگ استاندارد، عدم استفاده از لوله هاي آكاردئوني و عدم استفاده از يك شير گاز براي چند وسيله گازسوز از ديگر نكاتي است كه بايستي مشتركين عزيز به آنها توجه داشته باشند.

 
شنبه 23/9/1392

شانا _ وزیر نفت تاکید کرد: زمستان امسال سخت ترین زمستان صنعت گاز است، بنابراین با صرفه جویی مردم، در تامین گاز کشور مشکل خاصی نخواهیم داشت.


وزیر نفت تاکید کرد: زمستان امسال سخت ترین زمستان صنعت گاز است، بنابراین با صرفه جویی مردم، در تامین گاز کشور مشکل خاصی نخواهیم داشت.

بیژن نامدار زنگنه در گفت‌و‌گو با  شانا در زمینه شدت مصرف گاز در روزهای اخیر تصریح کرد: با توجه‌ و دقتی که مردم در زمینه مصرف گاز خواهند داشت مشکلی در این بخش ایجاد نخواهد شد.

وزیر نفت افزود: زمستان امسال، از نظر تامین گاز سال بسیار سختی است.

به گزارش شانا، تامین سوخت زمستانی یکی از دغدغه های اصلی وزیر نفت در بدو ورود به کابینه دولت یازدهم، بود، بر اساس تاکید وی از نخستین روز کاری برای تامین سوخت زمستانی، جلسه های مستمری در ماه های گذشته با هدف ارزیابی وضعیت تولید، مصرف و ذخیره سازی گاز، سوخت مایع مصرفی واحدهای مختلف از جمله، تجاری، خانگی، صنایع و نیروگاه ها برگزار شده استا تا زمستان امسال مردم نگرانی برای سوخت نداشته باشند.

تاکید و پیگیری های شبانه روزی برای راه اندازی حداقل یک ترین از فازهای ١٥ و ١٦ و بخشی از فاز ١٢ پیش از شروع فصل سرد بخشی دیگر از فعالیت های وزارت نفت برای مواجه با سرمای زمستان امسال است.

وزیر نفت پیشتر نیز با اشاره به افزایش نیافتن ظرفیت تولید گاز کشور در سال جاری گفته بود: زمستان امسال که سخت ترین زمستان تاریخ صنعت گاز کشور (از نظر کمبود گاز است)، مشکلی برای تامین سوخت زمستانی مردم ایجاد نمی شود.

شرکت ملی گاز ایران روزپنج شنبه ٢١ آذر با انتشار خبری از هموطنان درخواست کرد با توجه به شدت سرمای هوا و احتمال افت فشار گاز به طور جدی در مصرف گاز طبیعی صرفه جویی کنند. بر اساس اعلام این شرکت  میزان مصرف گاز بخش های خانگی و تجاری کشور در روز گذشته به  ٤١٥ میلیون مترمکعب گاز رسید.

کارشناسان صنعت گاز ایران معتقدند با توجه به پیش بینی ها، زمستان امسال میزان مصرف گاز طبیعی از سوی کل مشترکان خانگی، تجاری، صنایع، نیروگاهی و صادرات به بیش از ٧٠٠ میلیون مترمکعب خواهد رسید که با توجه به ذخیره سازی مطلوب سوخت مایع، نگرانی درباره تامین سوخت و انرژی مشترکان مختلف وجود ندارد.

از سوی دیگر با بهره برداری از نخستین طرح ذخیره سازی گاز ایران و خاورمیانه در سراجه، همچنین آمادگی ١٠٠ درصدی طرح ذخیرسازی گاز در میدان شوریجه )برداشت روزانه ٢٠ میلیون متر مکعب گاز در چهار ماه پایانی ) می توان شاهد مصرف گاز تولید شده روزهای گرم تابستان در روزهای سرد زمستان امسال بود.

 
چهارشنبه 20/9/1392

شرکت ملی گاز ایران- معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران، در ششمين نشست هماهنگي روساي بازرسي صنعت نفت كه به ميزباني شركت ملي گاز ايران، در روز 19 آذر ماه برگزار شد، گفت: سازمان متعالي سازماني است كه اعتماد در آن حاكم باشد.


معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران، در ششمين نشست هماهنگي روساي بازرسي صنعت نفت كه به ميزباني شركت ملي گاز ايران، در روز 19 آذر ماه برگزار شد، گفت: سازمان متعالي سازماني است كه اعتماد در آن حاكم باشد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، مهندس حميدرضا عراقي با بيان اين مطلب افزود: بايستي در ابتدا ويژگي هاي يك سازمان متعالي را بررسي نموده و سپس به نقش بازرسان در اين سيستم بپردازيم.

وي با اشاره به اينكه گاهي اوقات، درد را فقط از جاي آن نمي توان درمان نمود، اظهار داشت: گاهي اوقات مشكلات موجود در سيستم را نيز بايستي از محل ديگري حل و فصل نماييم.

مهندس عراقي در ادامه با بيان اينكه وزارت نفت بهترين سيستم ها را از گذشته تاكنون داراست، تصريح نمود: موتور محركه كشور نفت است و ما افتخار مي كنيم با وجود تنش هايي كه دشمنان در اين سيستم وارد مي كنند، اين سيستم به خاطر داشتن بنيان هاي محكم و كارمندان متعهد همچنان قدرتمند در حال حركت است، بنابراين نقش بازرسي براي حفظ قدرت اين صنعت عظيم بسيار پررنگ است.

مديرعامل شركت ملي گاز ايران، سازمان متعالي را سازماني كه اعتماد در آن حاكم باشد، برشمرد و افزود: چنانچه در سازماني كارمندان به مديران و مديران به كارمندان اعتماد داشته باشند در اين صورت 99 درصد پرسنل با بهره وري و مشاركت بالا كار مي كنند.

وي ضمن تاكيد بر اينكه مردم نيز بايستي به سازمان اعتماد داشته باشند، افزود: يك سازمان موفق ابتدا در درون خود اعتماد را ايجاد نموده و سپس اعتماد مردم را نيز جلب مي كند، در اين شرايط جامعه پيشرفت خواهد كرد.

مهندس عراقي ابزار ايجاد اين اعتماد را بازرسي دانست و گفت: چنانچه بازرسي با ابزارها و روش هاي مختلف بتواند آمار تخلفات را كاهش دهد اين امر موجب ايجاد اعتماد در سيستم و جامعه خواهد شد.

 
دوشنبه 18/9/1392

شانا_  مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز ایران از برداشت روزانه ٤,٥ میلیون متر مکعب گاز از مخزن سراجه قم از ابتدای آذر ماه امسال و امکان افزایش آن به ١٠ میلیون متر مکعب در روزهای سرد سال خبر داد و گفت: با بهره برداری از مخزن شوریجه در سال آینده، در مجموع ٣٠ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور اضافه می شود.


مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز ایران از برداشت روزانه ٤,٥ میلیون متر مکعب گاز از مخزن سراجه قم از ابتدای آذر ماه امسال و امکان افزایش آن به ١٠ میلیون متر مکعب در روزهای سرد سال خبر داد و گفت: با بهره برداری از مخزن شوریجه در سال آینده، در مجموع ٣٠ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور اضافه می شود.

مسعود سامی وند در گفت و گو با خبرنگار شانا، اظهار داشت: بر اساس تولید صیانتی، تعهد تولید از مخزن سراجه قم روزانه ٤,٥ میلیون متر مکعب است، در همین حال با توجه به شرایط مخزن می توان این میزان را به ٦.٥ میلیون متر مکعب افزایش داد و در صورت نیاز در روزهای سرد سال، امکان فراورش گاز تا روزانه ١٠ میلیون متر مکعب وجود دارد.

مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده با ظرفیت فعلی پالایشی، توان فرآورش روزانه ١٠ میلیون مترمکعب گاز را دارد.

مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز ایران با اعلام این که تاکنون یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون متر مکعب گاز در مخزن سراجه قم ذخیره شده است، افزود: زمستان گذشته حدود ٣٠٠ میلیون متر مکعب گاز از این برداشت شد.

سامی وند با اعلام این که عملیات برداشت گاز از مخزن سراجه قم در سال گذشته به عنوان نخستین تجربه کاری با موفقیت انجام شد، اظهار داشت: سال گذشته ٨٠ روز از این مخزن گاز برداشت و با کسب نتیجه مثبت از این فرایند، عملیات تزریق به آن در سال جاری با حداکثر میزان انجام شد.

وی مخزن سراجه قم را پایلوتی موفق در امر ذخیره سازی خواند و گفت: از دانش کسب شده در این مخزن می توان در سایر مخازن مشابه ذخیره سازی بهره جست.

مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز ایران اظهار داشت: با بهره گیری از دانش کسب شده در سراجه قم، عملیات ذخیره سازی گاز در مخزن شوریجه انجام می شود.

سامی وند با بیان این که ظرفیت ذخیره سازی گاز در مخزن شوریجه ٤,٦ میلیارد مترمکعب است، گفت: با بهره برداری از این طرح، ایران در ذخیره سازی گاز طبیعی، از رتبه نوزدهم به رتبه پنجم جهان ارتقا خواهد یافت.

بر پایه این گزارش، تامین نیاز مصرفی گاز در داخل کشور، افزایش حجم تزریق گاز به میدان های نفتی با هدف ازدیاد برداشت نفت و افزایش سهم ایران در بازار تجارت جهانی گاز، از اهداف مهم و استراتژیک ذخیره سازی گازطبیعی است.

 
يكشنبه 17/9/1392

شانا _ رئیس جمهوری در نطق بودجه ٩٣ کل کشور با تشریح سیاست های اقتصاد کلان نفت و گاز در لایحه بودجه گفت: افزایش درآمدهای نفت و مالیات را با هدف افزایش منابع بودجه عمومی کشور در سال آینده در دستور کار قرار دادیم.


رئیس جمهوری در نطق بودجه ٩٣ کل کشور با تشریح سیاست های اقتصاد کلان نفت و گاز در لایحه بودجه گفت: افزایش درآمدهای نفت و مالیات را با هدف افزایش منابع بودجه عمومی کشور در سال آینده در دستور کار قرار دادیم.

به گزارش شانا، حسن روحانی صبح امروز (یکشنبه ۱۷ آذر) در نطق بودجه ۱۳۹۳ کل کشور رویکرد و خصوصیات لایحه بودجه سال ٩٣ را تشریح و تصریح کرد: نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها از جنبه‌های مختلف رکود تورمی را در کشور تشدید کرده است، ضمن آنکه عدم توجه به تفکیک خانوار‌ها، پرداخت یارانه به میزان حدود ۷. ۱ برابر مقدار وصول شده از فروش انرژی، عدم توجه به وضعیت بنگاه‌های اقتصادی پس از افزایش شدید هزینه‌ها، نادیده گرفتن اثرات اقتصاد کلان، شوک قیمت انرژی و عوارض جانبی آن ضعف‌های مهم طراحی و اجرایی این طرح محسوب می‌شود.

 
افزایش قابل توجه برداشت منابع نفت و گاز میادین مشترک از طرف کشورهای همسایه

رئیس جمهور گفت: حجم بالای بدهی‌ها و تعهدات دولت انبوه طرح‌های نیمه تمام، محدودیت در دسترسی به منابع آب، افزایش قابل توجه برداشت منابع نفت و گاز میادین مشترک از طرف کشورهای همسایه، تخریب وسیع منابع طبیعی و زیر ساخت‌های زیست محیطی به عنوان مشکلات عمده کشور در شرایط حاضر محسوب می‌شوند.

 
سیاست‌های بودجه‌ای

رئیس قوه مجریه با اشاره به این که دولت با شناسایی دقیق مشکلات و محدودیت‌ها از یک طرف و ظرفیت و پتانسیل‌ها از طرف دیگر، راه‌های برون رفت از وضع موجود را مورد بررسی قرار داده است، گفت: سرمایه‌ها و زیرساخت‌های موجود شرایط مساعد ترانزیتی، توان بالای پیمانکاری فنی و مهندسی تنوع اقلیمی، گستره وسیع سرزمینی ذخایر معدنی غنی وجود ذخایر عظیم نفت و گاز نیروی انسانی جوان و تحصیل کرده، وجود ظرفیت‌های مناسب برای انجام پژوهش های علمی و فناوری‌های پیشرفته جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی، وجود سرمایه‌گذاری‌های صنعتی موجود مهم‌ترین عناوین مرتبط با ظرفیت‌های کشور محسوب می‌شوند که برای برون رفت از وضع موجود می‌توان آن‌ها را مد نظر قرار داد.
روحانی ادامه داد: برون رفت از وضع موجود نیازمند اتخاذ تدابیری برای خروج از رکود و انتخاب سیاست‌های برای کاهش تورم است.
وی با بیان این که بخشی از تدابیر و سیاست‌ها دارای انعکاس مستقیم بودجه‌ای است و بخشی نیز در حوزه‌های غیربودجه‌ای است، گفت: در حوزه سیاست‌های بودجه‌ای اولین اقدام آن است که بودجه از تعمیق کننده رکود به تحریک کننده رشد تغییر جهت دهد، روند نزولی بودجه به قیمت‌های ثابت بودجه در حوزه سرمایه گذاری نیازمند تغییر است، برهمین اساس تلاش کردیم تا منابع بودجه عمومی افزایش پیدا کند و به همین منظور افزایش درآمدهای نفت و مالیات را در دستور کار قرار دادیم.

رویکرد نفتی بودجه ۹۳

به گفته روحانی، در مجموع با افزایش درآمدهای نفت و مالیات و دیگر موارد، حجم بودجه عمومی دولت در سال آینده به بیش از ۱۹۵ هزار میلیارد تومان می رسد، یعنی چیزی حدود ۵۰ درصد افزایش نسبت به عملکرد امسال. با پیش بینی که ما می‌کنیم تا پایان سال، البته بودجه طرح تملک سرمایه‌ای که نسبت به عملکرد امسال به سه برابر افزایش خواهد یافت، به بیش از ۱۹۵ هزار میلیارد تومان می سد و زمینه افزایش فعالیت‌ها از طریق مخارج دولت در سال آینده فراهم خواهد شد؛ برآورد ما آن است که بتوانیم به نسبت پیش بینی عملکرد سال جاری، تحرک نسبتا مناسبی در سرمایه گذاری‌های دولت در سال آینده ایجاد کنیم.
وی در تبیین رویکرد نفتی لایحه بودجه، تصریح کرد: تحرک زیادی در حوزه پارس جنوبی آغاز شده است تا بتوانیم در سال آینده با بهره برداری ۴ فاز پارس جنوبی در حدود ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز در روز تا پایان سال آینده به تولید گاز کشور اضافه کنیم و از این طریق امکان صرفه جویی ارزی مناسبی به دلیل کاهش مصرف سوخت مایع نیروگاه‌ها فراهم آوریم.
رئیس جمهور گفت: قاچاق سوخت، ارزان بودن قیمت حامل‌های انرژی و وضعیت خطرناک محیط زیست از مهمترین مشکلاتی بود که پیش از هدفمند کردن یارانه‌ها در کشور وجود داشت که شاهد بودیم پس از سال‌ها اختلاف نظر اجماع عمومی در میان قوا حاصل شد و هدفمند کردن یارانه‌ها به صورت عملی به مرحله اجرا درآمد.

ضرورت انجام بررسی های لازم پیش از اجرای مرحله بعدی قانون هدفمندی
 
روحانی افزود: در حال حاضر از سوی دولت یازدهم شیوه کنونی پرداخت یارانه‌ها تا زمانی که جایگزینی برای آن ایجاد نشود، خود به خود ادامه می‌یابد، در مرحله بعدی این قانون نیازمند اتخاذ بررسی‌های دقیق هستیم.
 
رئیس‌جمهوری ادامه داد: ساز و کار شرکت‌های انرژی، نحوه رویکرد دولت در چارچوب اقتصاد کلان از موضوعات مهمی است که در مرحله بعدی هدفمند کردن یارانه‌ها باید به آن توجه شود همچنین بدون اتلاف وقت با آسیب شناسی هدفمند کردن یارانه‌ها در حال طراحی قدم‌های بعد هستیم.
 
وی تاکید کرد: دولت درصدد است طرح جدید مدیریت یارانه‌ها را در قالب یک طرح جامع به مرحله اجرا درآورد و در آینده نزدیک در این راستا لایحه جامعی را به مجلس تقدیم خواهد کرد.
 
رئیس‌جمهور تاکید کرد: دولت درصدد است کار کارشناسی دقیقی را در زمینه‌ هدفمند کردن یارانه‌ها ارائه دهد.
 
روحانی گفت: همکاری مشترک مجلس و دولت می‌تواند چرخه اقتصاد کشور را در مسیر مناسبی قرار دهد و وضعیت جمهوری اسلامی ایران را با پیشرفت چشم گیری روبه رو کند.

 
يكشنبه 17/9/1392

شرکت ملی گاز ایران- معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران با حضور در جمع همكاران بازرسي فني شركت ملي گاز ايران، گفت: كنترل و نظارت بر فرآيندها و استفاده از تكنولوژي هاي روز دنيا از مهم ترين وظايف بازرسي فني است.


معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران با حضور در جمع همكاران بازرسي فني شركت ملي گاز ايران، گفت: كنترل و نظارت بر فرآيندها و استفاده از تكنولوژي هاي روز دنيا از مهم ترين وظايف بازرسي فني است.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، مهندس حميدرضا عراقي ضمن تاكيد بر اينكه در دنياي امروز "دانايي" مهم ترين موضوع است، افزود: چنانچه كشور، سازمان و يا هر انساني بخواهد به رشد و پيشرفت دست يابد، بايستي ابتدا دانايي را مبناي عمل خود قرار دهد.

وي تصريح نمود: تلاش، حوصله و صبر همراه با تجربیات افراد منجر به ايجاد آگاهي و در نهايت دانايي در انسان مي شود و هرچه دانايي بيشتر باشد انجام كارها آسانتر خواهد شد.

مهندس عراقي در خصوص وظايف بازرسان فني نيز گفت: بازرسي فني بايستي از بازرسي كالا فراتر رفته و با كنترل و روش مند نمودن فرايندها بر آنها نظارت نمايد.

مديرعامل شركت ملي گاز ايران، استفاده از آخرين تكنولوژي و متدهاي روز دنيا در كنار افزايش آگاهي را از مهم ترين وظايف واحد بازرسي فني برشمرد و اظهار داشت: نسل امروز نيازمند دستيابي به روش هاي جديدتر و هوشمندانه تر با توجه به پيشرفت هاي علم است، بنابراين بايستي فرهنگ بازرسي جديد در کشور و صنعت گاز ايجاد شود.

مهندس عراقي در ادامه ضمن تاكيد بر استانداردسازي فرآيندها افزود: پس از استانداردسازي فرايندها، بازرسي فني بايستي به كنترل و نظارت بر روي اين فرايندها بپردازد.

وي در خاتمه بر جذب نيروهاي توانمند و متخصص و همچنين آموزش نيروهاي موجود تاكيد و يادآور شد: امروز بازرسي فني بايستي با تلاش مضاعف در راستاي ايجاد يك "فرهنگ بازرسي جديد" گام بردارد.

 
يكشنبه 17/9/1392

شرکت ملی گاز ایران- رئيس روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، از اختصاص بودجه ويژه به روابط عمومي هاي شركت هاي گاز استاني به منظور ارتقاء كمي و كيفي برنامه هاي اطلاع رساني در خصوص مصرف ايمن و بهينه گاز طبيعي طي چهار ماه پاياني سال خبر داد.


رئيس روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، از اختصاص بودجه ويژه به روابط عمومي هاي شركت هاي گاز استاني به منظور ارتقاء كمي و كيفي برنامه هاي اطلاع رساني در خصوص مصرف ايمن و بهينه گاز طبيعي طي چهار ماه پاياني سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، مجيد بوجارزاده با اعلام اين خبر افزود: با توجه به ضرورت افزايش فعاليت هاي اطلاع رساني پيرامون مصرف بهينه و ايمن گاز طبيعي در زمستان، به منظور در اختيار قرار دادن بودجه مناسب جهت انجام فعاليت اطلاع رساني به صورت گسترده تر توسط روابط عمومي هاي شركت هاي گاز استاني، پيشنهاد اختصاص و افزايش بودجه در اين بخش متناسب با تعداد مشتركين و گستره فعاليت هر استان به معاون وزير و مديرعامل شركت ملي گاز ايران داده شد و پس از موافقت ايشان و مديريت مالي به شركتهاي تابعه ابلاغ شد.

وي با اشاره به اينكه اين بودجه به منظور افزايش اقدامات اطلاع رساني در حوزه مصرف ايمن و بهينه گاز طبيعي به شركت هاي گاز استاني و از سرفصل هاي ديگر بودجه اين شركتها به روابط عمومي اختصاص داده شده است، اظهار داشت: بر اين اساس، شركت ها مي توانند متناسب با تعداد مشتركين و گستره فعاليت هر استان تا سقف 450 ميليون ريال از بودجه هاي مصوب خود را براي عقد قرارداد با رسانه ها و بخش هاي اطلاع رساني در همان استان و آموزش مصرف بهينه و ايمن گاز براي مردم به زبان و گويش همان منطقه صرف كنند.

رييس روابط عمومي شركت ملي گاز ايران در ادامه با اشاره به اينكه همواره بايستي به دو موضوع مدیریت مصرف و رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز توجه ويژه شود، بر استفاده از لوازم گازسوز استاندارد و با راندمان بالا تاكيد و افزود: مشتركين محترم بايستي از تبديل وسايل نفت سوز به گازسوز بپرهيزند و از نيروهاي متخصص جهت نصب وسايل گازسوز استفاده كنند.

وي همچنين بر استفاده از بخاري هاي استاندارد براي گرم نمودن منازل و محل كار، اطمينان از سلامت كاركرد و استاندارد بودن دودكش و دقت در نصب اتصالات لوازم گازسوز تاكيد نمود و گفت: تعمير و سرويس سامانه هاي گرمايشي مجتمع هاي مسكوني، رسوب زدايي كوره ها و اطمينان از سلامت مشعل ها، استفاده از بست هاي فلزي و شيلنگ استاندارد در نصب بخاري و لوازم گازسوز ، جلوگيري از نصب دودكش هاي آكاردئوني، نصب كلاهك H و باز بودن مسير تامين اكسيژن در منازلی كه از بخاري استفاده مي كنند از مهم ترين نكاتي است كه بايستي به آن توجه شود.

وی دمای رفاه در داخل منازل را 21-18 درجه عنوان و افزود: سلامت جسمی هموطنان عزیز نیز در رعایت دمای مناسب محیط زندگی در فصل سرد است و با خاموش کردن یک بخاری می توان کمک شایانی به مصرف بهینه گاز و کمک به سایر هموطنان در نقاط سردسیر نمود.

 
شنبه 16/9/1392

شرکت ملی گاز ایران- مديرعامل شركت ملي گاز ايران طي احكام جداگانه اي اعضا شوراي ورزش شركت ملي گاز ايران را منصوب نمود.


مديرعامل شركت ملي گاز ايران طي احكام جداگانه اي اعضا شوراي ورزش شركت ملي گاز ايران را منصوب نمود.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، مهندس حميد رضا عراقي در اين احكام ناصر ابراهيمي مدير گازرساني، اصغر بهتاج مدير تداركات و خدمات كالاي شركت مهندسي و توسعه گاز، عبدالحسين ثمري معاون عمليات، مجيد سعيدي سرپرست امور ورزش و تربيت بدني، محمدرضا صديقي رئيس اداره كل امور حسابرسي داخلي، سيد حسن عباسي معاون اداري و پشتيباني، پيروز منجزي مدير مالي و سهراب نجار معاون سازمان و رئيس حراست، را به عنوان اعضا شوراي ورزش شركت ملي گاز ايران منصوب نمود.

 
شنبه 16/9/1392

شرکت ملی گاز ایران- معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران، طي احكام جداگانه اي اعضا ستاد مركزي مديريت بحران و پدافند غيرعامل اين شركت را منصوب نمود.


معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران، طي احكام جداگانه اي اعضا ستاد مركزي مديريت بحران و پدافند غيرعامل اين شركت را منصوب نمود.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، مطابق اين احكام، ناصر ابراهيمي مديرگازرساني، رضا الماسي مديرعامل شركت انتقال گاز ايران، مجيد بوجارزاده رئيس روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، سعيد پاك سرشت مدير پژوهش و فناوري، مهدي جمشيدي دانا مدير هماهنگي و نظارت بر توليد، يعقوبعلي حسين نيا مديرعامل شركت گاز استان تهران، سيد محمود حسيني پژوه مدير توسعه منابع انساني، حق بين كارشناس HSE، رحماني فرمانده حوزه مقاومت بسيج، اصغر سهيلي پور مدير برنامه ريزي تلفيقي، صمدي اسكويي مدير فناوري اطلاعات،  عليرضا غريبي مديرعامل شركت مهندسي و توسعه گاز، حسن منتظر تربتي مدير ديسپچينگ، سهراب نجار رئيس سازمان حراست، ولوي رئيس امور تلمتري و مخابرات، به عنوان اعضا ستاد مركزي مديريت بحران و پدافند غيرعامل شركت ملي گاز ايران معرفي شدند.

بر پایه این گزارش محمدرضا غروي معاون مديرعامل به عنوان عضو و جانشین اول رئیس ستاد مرکزی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و همچنین عبدالحسين ثمري معاون عمليات شركت ملي گاز به عضو و جانشین دوم رئیس ستاد مرکزی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل منصوب شدند

 

 

 
شنبه 16/9/1392

عملیات لرزه نگاری سه بعدی  توسط شرکت های داخلی و خارجی با حدود 23 درصد پیشرفت برای ایجاد 13 هزار نقطه حفاری در مناطق صعب العبور کوهستانی نصرآباد کاشان در حال انجام می باشد.


عملیات لرزه نگاری سه بعدی  توسط شرکت های داخلی و خارجی با حدود 23 درصد پیشرفت برای ایجاد 13 هزار نقطه حفاری در مناطق صعب العبور کوهستانی نصرآباد کاشان در حال انجام می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی ،مهندس مسعود سامی وند مدیر عامل این شرکت در حاشیه  بازدید از این طرح بیان داشت: طرح ساختار نمکی نصرآباد کاشان یکی از نقاط مهم کشور برای ذخیره سازی گاز طبیعی می باشد چرا که نزدیک به استان های اصفهان، قم و تهران بزرگ قرار دارد که می توان روزانه بین 30 تا 40 میلیون متر مکعب گاز را از آن برداشت و در کوتاهترین فاصله به تهران، اصفهان، قم، کاشان و ساوه برای مصارف خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار داد به گونه ای که مسائل زیست محیطی کاملا رعایت شود.

وی با بیان اینکه این طرح با طرح های دیگر متفاوت بوده و در مناطق کوهستانی صورت می گیرد گفت: در اجرای این طرح می بایست در این مناطق 240 هزار متر حفاری انجام گیرد که طی آن باید در 13 هزار نقطه و در هر نقطه 16 متر حفاری داشته باشیم که اکثر آن نیز در مناطق صعب العبور قرار گرفته است.

سامی وند مهمترین بخش این طرح را زمانی دانست که بتوان در آن عملیات ذخیره سازی گاز طبیعی انجام داد و گفت: پروژه نصرآباد کاشان که در حال حاضر در مرحله مطالعات لرزه نگاری سه بعدی می باشد و برای ذخیره سازی سه الی چهار میلیارد مترمکعب گاز برنامه ریزی شده است، طی آن تأسیسات عظیم پالایشی و تزریق گاز نیز در این منطقه راه اندازی خواهد شد که باعث اشتغالزایی برای جوانان بومی منطقه و رونق اقتصادی می شود.

وی ادامه داد: تاکنون در حدود 300 هزار ساعت کار که حدود 23 درصد یا یک چهارم از کار اساسی آن می شود، به لطف خداوند بدون حادثه انجام شده است.

مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی در خصوص مشخصات ذخیره سازی ساختار نمکی اظهار داشت: این مخزنی که در حال مطالعه آن هستیم بر روی سطح قرار نگرفته است و در عمق  500 متری زیرزمین واقع شده که در گنبد نمکی به طول 10 کیلومتر و عرض 5 کیلومتر و عمق 4 کیلومتر می باشد. مطالعاتی که در حال انجام است قسمت پوسته بالای زمین را با انجام لرزه نگاری و اشعه ای که به داخل زمین هدایت می شود عمق زمین، ابعاد زمین، نوع زمین و در نهایت خود مخزن را شناسایی می کند.

سامی وند با اشاره به اینکه کار بر روی ساختار نمکی برای اولین بار است که در کشور انجام می شود افزود: اطلاعاتی که ما در شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی در زمینه ساختار نمکی و مطالعه بر روی نمک به دست می آوریم برای صنعت ایران یک گنجینه محسوب می شود . چرا که در ایران گنبدهای نمکی بسیار زیادی وجود دارد که می توان از آنها بهره برد و همچنین لازم به ذکر است که شویش نمک نیز برای  اولین بار است که در ایران  انجام می شود.

وی گفت: در حال حاضر بسیاری از دانشگاه ها و اساتید دانشگاه و یک سری از دانشجویان در حال مطالعه این پروژه هستند که امیدوار هستیم که از هر نظر بتوانیم دانش این کار را در کشور داشته باشیم و با تربیت متخصصین این امر بتوانیم این دانش را برای همیشه حفظ و گسترش دهیم .

مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی ضمن ابراز رضایت و خرسندی از عملکرد و گزارشی که تیم مطالعاتی ژئوفیزیک دانا از پیشرفت پروژه نصرآباد کاشان که اولین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی در ساختار نمکی کشور به شمار می آید ارائه کردند، از تمامی افراد و کارکنان این مجموعه تشکر و قدردانی نمود و نتیجه کار و تلاش آنها را میراثی گرانبها برای صنعت نفت و گاز ایران برشمرد.

بر اساس این گزارش،ساختار نمکی نصرآباد کاشان در 45 کیلومتری کاشان در استان اصفهان در شمال غربی کاشان و جنوب شرقی قم واقع شده است. این طرح به مساحت 125 کیلومتر مربع در راستای شمال غربی به جنوب شرقی به طول تقریبی 12/6 کیلومتر و عرض تقریبی 11/5کیلومتر می باشد.

تهیه و تنظیم خبر: واحد ارتباط با رسانه ها- افلاطون سالاری

 
چهارشنبه 13/9/1392


مهندس سامی وند مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی ومدیران ارشد شرکت روز سه شنبه (12آذر) از اولین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی ساختار نمکی نصرآباد کاشان بازدید کردند.


مهندس سامی وند مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی ومدیران ارشد شرکت روز سه شنبه (12آذر) از اولین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی ساختار نمکی نصرآباد کاشان بازدید کردند.

عکاس: واحد سمعی و بصری روابط عمومی - مهدی خسرو آبادی

خبرنگار:واحد ارتباط با رسانه روابط عمومی - افلاطون سالاری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
دوشنبه 11/9/1392

شانا -وزیر نفت با تاکید بر سرعت دادن به بهره برداری از فاز ١٢ پارس جنوبی تصریح کرد: نیروهای شرکت ملی گاز برای کمک به بهره برداری از فاز ١٢ بسیج می شوند.


شانا -وزیر نفت با تاکید بر سرعت دادن به بهره برداری از فاز ١٢ پارس جنوبی تصریح کرد: نیروهای شرکت ملی گاز برای کمک به بهره برداری از فاز ١٢ بسیج می شوند.

به گزارش خبرنگار شانا، وزیر نفت در سفر اخیر خود به عسلویه در جلسه مشترک با پیمانکاران و مجریان فاز ١٢ پارس جنوبی با اشاره به این که سکوهای B  و C فاز ١٢ از نظر پیشرفت ساخت (٩٥ و ٩٤ درصدی) مشابه هم هستند، گفت: بایستی برای تولید هرچه سریعتر گاز از بخش دریایی این فاز در اولویت قرار گیرد.

زنگنه با بیان این که بر اساس برنامه ریزی پیمانکار، دو واحد شیرین سازی فاز ١٢ اوایل سال آینده و اواخر امسال به بهره برداری می رسد، گفت: واحد ٣ و چهار این فاز به ترتیب اواخر آبان و اسفند ماه سال آینده به تولید می رسد، از این رو برای استفاده بهینه از این گاز که می تواند نقش زیادی در تامین سوخت زمستانی داشته باشد بایستی با حمایت پیمانکار این بخش ها پیش از زمستان به بهره برداری برسند.

وزیر نفت با بیان این که امسال به لحاظ تامین گاز سخت ترین سال تاریخ صنعت گاز کشور است، گفت: باید تلاش کنیم هر چه زودتر بخشی از این فاز را به بهره برداری برسانیم، از این رو بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته مجموعه تیم های مجتمع پالایشی پارس جنوبی وابسته به شرکت ملی گاز ایران در بخش بهره برداری که با ارزش ترین ظرفیت ما در این بخش به حساب می آید به کمک تیم بهره بردار یعنی شرکت پتروپارس می آید.

وی با تاکید بر این که پیمانکاران باید همیشه برای توسعه و پیشرفت فرض را بر این بگذارند که تحریم های بین المللی بر ضد صنعت نفت برداشته نمی شود، گفت: نباید پروژه های مهم صنعت نفت را در انتظار لغو این تحریم معطل کرد و بایستی هر طوری شد از منابع مختلف داخلی و خارجی کالا را تهیه و و در پروژه نصب کنیم.

بیژن زنگنه با بیان این که هم اکنون به دلیل تاخیرهای به وجود آمده در فازهای پارس جنوبی گاهی در تابستان نیز با کمبود گاز روبرو می شویم، گفت: به عنوان مثال در ٦ ماهه نخست امسال ما ١٢ میلیارد لیتر مازوت و نفت گاز در نیروگاه های گازی کشور سوزانده ایم.

تسریع در فرآیند ساخت فاز ١٧ و ١٨

بر اساس این گزارش، زنگنه همچنین در جمع مدیران و پیمانکاران فاز ١٧ و ١٨ پارس جنوبی نیز با بیان این که سکوهای اصلی این فاز به همراه سکوهای اقماری آن بایستی در سال ٩٣ نصب شوند، گفت: در بخش خشکی نیز بایستی فرآیند ساخت بخش های مختلف مثل پست های برق را کاهش دهیم به عنوان مثال می توانیم با خرید یک مجموعه پست برق آماده و نصب ٢٠ روزه آن کار در پروژه را تسریع بخشیم، یک پست برق نیاز به ٥ ماه زمان ندارد.

وزیر نفت با تاکید بر این که با توجه به روند پیشرفت کار در فازهای ١٧ و ١٨ نسبت به ٣ ماه گذشته آرامش خاطر نسبی پیدا کرده ام، گفت: با اتمام بخش دریا و خشکی امیدرایم زمستان سال آینده گاز این فاز را در خط لوله سراسری تزریق کنیم.

وی افزود: هم اکنون با توجه به مشکلات پیش آمده در بخش توربوکمپرسورهای فاز ١٧ و ١٨ تلاش می کنیم  این موضوع را با شرکت خارجی سازنده حل کنیم.

تاکید بر بهره برداری از ترین دو فاز ١٥ و ١٦

بر پایه این گزارش وزیر نفت در جلسه مشترک با مجریان و پیمانکاران فاز ١٥ و ١٦ پارس جنوبی با بیان این که بخش نخست این فاز بایستی هرچه سریعتر از ٦ میلیون متر مکعب کنونی به بیش از ١٠ میلیون متر مکعب افزایش یابد؛ گفت: ترین دو این فاز هم اکنون در مرحله تست با بخار به سر می برد و بایستی قبل از اوج سرما به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به زمان ٩ ماهه نصب و راه اندازی عرشه های فازهای ١٥ و ١٦، گفت: این زمان در فازهای دیگر ٥ ماه در نظر گرفته شده است بنابراین می تواند کمی آن را کاهش داد.

زنگنه با اشاره به ادعای برخی پیمانکاران در این فاز مبنی بر داشتن مطالبات مالی تاکید کرد: پیمانکار این مطالبات را به کارفرما ارائه دهد تا در صورت تایید، این موضوع حل شود.

 
دوشنبه 11/9/1392

شانا _  وزیر نفت با تاکید بر اینکه جامعه ایران خواهان توسعه و سرمایه گذاری در بخش های نفتی و ایجاد اشتغال برای نسل جوان است گفت: قدرت های غربی با لغو تحریم ها و احترام به حقوق ملت ایران می توانند حسن نیت خود را نشان دهند.


شانا _  وزیر نفت با تاکید بر اینکه جامعه ایران خواهان توسعه و سرمایه گذاری در بخش های نفتی و ایجاد اشتغال برای نسل جوان است گفت: قدرت های غربی با لغو تحریم ها و احترام به حقوق ملت ایران می توانند حسن نیت خود را نشان دهند.

به گزارش شانا، بیژن زنگنه در گفت و گو با نشریه فایننشال تایمز درباره آثار توافق ژنو بر صنعت نفت و گاز ایران تصریح کرد: در این مرحله هنوز نمی توان گفت که تغییری در صنعت نفت ایران بر اثر این توافق حاصل شده است زیرا هنوز اجازه ای برای افزایش فروش نفت پیدا نکرده ایم و تنها تا حدودی محدودیت های بیمه های محموله های نفتی برداشته شده و دسترسی به بخشی از درآمدهای نفتی تسهیل شده است.

وزیر نفت افزود: فکر می کنم این گام نخست به سوی لغو تحریم ها علیه ایران است و معتقدم گام نخست بسیار مهم است. پس از این توافق بسیاری از آثار روانی این تحریم ها از میان رفته است زیرا تحریم ها تنها در فضای معاملات بین المللی ایران موثر نبوده بلکه بعضی از آنها فضای روانی جامعه را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

زنگنه خاطرنشان کرد: این توافق پس از گذشت ١٠ سال مذاکره با گروه ١+٥ به معنای ارسال نشانه هایی به بازارهای بین المللی و جامعه جهانی مبنی بر این است که مشکلات میان ایران و قدرت های غربی حل و فصل شده است و این نکته بسیار مهمی است.

تمایل شرکت های بین المللی برای بازگشت به بازار ایران

وزیر نفت با اشاره به افزایش تمایل بسیاری از شرکت های نفتی بین المللی برای آغاز مذاکرات جدی بازگشت به بازار ایران به ویژه در توسعه پروژه های بالا دستی بخش نفت و گاز افزود: توافق ژنو شرایط بهتری را برای مذاکره و همکاری فراهم کرده اما این بدان معنا نیست که ما در طول این ٦ ماه می توانیم قراردادی امضا کنیم زیرا مذاکرات قراردادی زمان بر است و بیش از ٦ تا ٨ ماه طول خواهد کشید.

زنگنه درباره تاثیر فوری لغو تحریم های بیمه ای و نتایج عملی آن یاد آور شد: بر اساس سند رسمی توافق ژنو شرایطی برای افزایش فروش نفت ما وجود ندارد.

وزیر نفت درباره این که آیا می توان ظرف یک سال به نتایج عملی لغو تحریم ها رسید یا خیر؟ گفت: امیدوارم که تحریم ها به زودی برداشته شود زیرا ما در توافق ژنو تعهداتی را پذیرفته ایم و در این باره بسیار جدی هستیم و فکر می کنم دلیلی وجو ندارد که گروه ١+٥ تحریم ها را علیه ایران ادامه دهند زیرا ما به تعهدهایی که پذیرفته ایم پایبندیم و در باره آن بسیار جدی هستیم.

امکان برداشتن تحریم ها در کمتر از ٦ ماه وجود دارد

وی افزود: ما نسبت به لغو تحریم ها خوش بین هستیم و معتقدیم حتی امکان برداشته شدن این تحریم ها در کمتر از شش ماه نیز وجود دارد که در این صورت می توانیم همکاری های خود را با غربی ها گسترش دهیم و از این طریق مشکل همه حل می شود.

وزیر نفت با اشاره به محدودیت هایی که تحریم ها علیه ایران ایجاد کرده است گفت: در این شرایط ما توانستیم راه های زیادی برای دور زدن تحریم ها پیدا کنیم اما باید زمان و هزینه بیشتری صرف کنیم.

وی درباره وضعیت درآمد های نفتی بلوکه شده ایران نیز خاطرنشان کرد: این پول ها از بین نرفته اند و همه چیز تحت کنترل است.

به گفته زنگنه افزون بر هند و چین که اکنون از مشتریان عمده نفت ایران به شمار می آیند، سیگنال های مثبت دیگری نیز دریافت شده است. با این همه وی تأکید کرد که همچنان دشواری هایی پیش روی صادرات نفت ایران باقی مانده است.

وزیر نفت گفت: تاثیر روانی تحریم ها بسیار حائز اهمیت است؛ ما خواهان خرید بعضی از تجهیزات هستیم که تحریم شامل آنها نیست اما شرکت های خارجی برای فروش این تجهیزات محتاط هستند و می ترسند این معامله ها به روابط تجاری آنها با آمریکا آسیب بزند.

با درهای بسته رو به رو نیستیم

 وی تأکید کرد که برای پرداخت پول خریدهای خارجی، وزارت نفت با مشکلی رو به رو نیست و گفت: راه حل هایی برای پرداخت داریم؛ ما هزینه زیادی پرداخته ایم اما با درهای بسته رو به رو نبوده ایم.

به باور زنگنه، تحریم های غرب در برابر ایران تنها در سوء تفاهم در مسئله هسته ای ریشه دارد و تأکید کرد که ایران و غرب در بسیاری از موارد امنیتی منافع نزدیکی دارند که برای نمونه، مسئله تروریسم و افراط گرایی در کشورهایی همچون افغانستان را می توان مورد اشاره قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: راه حل مشکلات مشخص است؛ ما در توافق ژنو بسیار جدی هستیم و مقام معظم رهبری همواره از تلاش های دیپلماتیک دولت در مسئله هسته ای حمایت کرده است.

وزیر نفت ابراز اطمینان کرد که ایران در مذاکرات هسته ای، تسلیم زیاده خواهی ها نمی شود و گفت: موضع دکتر حسن روحانی درباره موضوع هسته ای ثابت بوده و بهتر است دو طرف با نشان دادن حسن نیت به توافقی دوستانه برسند.

وی افزود: ما درباره این توافق بسیار جدی هستیم و در مقابل، گروه ١+٥ نیز باید به تعهدهای خود پایبند باشد و تسلیم فشارهای اسرائیل و بعضی از کشورهای عربی نشود.

 
يكشنبه 10/9/1392

شانا _  رئیس جمهور گفت: هم اکنون در شرایطی هستیم که با اقدامات سیاسی بین المللی صورت گرفته فضا برای تحولات اقتصادی نسبت به گذشته آماده تر شده است


شانا _  رئیس جمهور گفت: هم اکنون در شرایطی هستیم که با اقدامات سیاسی بین المللی صورت گرفته فضا برای تحولات اقتصادی نسبت به گذشته آماده تر شده است.

به گزارش خبرنگار شانا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، عصر دیروز (شنبه ٩ آذر) در جلسه مشترک با وزیر نفت و پیمانکاران پارس جنوبی در محل فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی در عسلویه، اظهار داشت: دستاوردهای بدست آمده در عسلویه حاکی از آن است که همه دست اندرکاران صنعت نفت آستین های خود را برای توسعه منطقه بالا زده اند و آماده اند بار مسئولیت را بر دوش بگیرند.

وی با بیان این که صنایع گاز و پتروشیمی برای توسعه کشور از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: هر ایرانی غیرتمندی دوست دارد این منطقه هر چه سریعتر متحول شده و به توسعه حداکثری برسد.

دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد: با اقدامات صورت گرفته و زمینه سازی لازم پیش بینی شده تا چند سال آینده از شریک قطری در زمینه برداشت گاز میدان پارس جنوبی جلو بیفتیم که این موضوع  سبب غرور ایرانیان خواهد شد.

رئیس جمهور تاکید کرد: دولت برای رسیدن به این هدف با تمام توان و امکاناتش آماده کمک به صنعت نفت برای توسعه پارس جنوبی است.

وی با اشاره به این که دولت با ایجاد تسهیلات مناسب و زمینه ساز برای حضور بخش غیر دولتی می تواند نقش چشمگیری در پارس جنوبی داشته باشد، گفت: امیدوارم تا پیش از پایان سال بخشی از از فازهای پارس جنوبی به بهره برداری برسد.

دکتر روحانی افزود: در طول چهار سال آینده شاهد تحول بزرگی در پارس جنوبی خواهیم بود و دولت امیدوار است با این کار دل مردم خوب ایران را را شاد کند.

وی با اشاره به حضور بیژن زنگنه در صنعت نفت، ابراز امیدواری کرد: حضور ایشان در این صنعت عامل حرکت  رو به جلو و جهش در برنامه ها خواهد بود.

به گزارش خبرنگار شانا، در این مراسم علی اکبر شعبانپور و عباس شعری مقدم با ارائه گزارشی، برنامه های توسعه شرکت های نفت و گاز پارس و شرکت ملی صنایع پتروشیمی را برای رئیس جمهور تشریح کردند.

 
شنبه 9/9/1392

شانا _ رئیس جمهور دقایقی پیش به منظور بازدید از طرح های عظیم گاز و پتروشیمی وارد فرودگاه بین المللی خلیج فارس عسلویه شد.شانا _ رئیس جمهور دقایقی پیش به منظور بازدید از طرح های عظیم گاز و پتروشیمی وارد فرودگاه بین المللی خلیج فارس عسلویه شد.

به گزارش شانا، دکتر حسن روحانی که صبح امروز (شنبه نهم آذر) به منظور بازدید از مناطق زلزله زده به استان بوشهر سفر کرده بود، در ادامه سفر خود، دقایقی قبل وارد فرودگاه خلیج فارس عسلویه شد تا از نزدیک در جریان فعالیت های در حال انجام صنعت نفت در توسعه طرح های پارس جنوبی قرار گیرد.

بیژن زنگنه و هیئتی از مدیران ارشد صنعت نفت، رئیس جمهور را در این بازدید همراهی می کنند.

بر اساس برنامه اعلام شده قرار است رئیس جمهور در یکی از فازهای اولویت دار پارس جنوبی حاضر شده و از نزدیک با متخصصان و کارکنان پارس جنوبی دیدار داشته باشد.

 
شنبه 9/9/1392

شانا _ رییس جمهور برای بازدید از فازهای توسعه ای پارس جنوبی و طرح های عظیم صنعت پتروشیمی تا ساعتی دیگر به عسلویه سفر خواهد کرد.


شانا _ رییس جمهور برای بازدید از فازهای توسعه ای پارس جنوبی و طرح های عظیم صنعت پتروشیمی تا ساعتی دیگر به عسلویه سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار شانا، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور به منظور بازدید و بررسی فعالیت های در حال انجام در منطقه عسلویه تا ساعتی دیگر به پایتخت انرژی ایران سفر خواهد کرد.

طبق برنامه ریزی های انجام شده رئیس جمهور قرار است از فازهای در حال توسعه پارس جنوبی و نیز مجتمع های پتروشیمی در منطقه عسلویه دیدار کرده و سپس برای بازدید و نحوه رسیدگی به نحوه امداد زلزله زدگان در برازجان به این شهر سفر کند.

بیژن زنگنه وزیر نفت نیز برای هماهنگی های لازم دقایقی قبل وارد عسلویه شد تا برای سومین بار از نزدیک روند پیگیری فعالیت ها در پارس جنوبی را دنبال کند.

وزیر نفت پنجشنبه گذشته نیز از طرح های پارس جنوبی بازدید کرده بود.

به گزارش شانا، دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه نهم آذر) برای بازدید از مناطق زلزله زده استان بوشهر به این مناطق نیز سفر می کند.

دکتر حسن روحانی در این سفر یک روزه، ضمن بازدید از مناطق زلزله زده، از نزدیک روند رسیدگی و امداد رسانی به زلزله زدگان را پیگیری می کند.

دکتر روحانی شامگاه پنج شنبه ضمن عرض تسلیت و ابراز همدری با داغداران و آسیب دیدگان این زمین لرزه ،از همه مسئولان ذیربط خواست با بسیج امکانات و نیروی امداد رسانی ، پشتیبانی ها و کمک های لازم را از مردم مناطق زلزله زده بعمل آورند.

زمین لرزه ٥,٧ دهم ریشتری عصر پنجشنبه هفتم آذر در شهرستان دشتستان هفت کشته، ١٩٥ مصدوم برجای گذاشت و خسارت هایی بین ١٠ تا ٦٠ درصد به ٣٠٠ واحد مسکونی منطقه وارد کرده است.

شهرستان دشتستان با ٢٤٠ هزار نفر جمعیت و مرکزیت شهر برازجان در فاصله ٦٥ کیلومتری شرق بوشهر واقع است.

 
شنبه 9/9/1392

شانا _ وزیر نفت با اشاره به افزایش نیافتن ظرفیت تولید گاز کشور در سال جاری گفت: زمستان امسال که سخت ترین زمستان تاریخ صنعت گاز کشور (از نظر کمبود گاز است)، مشکلی برای تامین سوخت زمستانی مردم ایجاد نمی شود.

 


شانا _ وزیر نفت با اشاره به افزایش نیافتن ظرفیت تولید گاز کشور در سال جاری گفت: زمستان امسال که سخت ترین زمستان تاریخ صنعت گاز کشور (از نظر کمبود گاز است)، مشکلی برای تامین سوخت زمستانی مردم ایجاد نمی شود.

بیژن زنگنه در حاشیه دومین سفر خود به پارس جنوبی در گفت و گو با خبرنگار شانا با تاکید بر در اولویت بودن بهره برداری از پنج فاز ١٢، ١٥ و ١٦ و ١٧ و ١٨ تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون هماهنگی خوبی میان مجموعه کارفرمایی و پیمانکاری این طرح ها ایجاد شده و در تلاش هستیم فازها را در زمان بندی تجدید نظر شده به تولید برسانیم.

افزایش ظرفیت شیرین سازی گاز کشور در سال جاری

وزیر نفت با اشاره به تلاش وزارت نفت برای به تولید رساندن واحدهایی از پنج فاز در اولویت پارس جنوبی در زمستان امسال، گفت: بیشترین تاکید ما روی بهره برداری از دو ترین فاز ١٥ و ١٦ به ظرفیت ٢٥ میلیون متر مکعب تا پایان امسال است.

وی با تاکید بر این که به تولید رسیدن دو ترین فازهای ١٥ و ١٦ به ظرفیت شیرین سازی گاز کشور می افزاید، گفت: با توجه به این که گاز ترش این پروژه از محل فازهای ٦، ٧ و ٨ تامین می شود، امسال هیچ گونه افزایش ظرفیت تولید گاز در کشور ایجاد نخواهد شد.

پیش بینی راه اندازی نخستین مرحله از فاز ١٢ در سال جاری

وی ادامه داد: همچنین امیدواریم تا پایان سال ٩٢ حدود ١٢ میلیون متر مکعب گاز ترش فاز ١٢، در ترین یک این فاز شیرین سازی شود؛ ضمن آنکه چاه های یکی از سکوهای دریایی این فاز بزرگ مرزی هم اکنون آماده بوده و پیش بینی می شود راه اندازی آن با گاز ترش ارسالی از دریا انجام شود.

شتاب بخشی در بهره برداری از فازهای پارس جنوبی در سال آینده

زنگنه تاکید کرد: ساخت دیگر فازهای در حال اجرای پارس جنوبی بر اساس برنامه ریزی انجام شده سال آینده با شتاب بیشتری ادامه می یابد.

ویر نفت اشاره به نخستین سفر خود در مرداد امسال به پایتخت گازی کشور گفت: فاز ١٧ پارس جنوبی نسبت به سه ماه گذشته ساماندهی بهتری یافته است و این موضوع حکایت از تلاش همکاران بخش پیمانکاری در سازمان گسترش و نوسازی وزارت صنایع و معادن (ایدرو) دارد؛ ضمن آنکه مشکلات بخش هایی از این فاز که از برنامه عقب بوده است در حال رفع شدن است.

وی ابراز امیدواری کرد: برای زمستان امسال که سخت ترین زمستان تاریخ صنعت گاز کشور به لحاظ کمبود گاز است، مردم مشکلی برای تامین سوخت زمستانی نخواهند داشت.

 
چهارشنبه 6/9/1392

بازدید معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران از بخش های مختلف مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم و همچنین بخش بالادستی با هدف برنامه ریزی برای تولید و تزریق  حداکثری گاز در زمستان و هماهنگی بین بخش بالادستی و پایین دست، صورت گرفت.


بازدید معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران از بخش های مختلف مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم و همچنین بخش بالادستی با هدف برنامه ریزی برای تولید و تزریق  حداکثری گاز در زمستان و هماهنگی بین بخش بالادستی و پایین دست، صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی، در این بازدید که مهندس عبدالحسین ثمری معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران، مهندس الماسی مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران، مهندس سامی وند مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی و همچنین اعضای کمیته فنی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران حضور داشتند،برنامه ریزی و هماهنگی های لازم برای تولید حداکثری و برداشت از گاز ذخیره شده در مخزن سراجه قم تا سقف 7 میلیون مترمکعب در روز برای زمستان 92 مطرح گردید.

مهندس عبدالحسین ثمری با بیان این مطلب که صنعت ذخیره سازی  گاز طبیعی فصل جدیدی از نظر تکنولوژی و دانش نو در صنعت نفت و گاز ایجاد کرده است اظهار داشت: تأسیسات به کار رفته در مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم منحصر به فرد بوده که تجلی آن در عظمت و شکوه این مجتمع به وضوح قابل مشاهده می باشد که معرفی این کار بزرگ به خوبی صورت نگرفته است و لازم است برای معرفی این دستاورد ملی که برای اولین بار در کشور محقق شده است اقدامات خوبی صورت بگیرد.

وی استفاده از مشاوران توانمند و زبده حاضر در این مجتمع را حاصل مدیریت صحیح و با تدبیر شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی بر شمرد و ایجاد چنین تاسیساتی را در شرایط سخت اقتصادی سال های گذشته قابل تقدیر دانست.

   معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران اضافه نمود: ما برای کار بسیار مهم و ارزشمندی که با ویژگی های خاص برای ذخیره سازی گاز طبیعی در کشور مدیریت و انجام شده است و همچنین دو دوره تزریق که در اولین مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه در سراجه قم داشته ایم با یک دوره برداشت سال گذشته و برداشت دوم هم به زودی انجام خواهد شد، باید تمام استعدادها را در بخش های مختلف بکار گیریم تا بتوانیم با یک ظرفیت بیشتری از این تأسیسات ایجاد شده استفاده نمائیم و این یک وظیفه ملی و اخلاقی برای کارکنان مرتبط با این مجموعه می باشد.

ثمری گفت: در حال حاضر ظرفیت پالایشی گاز در مجتمع پالایشگاهی شهید فهمیده قم تا 10 میلیون متر مکعب نیز قابل انجام است و در همین راستا نیز از بخش بالادستی در نفت مناطق مرکزی خواسته شده که این ظرفیت را برای خود در مواقع ضروری و برای فصل زمستان از 4/5 به 7میلیون متر مکعب در روز ایجاد کنند که توانائی تولید بیشتر را داشته باشند و یادآور شد که هر چه قدر بتوانیم تولید را در بخش بالادستی برای پیک زمستان افزایش دهیم یک ارزش محسوب می شود.

وی با ابراز رضایت از بازدید انجام شده در پایان اظهار داشت: این بازدید بسیار متفاوت بوده و با شنیده ها و گزارش های رسیده قابل مقایسه نبوده است و احساس علاقه مندی و انگیزه بسیار خوبی در مجموعه دیده می شود و از بابت این هماهنگی ها تشکر و قدردانی می کنم.

تهیه و تنظیم: واحد ارتباط با رسانه ها- افلاطون سالاری

 
چهارشنبه 6/9/1392

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج مدیران ،رؤسا و کارکنان بسیجی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی امروز (چهارشنبه 6 آذر) در مراسم صبحگاه مشترک بسیجیان صنعت نفت که با حضور کلیه بسیجیان شرکت های تابعه وزارت نفت در محل این وزارتخانه برگزار شد شرکت نمودند.همچنین در این مراسم مهندس سامی وند مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی نیز حضور داشت.


به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج مدیران ،رؤسا و کارکنان بسیجی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی امروز (چهارشنبه 6 آذر) در مراسم صبحگاه مشترک بسیجیان صنعت نفت که با حضور کلیه بسیجیان شرکت های تابعه وزارت نفت در محل این وزارتخانه برگزار شد شرکت نمودند.همچنین در این مراسم مهندس سامی وند مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی نیز حضور داشت.

عکاس: واحد سمعی و بصری - مهدی خسروآبادی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  

تهیه و تنظیم: واحد ارتباط با رسانه ها- افلاطون سالاری

 
سه‌شنبه 5/9/1392

بازدید مهندس عبدالحسین ثمری معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران به همراه مهندس الماسی مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران و همچنین تیم عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی از مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم در روز دوشنبه(4 آذر)


عکاس : واحد سمعی و بصری - مهدی خسروآبادی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهیه و تنظیم: واحد ارتباط با رسانه ها - افلاطون سالاری

 
يكشنبه 3/9/1392

شرکت ملی گاز ایران- فرمانده حوزه مقاومت بسيج شركت ملي گاز ايران ضمن تبريك هفته بسيج، اهم اقدامات حوزه را در اين هفته تشريح نمود.


فرمانده حوزه مقاومت بسيج شركت ملي گاز ايران ضمن تبريك هفته بسيج، اهم اقدامات حوزه را در اين هفته تشريح نمود.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، يداله رحماني تصريح نمود: برگزاري دوره آموزشي تحكيم بنيان خانواده ويژه خواهران شاغل و همسران كاركنان در مشهد مقدس با هدف بهره مندي آنان از سرفصلهاي ارايه شده طي سه روز با حضور 74 نفر ، حضور در گلزار شهدا و تجديد ميثاق با آرمان هاي شهداي بسيج و زيارت حرم حضرت عبدالعظيم حسني(ع)، برگزاري نمايشگاه كتاب ، عفاف و حجاب با بهره مندي از تخفيف ناشران، برگزاري يادواره شهدا در كليه پايگاههاي تابعه صنعت، حضور فعال در صبحگاه مشترك بسيجيان صنعت نفت، برگزاري نشست ها و برنامه هاي بصيرت افزايي، برگزاري مسابقات عقيدتي و فرهنگي و برگزاري مسابقات تيراندازي ويژه فرماندهان و اعضاي شوراي حوزه و پايگاهها و محافل انس با قرآن كريم از اقداماتي است كه همزمان در پايگاههاي تابعه اين حوزه اجرا مي شود.

رحماني تعداد بسيجيان شركت ملي گاز ايران را 18 هزار نفر عنوان كرد و حضور آنان در كنار ساير نيروهاي خدوم شركت را حضوري مؤثر دانست كه در كنار فعاليتهاي سازماني در برنامه هاي ابلاغي بسيج نيز شركت مي نمايند.

 وي اظهار اميدواري كرد: با تدابير و برنامه هاي پيش بيني شده در خصوص جذب نيرو و سازماندهي آنان، شاهد رشد كمي نيروها باشيم.

فرمانده حوزه مقاومت بسيج ، حضور بسيج در كميته بحران و سازماندهي نيروها جهت بهره مندي از خدمات آنان در مواقع كمبود يا قطع گاز را از ديگر عرصه هاي حضور بسيج برشمرد و گفت: در اين راستا با آغاز فصل سرما همچون سنوات گذشته تمامي پايگاهها ضمن كسب آمادگي لازم، سازماندهي نيروها را انجام داده اند تا در مواقع لزوم به نحو احسن در راستاي وظيفه محوله، مشغول به خدمات رساني شوند.

فرمانده حوزه مقاومت بسيج شركت ملي گاز ديدار با مديران عامل شركتها را نيز از ديگراقدامات هفته بسيج برشمرد.

 وي همچنين به برنامه ريزي جهت ديدار فرماندهان پايگاههاي مستقر در تهران و اعضاي شوراي حوزه با معاون محترم وزير و مديرعامل اشاره كرد و افزود: در اين برنامه، علاوه بر ارايه گزارشي از فعاليتها، از نقطه نظرات مقام عالي شركت جهت برنامه ريزي هاي آتي حوزه بسيج، بهره مند خواهيم شد.

 
يكشنبه 3/9/1392

شانا  - وزیر نفت از اعلام نتایج بررسی روش های مقرون به صرفه برای سوخت رسانی در مناطق مختلف کشور تا ٦ ماه آینده خبرداد و گفت: نظام سوخت رسانی کشور بر اساس هزینه و صرفه بازنگری می شود.


وزیر نفت از اعلام نتایج بررسی روش های مقرون به صرفه برای سوخت رسانی در مناطق مختلف کشور تا ٦ ماه آینده خبرداد و گفت: نظام سوخت رسانی کشور بر اساس هزینه و صرفه بازنگری می شود.

به گزارش شانا، بیژن زنگنه با بیان این که دستور داده ام بهترین روش سوخت رسانی برای هر منطقه از کشور بررسی و اعلام شود، گفت: بر اساس برنامه ریزی هفت روش سوخت رسانی (برق تجدیدپذیر، ال پی جی، گاز، سی ان جی، ال ان جی، نفت سفید و گازوئیل) بررسی خواهد شد و بر اساس آن مشخص خواهد شد که در هر منطقه از کشور چه روشی برای سوخت رسانی باید استفاده شود تا کمترین هزینه و بیشترین صرفه را داشته باشد.

وزیر نفت با تاکید بر این که روش سوخت رسانی به مناطق سردسیر و گرمسیر باید متفاوت باشد، گفت: نتیجه بررسی ها در این خصوص پس از ٦ ماه اعلام خواهد شد.

وی درباره روش های صرفه جویی در مصرف بنزین،‌ گفت: با استفاده از سی ان جی و بهتر کردن راندمان خودروها و بالا بردن کیفیت خودروهای گازوییل سوز می توان مصرف بنزین را کاهش داد.

زنگنه در این باره افزایش کیفیت خودروها گفت: اگر تعرفه واردات خودرو تغییر کند قطعا در آینده شاهد ارتقاء کیفی خودروهای تولیدی داخل خواهیم بود.

به گزارش خانه ملت، وزیر نفت همچنین درباره علل ورشکستگی شرکت ملی گاز که از سوی مسئولین این شرکت اعلام شده است،‌ گفت: مدیرعامل شرکت ملی گاز موضوع ورشکستگی را تکذیب کرده و عقیده دارد صحبت او از سوی رسانه ها به صورت درست منتشر نشده است.

 

 
چهارشنبه 29/8/1392

مراسم تودیع و معارفه رئیس هیات مدیره شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی با حضور مهندس ثمری معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران و رئیس هیات مدیره شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی ، اعضاء هیات مدیره و روسای ستادی و عملیاتی شرکت امروز(چهارشنبه 29 آبان) برگزار شد


 عکاس: واحد سمعی و بصری و ارتباط با رسانه ها - افلاطون سالاری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
چهارشنبه 29/8/1392

همزمان با برگزاری اولین جلسه هیأت مدیره شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی با ترکیب جدید اعضاء مراسم تودیع مهندس اصغر سهیلی پور رئیس سابق هیأت مدیره با حضور  مهندس ثمری معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران  و رئیس هیأت مدیره شرکت ذخیره سازی  گاز طبیعی، مهندس  سامی وند مدیرعامل، مدیران  و روسای شرکت  ذخیره سازی گاز طبیعی  صورت گرفت.


همزمان با برگزاری اولین جلسه هیأت مدیره شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی با ترکیب جدید اعضاء مراسم تودیع مهندس اصغر سهیلی پور رئیس سابق هیأت مدیره با حضور  مهندس ثمری معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران  و رئیس هیأت مدیره شرکت ذخیره سازی  گاز طبیعی، مهندس  سامی وند مدیرعامل، مدیران  و روسای شرکت  ذخیره سازی گاز طبیعی  صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی، در این مراسم از خدمات چند ساله  مهندس سهیلی پور در تصدی رئیس هیأت مدیره شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی بخاطر حضور مؤثر و زحمات ایشان تقدیر و تشکر بعمل آمد و با اهداء لوح مورد تقدیر حاضرین قرار گرفت. از طرف مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی لوح سپاسی به شرح زیر به ایشان اهداء شده است:

جناب آقای مهندس اصغرسهیلی پور

سلام علیکم

به پاس حضور مؤثر و ارزشمند جنابعالی در دوران تصدی رئیس هیأت مدیره شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی ایران و تشکیل جلسات مستمر و با ارائه راهکارهای اصولی و در نهایت تصویب مصوبات قابل اجراء در جهت پیشبرد اهداف این شرکت که منجر به کسب رتبه پنجم ذخیره سازی گاز طبیعی در بین کشورهای دارنده این صنعت  و ایجاد زیرساخت های اساسی برای توسعه هر چه بیشتر صنعت ذخیره سازی گاز طبیعی در آینده گردید، که بدون شک بدون دلسوزی، همکاری و همفکری حضرتعالی و بقیه اعضاء محترم هیأت مدیره این پیشرفت میسر نمی شد. ضمن تقدیم این لوح سپاس  از جانب خود و کلیه اعضاء هیأت مدیره و همکاران شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی صمیمانه از حضرتعالی تشکر و قدردانی بعمل می آید.

توفیق روز افزون و سلامتی حضرتعالی را از خداوند قادر و متعال و تحت توجهات حضرت ولی عصر(عج) مسألت داریم.

 همچنین در این مراسم اعضاء هیأت مدیره آقایان: منهدس ثمری ، مهندس دلپریش، مهندس نعمتی، مهندس اوچانی، مهندس مرآتی،مهندس فتح اللهی و آقای بهروزی نسب مدیر مالی و پشتیبانی و سایر روسای ستادی و عملیاتی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی حضور داشتند .

تهیه و تنظیم: واحد ارتباط  با رسانه ها - افلاطون سالاری

 
سه‌شنبه 28/8/1392

شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی در راستای حفظ اکوسیستم منطقه عملیاتی سراجه قم اقدام به توسعه فضای سبز حدود 16 هکتار از اراضی محدوده مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده قم  نمود که توسعه آن تا 21 هکتار  نیز در آینده  نزدیک ادامه دارد.


عکاس : واحد سمعی و بصری - مهدی خسروآبادی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهیه و تنظیم : واحد ارتباط با رسانه ها - افلاطون سالاری

 

 
سه‌شنبه 28/8/1392

مديرعامل شركت گاز استان تهران در چهارمين نشست روساي بازرسي فني شركت هاي گاز استاني با بيان اينكه بازرسان فني چشمان هميشه بيدار و اطمينان بخش مديران سازمانها هستند، افزود: طي پنج سال اخير بر روي تمامي پروژه هاي گازرساني اجرا شده در استان تهران حداقل دو گزارش بازرسي كنترل فني وجود داشته است و هم اكنون در تمامي بخش ها اعم از كنترل فني پروژه ها، برق و حفاظت از زنگ، نشت يابي و... بازرس شخص ثالث داريم.


مديرعامل شركت گاز استان تهران در چهارمين نشست روساي بازرسي فني شركت هاي گاز استاني با بيان اينكه بازرسان فني چشمان هميشه بيدار و اطمينان بخش مديران سازمانها هستند، افزود: طي پنج سال اخير بر روي تمامي پروژه هاي گازرساني اجرا شده در استان تهران حداقل دو گزارش بازرسي كنترل فني وجود داشته است و هم اكنون در تمامي بخش ها اعم از كنترل فني پروژه ها، برق و حفاظت از زنگ، نشت يابي و... بازرس شخص ثالث داريم.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، يعقوبعلي حسين نيا در اين نشست دو روزه كه به ميزباني شركت گاز استان تهران طي روزهاي 27 و 28 آبان ماه در حال برگزاري است، با بيان اين مطلب افزود: خوشبختانه در حال حاضر حدود 20 درصد شبكه گازرساني در شهر تهران مقاوم سازي شده است و مابقي آن نيز ان شاا... با تامين اعتبار مورد نياز، طي سه الي چهار سال آينده به اتمام مي رسد.

وي با اشاره به اينكه بازرسان فني، سلامت سيستم و اجراي پروژه را تضمين مي كنند، ابراز اميدواري نمود: در اين گردهمايي روساي بازرسي فني شركت هاي تابعه صنعت گاز با مرور فرايندها، به يك نگاه واحد در زمينه بازرسي فني دست يافته و با ارائه تجارب خود به يكديگر در راستاي رفع موانع موجود و ارتقا آگاهي و دانش در زمينه بازرسي فني گام بردارند.

مديرعامل شركت گاز استان تهران در ادامه با اشاره به ويژگي هاي خاص استان تهران با توجه به تراكم جمعيتي و گستردگي شبكه گازرساني كه در اين استان وجود دارد، بر توجه ويژه به بازرسي فني شبكه و خطوط انتقال گاز در استان تهران تاكيد و افزود: 15 ميليون نفر از جمعيت 75 ميليون نفري كشور در تهران و البرز ساكن هستند كه از اين تعداد 14 ميليون نفر در شهرها و يك ميليون نفر نيز در روستاهاي اين استان ساكن هستند.

وي با اشاره به اينكه هم اكنون بيش از 99 درصد جمعيت شهري و 87 درصد جمعيت روستايي استان تهران و البرز از نعمت گاز برخوردارند، اظهار داشت: در حال حاضر 62 شهر، 600 روستا، 230 جايگاه سي.ان.جي و 7 نيروگاه به شبكه سراسري گاز متصلند.

حسين نيا با بيان اينكه 20 درصد جمعيت كشور فقط در 19/1 درصد مساحت كل كشور ساكنند، افزود: اين حجم بالاي تراكم جمعيتي اهميت بازرسي فني شبكه و خطوط انتقال گاز در استان تهران به ويژه شهر تهران را بيش از پيش نمايان مي سازد.

 وي تصريح نمود: هم اكنون نهمين دوره نشت يابي در اين استان در حال انجام است و آمارها نشان مي دهد به طور متوسط در هر 13 كيلومتر يك موضع نشت وجود دارد در حالي كه حدود سه سال گذشته در هر سه الي چهار كيلومتر يك موضع نشت وجود داشته است.

مديرعامل شركت گاز استان تهران يادآور شد: در هنگام نشت يابي خطوط، تلاش همكاران بر اين است كه گاز هيچ منطقه اي قطع نشود و امنيت شبكه انتقال گاز برقرار باشد.

حسين نيا در خاتمه ضمن تاكيد بر اينكه شركت ملي گاز ايران بايستي سازماني چابك با افرادي توانمند باشد، تصريح نمود: بايستي بخش عمده اي از كارها را برون سپاري نموده و با مديريت درست بخش خصوصي، كار خوب به آنها تحويل داده و كار خوب نيز از آنها تحويل بگيريم.

 

 
شنبه 25/8/1392

در راستای حفظ اکوسیستم منطقه عملیاتی سراجه قم و با هدف پیاده سازی دستورالعمل های زیست محیطی، حدود21 هکتار از اراضی محدوده مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم با پوشش گیاهی توسعه می یابد.


در راستای حفظ اکوسیستم منطقه عملیاتی سراجه قم و با هدف پیاده سازی دستورالعمل های زیست محیطی، حدود21 هکتار از اراضی محدوده مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم با پوشش گیاهی توسعه می یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی،مهندس مسعود سامی وند، مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی بیان داشت: اجرای طرح جامع بیابان زدایی برای حفظ اکوسیستم منطقه و برای جلوگیری از حرکت شن های روان در منطقه سراجه قم ضروری است.

وی در ادامه گفت: در همین راستا حدود 16 هکتار از اراضی منطقه عملیاتی سراجه قم را طی مطالعات جامع و بررسی و خاک شناسی منطقه با هماهنگی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قم اقدام به کاشت حدود 10 هزار نهال از گونه های گیاهی کاج، سنجد، اوکالیپتوس، توت ، پسته ، زیتون و ... نموده ایم که توسعه آن تا 21 هکتار در آینده نزدیک نیز ادامه دارد.

سامی وند همچنین گفت:توسعه فضای سبز و استفاده از مدرن ترین تجهیزات پالایشگاهی و ذخیره سازی روز دنیا به منظور حفظ اکوسیستم منطقه سراجه قم و همچنین تدابیر لازم برای جلوگیری از حرکت شن های روان که موجب فرسایش تاسیسات گازی می شوند از الزامات شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی بوده و همچنین برای نهادهای دیگر مستقر در منطقه نیز باید اقدامات مشابه انجام پذیرد.

مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی بر جلوگیری از تخریب گیاهان توسط دامداران و چرای دام ها در فصل چرا تاکید کرد و گفت: امیدواریم که مسئولان محترم استان با تدبیر عالمانه خود در جهت جلوگیری از تخریب گیاهان برای تامین نیاز دامداران گام موثر برداشته و مکان های مناسب تری که دارای پوشش گیاهی بیشتری می باشد انتخاب کرده و طرح جامع بیابان زدایی را برای منطقه سراجه قم تدوین نمایند.

تهیه و تنظیم : واحد ارتباط با رسانه ها - افلاطون سالاری

 
سه‌شنبه 21/8/1392

بازدید مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی از مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی شهید فهمیده سراجه قم و جلسه با تیم عملیاتی مستقر در مجتمع


عکاس: واحد سمعی و بصری - مهدی خسروآبادی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
سه‌شنبه 21/8/1392

شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی در راستای بزرگداشت ایام محرم و یاد و خاطره سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش و همچنین زنده نگاه داشتن فرهنگ عاشورا  در دهه اول محرم هر روز صبح اقدام به برگزاری دعای زیارت عاشورا در محل نمازخانه شرکت نمود.


عکاس: واحد سمعی و بصری- مهدی خسروآبادی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهیه و تنظیم : واحد ارتباط با رسانه ها - افلاطون سالاری

 
دوشنبه 20/8/1392

مراسم عزاداری کارکنان شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی با حضور مهندس مسعود سامی وند در سوگ حضرت اباعبدالله الحسین(ع)


عکاس: واحد سمعی و بصری - مهدی خسروآبادی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


تهیه و تنظیم: واحد ارتباط با رسانه ها - افلاطون سالاری

 
دوشنبه 20/8/1392

کارکنان شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی طی مراسمی  شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)و یاران باوفایش را به سوگ  نشستند.


کارکنان شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی طی مراسمی  شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)و یاران باوفایش را به سوگ  نشستند.
به گزارش روابط عمومی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی، کارکنان شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی در آستانه فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی  امروز(دوشنبه 20 آبان) در قالب هیئت عزاداری به همراهی کارکنان شرکت ملی گاز ایران بر سر مزار شهدای گمنام واقع در وزارت نفت حضور بهم رساندند و طی مراسمی با شکوه  به همراه مداحی و سینه زنی در عزای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش به سوگ نشستند.
همچنین گفتنی است که در این مراسم مهندس مسعود سامی وند،مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی و مدیران ارشد شرکت نیز حضور داشتند.
لازم به ذکر است که در ادامه این مراسم از شرکت های دیگر زیر مجموعه وزارت نفت همچون شرکت پالایش و پخش ، سازمان حراست و دیگر شرکت ها نیز در قالب دسته های عزاداری بر سر مزار شهدای گمنام وزارت نفت گردهم آمدند و به عزاداری پرداختند.

تهیه و تنظیم: واحد ارتباط با رسانه ها- افلاطون سالاری

 
جمعه 17/8/1392

به منظور پشتیبانی از منابع تأمین گاز زمستان، تمهیدات لازم در مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم صورت گرفت.


به منظور پشتیبانی از منابع تأمین گاز زمستان، تمهیدات لازم در مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی، مهندس مسعود سامی وند در بازدید از تأسیسات مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم بیان داشت: بر اساس سیاست های شرکت ملی گاز ایران و به منظور پشتیبانی از منابع تأمین گاز برای زمستان 92  هماهنگی های لازم و تدابیر فنی و عملیاتی برداشت حداکثری ظرفیت تولید گاز در این مجتمع صورت گرفته است.

وی افزود: کلیه بخش های ستادی و عملیاتی در شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی آماده می باشند تا  بر اساس برنامه های مدیریت نظارت بر تولید واعلام دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از تاریخ 92/9/1 نسبت به ارسال گاز ذخیره شده به خط سراسری اقدام نمایند.

بر اساس این گزارش، تاکنون حدود یک میلیارد و سیصد میلیون متر مکعب گاز از دورترین منابع  تولید گاز در کشور و در زمان های مناسب فصول گرم سال به وسیله خطوط لوله سراسری ، انتقال و پس از دریافت  از طریق مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده جهت ذخیره سازی به  مخزن سراجه قم تزریق شده است که در سال گذشته نیز حدود 300 میلیون مترمکعب آن در روزهای سرد زمستان پس از فرآیند عملیات فرآورش جهت مصرف کشور به خط سراسری ارسال گردید.

مدیر عامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی در پایان خاطر نشان کرد، مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم با ظرفیت فعلی پالایشی، توان فرآورش روزانه 10 میلیون مترمکعب گاز را دارد و کادر فنی آن با تمام توان عملیاتی به عنوان پشتوانه ای مطمئن در کنار همکاران شرکت ملی گاز ایران  جهت خدمات رسانی به ملت شریف و قدرشناس ایران اسلامی آماده می باشند و از مردم فهیم ایران در سرتاسر نقاط مختلف کشور تقاضا نمود تا با صرفه جویی و مصرف بهینه خود از گاز طبیعی به خصوص در زمستان شرایط مناسبی را برای خدمت رسانی هر چه بهتر فرزندان ملت در شرکت ملی گاز ایران برای ما فراهم سازند.

تهیه و تنظیم: واحد ارتباط با رسانه ها- افلاطون سالاری

 
چهارشنبه 15/8/1392

 تسنیم- مدیرعامل شرکت ذخیره‌سازی گاز طبیعی ایران گفت: در نقاط مختلف ظرفیت‌های ذخیره‌سازی گاز بررسی می‌شود به‌طوری که تاکنون مطالعات پایه در ۲۲۰ مخزن شناسایی شده در غرب کارون پایان یافته و ۴۰ مخزن بالقوه برای ذخیره‌سازی گاز شناسایی شده است.


مدیرعامل شرکت ذخیره‌سازی گاز طبیعی ایران گفت: در نقاط مختلف ظرفیت‌های ذخیره‌سازی گاز بررسی می‌شود به‌طوری که تاکنون مطالعات پایه در ۲۲۰ مخزن شناسایی شده در غرب کارون پایان یافته و ۴۰ مخزن بالقوه برای ذخیره‌سازی گاز شناسایی شده است.

مسعود سامی‌وند در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: افزایش ذخیره سازی گاز طبیعی موجب تقویت ثبات در صادرات گاز و همچنین ایجاد پشتوانه محکم برای افزایش مصرف داخلی کشور است.

وی افزود: حجم تزریق و برداشت گاز به مخزن سراجه در سال جاری افزایش یافته و تزریق گاز به مخزن شوریجه نیز از سال آینده آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت ذخیره‌سازی گاز طبیعی ایران با بیان اینکه هم اکنون مطالعات اکتشافی در ساختار نمکی نصرآباد در حال انجام است، تصریح کرد: در نقاط مختلف کشور ظرفیت‌های ذخیره سازی گاز طبیعی مورد بررسی قرار می‌گیرد به‌طوری که تاکنون ارزیابی و مطالعات پایه در 220 مخزن شناسایی شده در غرب کارون پایان یافته و 40 مخزن بالقوه برای ذخیره سازی گاز شناسایی شده است.

سامی‌وند عملکرد صنعت گاز ایران را در توسعه ذخیره سازی گاز طبیعی با توجه به سابقه کم ذخیره سازی گاز در ایران مطلوب دانست و گفت: با توجه به ذخایر عظیم گاز کشور، توسعه ذخیره سازی گاز طبیعی گامی مهم در پررنگ‌تر کردن نقش ایران در تأمین انرژی جهان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
چهارشنبه 15/8/1392

فارس- معاون وزیر نفت گفت: قیمت گاز صادراتی به پاکستان ثابت نیست و به همین دلیل می‌توان در خصوص قیمت صادرات گاز به این کشور با آنها مذاکره کرد.


معاون وزیر نفت گفت: قیمت گاز صادراتی به پاکستان ثابت نیست و به همین دلیل می‌توان در خصوص قیمت صادرات گاز به این کشور با آنها مذاکره کرد.

حمیدرضا عراقی در گفت‌وگو با  خبرگزاری فارس با اشاره به صحبت های وزیر نفت پاکستان مبنی بر درخواست کاهش قیمت گاز صادراتی به پاکستان گفت: مذاکرات درخصوص صادرات گاز به پاکستان در اختیار وزیر نفت است.

وی ادامه داد: صادرات گاز قرارداد است و ما نیز براساس قرارداد عمل خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران خاطرنشان کرد: در خصوص بحث قیمت گاز صادراتی به پاکستان که این روزها مطرح می شود نیز باید گفت صادرات گاز قیمت ثابت ندارد.

معاون وزیر نفت ادامه داد: براساس قراردادهایی که منعقد می شود دو طرف می توانند هر چند سال یک بار برسر قیمت صادرات گاز با یکدیگر مذاکره کرده و به جمع بندی برسند.

معاون وزیر نفت اظهار داشت: قیمت گاز صادراتی نیز به پاکستان از این حالت خارج نیست بنابراین می توان در خصوص این قیمت نیز با طرف پاکستانی مذاکره کرد.

به گزارش فارس هفته گذشته به دلیل عملکرد ضعیف طرف پاکستانی در احداث خط لوله صادرات گاز در خاک کشورش وزیر نفت اعلام کرد به اجرای این قرارداد خوشبین نیست.

براساس قرار داد صادرات گاز به پاکستان قرار است تا دسامبر سال 2014 میلادی روزانه 21.5 میلیون متر مکعب از گاز ایران به پاکستان صادر شود.

 
دوشنبه 15/7/1392

از میان طرحهای بزرگ شرکت ملی گاز ایران رتبه اول ایمنی ، بهداشت و محیط زیست در سال 1391 به طرح ذخیره سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه اختصاص یافت. 


 

به گزارش روابط عمومی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی ، مهندس مسعود سامی وند مدیر عامل این شرکت  با بیان این مطلب که طرح ذخیره سازی گاز طبیعی سراجه قم در سال 1391 توانسته است با رعایت دستورالعمل ها و معیارهای حاکم بر ایمنی ، بهداشت و محیط زیست و تلاش شبانه روزی کارکنان خدوم  و زحمتکش ذخیره سازی گاز طبیعی در بین طرح های شرکت ملی گاز ایران حائز رتبه برتر شود به نحوی که بر اساس شاخص های موجود عملکرد، واحد HSE این شرکت توسط کارگروههای تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفت و مقام اول به آن اعطا گردید

وی اظهار داشت: بر اساس  مصوبه هیات مدیره شرکت ملی گاز ایران، همزمان با گرامیداشت روز ملی ایمنی  و آتش نشانی، طرح ذخیره سازی گاز طبیعی سراجه قم با کسب بیشترین شاخص های   HSE در بین طرحهای عظیم شرکت ملی گاز ایران رتبه برتر را کسب نمود و برگ زرین دیگری در کارنامه درخشان این شرکت به ثبت رسید  که جا دارد بخاطر این موفقیت ارزشمند از تلاش بیدریغ  فعالان این عرصه و اهتمام همه همکاران عزیز صمیمانه تشکر و قدردانی نمایم

بر اساس این گزارش نخستین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده سراجه قم در سطح ایران و خاورمیانه که در سال گذشته در مدار تولید قرار گرفت توانست جمهوری اسلامی ایران را از رتبه 33 به رتبه 19 جهان ارتقاء بخشد

 
يكشنبه 7/7/1392

مدير عامل شركت ذخيره سازي گاز طبيعي از برگزاري همايش كارگروه (WOC2) اتحاديه بين المللي گاز ( IGU) براي اولين بار و به ميزباني شركت ملي گاز ايران در كشور خبرداد....


مدير عامل شركت ذخيره سازي گاز طبيعي از برگزاري همايش كارگروه (WOC2) اتحاديه بين المللي گاز ( IGU) براي اولين بار و به ميزباني شركت ملي گاز ايران در كشور خبرداد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران ، مسعود سامي وند با اعلام اين خبر تصريح كرد. در اين همايش كه از روز سه شنبه ( نهم مهر ماه) به مدت چهار روز برگزار خواهد شد نمايندگان بيش از 20 كشور جهان از جمله فرانسه ، آلمان، چكسلواكي، بلاروس ، لهستان ، ايتاليا ، اكراين ، روسيه ، كره جنوبي و بلغارستان حضور دارند.

وي با اشاره به اينكه اين همايش دو بار در سال ( هر 6 ماه يكبار) در يكي از كشورهاي عضو برگزار ميشود ، اظهار داشت در بين كشورهاي كانديد شده براي برگزاري اين همايش ، در اين دوره ايران به عنوان ميزبان با موقعيت هاي مناسب توسعه نفت و گاز انتخاب شد.

مهندس سامي وند يادآور شد: طي اين همايش چندين مقاله مهم در خصوص ذخيره سازي گاز طبيعي از جمله: جمع آوري و تزريق CO2 ، بررسي امتزاج پذيري N2 با متان و بهينه سازي توليد و تزريق گاز ، بررسي ساختارهاي مخازن ذخيره سازي هيدروكربوري / آبي / نمكي كه اهميت فراواني دارد ارائه و نقطه نظرات صاحبنظران در اين زمينه اخذ خواهد گرديد .

اين گزارش مي افزايد دانشگاههاي تهران و شيراز، پژوهشگاه صنعت نفت، مديريت هاي پژوهش نفت و گاز و شركت هاي خصوصي و متخصصين نفت و گاز كشور شركت و در خصوص مقالات ارائه شده داخلي و خارجي بحث و تبادل نظر خواهد شد.

مدير عامل شركت ذخيره سازي گاز طبيعي بازديد از مجتمع گاز پارس جنوبي ، تأسيسات ذخيره سازي گاز طبيعي سراجه قم و نصرآباد كاشان را از ديگر برنامه هاي همايش عنوان كرد.

وي همچنين با اشاره به عضويت ايران به عنوان يكي از اعضاء اصلي گروه ( WOC2 ) گفت: در اين همايش نمايندگان كشورهاي مختلف به تبادل اطلاعات در خصوص ذخيره سازي گاز طبيعي پرداخته و مانيز ضمن استفاده از تجارب ايشان از كشورهاي علاقمند براي توليد مخازن ذخيره سازي كشور دعوت خواهيم نمود.

بر اساس اين گزارش جمهوري اسلامي ايران با راه اندازي اولين طرح ذخيره سازي گاز طبيعي كشور در سراجه قم، از رتبه 33 جهان به رتبه 19 و با راه اندازي دومين طرح ذخيره سازي گاز طبيعي ( شوريجه) به رتبه 5 جهان ارتقاء خواهد يافت.

 
شنبه 6/7/1392

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و هیأت همراه در دومین روز سفر به مناطق عملیاتی شمال شرق کشور صبح روز چهارم مهر ماه بازدید خود را از مخزن ذخیره‌سازی شوریجه آغاز کردند و از پیشرفت این پروژه در بخش‌های مختلف مطلع شدند و از اقدامات انجام شده در زمینه ذخیره‌سازی ابراز رضایت نمودند....

 

آلبوم تصویری


 

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و هیأت همراه در دومین روز سفر به مناطق عملیاتی شمال شرق کشور صبح روز چهارم مهر ماه بازدید خود را از مخزن ذخیره‌سازی شوریجه آغاز کردند و از پیشرفت این پروژه در بخش‌های مختلف مطلع شدند و از اقدامات انجام شده در زمینه ذخیره‌سازی ابراز رضایت نمودند.

مهندس عراقی پس از این بازدید و در نشستی با حضور مدیران شرکت ذخیره‌سازی در ابتدا ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس به شرایط سخت، کمبودها و محدودیت‌های دوران دفاع مقدس در مناطق جنگی برای انجام کارها و فعالیت خود به‌عنوان مدیر منطقه یک گاز كشور در آن زمان اشاره نمود و گفت: در حالی‌که پالایشگاه بیدبلند دایماً بمباران می‌شد به دستور امام (ره)، وظیفه داشتیم پالایشگاه را بازسازی کرده و مانند حالت عادی فعالیت خود را ادامه دهیم.

وی با بیان این مطلب اظهار داشت: این دستور امام (ره) به ما یاد داد که باید در هر شرایطی برای رسیدن به هدف خود تلاش کنیم و جنگ و بحران نباید باعث شود، امید خود را از دست دهیم.

مهندس عراقی کار کردن در شرکت گاز را  یک توفیق الهی دانست و افزود: بایستی برای کار کردن در شرکت ملی گاز و فراهم نمودن گرما، روشنایی، امنیت و رفاه مردم کشور خدا را شاکر باشیم.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران تأمین آسایش و امنیت مردم را در بخش انرژی وظیفه اصلی کارکنان این شرکت دانست و گفت: امنیت انرژی در زندگی مردم و در شرایط فعلی کشور بسیار اهمیت دارد و همه باید در شرکت گاز با تمام توان در این راستا تلاش کنند.

مهندس عراقی در ادامه با تشکر از تمام کسانی در اجرایی شدن پروژ‌ه‌های ذخیره‌سازی در کشور زحمت کشیده‌اند، گفت: امروز ذخیره‌سازی گاز طبیعی در کشور تبدیل به یک فرهنگ شده است و در این زمینه به دانش فنی خوبی ‌دست یافته‌ایم و مشکلی نداریم.

وی با بیان اینکه باور توانستن انجام پروژه‌های ذخیره‌سازی در کشور به‌وجود آمده است، اظهار داشت: این باور بسیار اهمیت دارد و بایستی برای دستیابی به شرایط بهتر و ایجاد مخازن بیشتر برنامه‌ریزی داشته باشیم و تلاش کنیم.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران همچنین با بیان اینکه‌ باور یک چیز به تحقق آن بسیار کمک می‌کند، هنر پروژه‌های ذخیره‌سازی را داخلی شدن بسیاری از تجهیزات و قطعات این پروژه‌ها عنوان نمود و گفت: این همه پیشرفت‌ نشان از توانایی سازندگان داخلی در کشور دارد و واقعاً زندگی در کشوری که جوانان آن با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌ها تعداد زیادی از تجهیزات مورد نیاز صنعت را تولید کرده‌اند، بسیار لذت‌بخش است.

در ابتدای این نشست، مهندس سامی‌وند مدیر عامل شرکت ذخیره‌سازی گاز طبیعی ایران نیز با تشکر از حضور مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران و هیأت همراه به ارائه گزارش مختصری از فعالیت‌های این شرکت پرداخت و گفت: مخزن ذخیره‌سازی شوریجه به عنوان دومین وبزرگترین طرح ذخیره‌سازی گاز طبیعی ایران وخاورمیانه وپانزدهمین پالایشگاه گازی کشوربه شمارمی‌آیدکه درکمترین زمان ممکن وکمترین هزینه توسط متخصصین ایرانی طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی شده است.

وی درباره سایر طرح‌های ذخیره‌سازی گازطبیعی افزود: در تمام کشور بررسی لازم برای ذخیره‌سازی گاز طبیعی صورت گرفته است و پس از بررسی 220 مخزن، مشخص شد که در 40 مخزن امکان اجرای پروژه‌های ذخیره‌سازی وجود دارد.

مهندس سامی‌وند در پایان اظهار داشت: در حال حاضر قطار ذخیره‌سازی در کشور حرکت خود را آغاز کرده است و برای اینکه در آینده دغدغه‌ای نداشته باشیم باید تمام تلاش خود را به‌کار گیریم تا این حرکت ادامه داشته باشد.

این گزارش می‌افزاید؛ مديرعامل شركت ملي گاز و هيات همراه، بعد از ظهر چهارشنبه سوم مهر درجمع مديران ورؤساي واحدهاي شركت گازاستان خراسان رضوي حضوريافته و از نزديك با ديدگاهها، نقطه نظرات، پيشرفت‌هاي حاصله درزمينه گازرساني و راهكارهاي برون رفت ازچالشهاي موجود درسطح شركت آشنا شدند.

مهندس عراقي در این بازدید ازتمامي همكاران خود در شركت گازخراسان رضوي قدرداني نموده واين شركت را درتمامي زمينه‌ها سرآمد و الگو دانست و خواستاراستمرار اين افتخارات شد.

وي در پايان با پاسخ‌گویی به سئوالات و شنیدن پيشنهادات مديرعامل وسايركاركنان، براي پيگيري درخواست‌هاي آنان قول مساعد داد.

 
سه‌شنبه 26/6/1392

مخزن شوریجه که دومین و بزرگترین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه می باشد با ظرفیت 8/4 میلیارد متر مکعب گاز آماده بهره برداری است 


به گزارش روابط عمومی شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی ایران مهندس سامی وند مدیر عامل این شرکت گفت: مجتمع پالایشگاهی، تزریق و ذخیره سازی گاز طبیعی شوریجه شامل یک سیستم تزریق به ظرفیت10میلیون متر مکعب و یک پالایشگاه به ظرفیت20میلیون متر مکعب می باشد و در مساحتی به وسعت حدود 30هکتار تاسیس گردید و تمام تمهیدات طرح توسعه آن برای 20 میلیون متر مکعب تزریق و 40 میلیون متر مکعب  برداشت در شرایط نیاز دیده شده است بطوریکه در آینده  بتوان میزان گاز تا 8/4میلیارد متر مکعب را در این میدان ذخیره نمود.
وی افزود: این طرح به عنوان دومین و بزرگترین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه و پانزدهمین پالایشگاه گازی کشور به شمار می آید که در کمترین زمان ممکن و کمترین هزینه توسط متخصصین ایرانی طراحی ، ساخت، نصب و راه اندازی گردیده است که به یاری خداوند متعال به زودی مورد بهره برداری رسمی قرار می‌گیرد.
مهندس سامی وند درباره ویژگی های این طرح گفت: اهمیت این پروژه عظیم این است که اولاً ما را از واردات گاز از کشور همسایه برای مصارف داخلی بی نیاز می‌سازد و از طرفی می توان با ذخیره سازی گاز وارداتی از کشور همسایه توان صادرات گاز کشور را بالا برد که سود و درآمد قابل توجهی برای کشور حاصل می شود که در چند ماه اول، کلیه هزینه های مربوطه مستهلک خواهدشد.با انجام این پروژه استان های شمالی کشور (خراسان شمالی، گلستان، مازندران ، گیلان و اردبیل) که از منابع تولید گاز فاصله بسیاری دارند، دیگر دچار کمبود وافت فشار گاز نخواهند شد.علاوه برآن پشتوانه ای موثر برای عملیات تزریق گاز در میادین نفتی با هدف ازدیاد برداشت بوده که بدون توقف انجام می گردد
همچنین مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی درباره طرح ذخیره سازی گاز طبیعی در ایران مرکزی افزود: کشف گنبد نمکی نصر آباد کاشان که توسط این شرکت با همکاری مشاور خود صورت گرفت یکی از ساختارهای بزرگ شناخته شده تحت الارضی در فلات ایران مرکزی می باشد. این ساختار نمکی دارای ابعادی به طول3،9،5،10 کیلو متر می باشد در ابعادی به عمق 100متر ذخیره سازی صورت می پذیرد که در حال حاضر در راستای اثبات قابلیت ذخیره سازی گاز در این ساختار پروژه ای در فاز 1 شامل ارزیابی کامل زمین شناسی ( هیدرودینامیک و هیدروژئولوژی )، برداشت داده های ژئوفیزیکی ( لرزه ای و غیر لرزه ای )،حفاری یک حلقه چاه اکتشافی / ارزیابی،مغزه گیری از نمک و انجام آزمایشات ژئو مکانیکی و ژئو شیمیایی و کانی شناسی،انجام پروسه شستشو و انحلال توده نمک – تست سلامت مخزن – نمودارگیری مخزن،تکمیل چاههای عملیاتی و تجهیز با ابزارآلات چاهی – قرار گرفتن در مدار تولید ( تزریق – برداشت ) در حال اجراء است .

 
پنجشنبه 21/6/1392

دومین و بزرگترین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه و پانزدهمین پالایشگاه گاز کشور در استان خراسان رضوی حوزه شهرستان سرخس در هفته دولت آماده افتتاح است.


شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی، با اجرای طرح های عظیم ذخیره سازی گاز طبیعی در تمام نقاط کشور، علاوه بر احیای مخازن هیدرو کربوری تخلیه  شده، رونق اقتصادی در مناطق مختلف ایجاد خواهد کرد.

مهندسان شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی با طراحی، ساخت ، نصب و راه اندازی اولین مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی در ایران و خاورمیانه،موفق شدند  کشور را از رتبه ٣٣ به ١٩ جهان  در بین کشورهای دارای تکنولوژی ذخیره سازی گاز طبیعی ارتقاء دهند.

شرکت ذخیره سازی گاز کشور آمادگی خود را برای افتتاح دومین و بزرگترین مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی کشور بنام ثامن الحجج علیه السلام و پانزدهمین پالایشگاه گازی کشور در هفته دولت اعلام کرده است که با راه اندازی این مجتمع بزرگ ایران اسلامی به رتبه پنجم جهانی خواهیم رسیدو با اجرای طرح های متعدد ذخیره سازی گاز طبیعی در سایر استان های کشور، رتبه برتر کشورهای دارای این تکنولوژی نیز به جمهوری اسلامی ایران اختصاص خواهد یافت.

بر پایه این گزارش، طرح های ذخیره سازی گاز طبیعی گنبدهای نمکی (کاشان)، یورتشا (ورامین)، احمدی (شیراز)، قزل تپه (گنبد کاووس)، میدان های باباقیر، بانکول، ویزنهار (ایلام) و میدان مختار (یاسوج)در حال اجرا و دستور کار قرار دارند. 

 
پنجشنبه 21/6/1392

طی حکمی از سوی وزیر نفت، حمیدرضا عراقی به عنوان مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و معاون وزیر در امور گاز منصوب شد.


شانا _ گروه گاز: طی حکمی از سوی وزیر نفت، حمیدرضا عراقی به عنوان مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و معاون وزیر در امور گاز منصوب شد.

 

به گزارش شانا وزیر نفت طی حکمی به استناد حکم ذیل ماده ٥ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب مجلس شورای اسلامی، حمید رضا عراقی را به عنوان مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و معاون وزیر در امور گاز منصوب کرد.

عراقی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بوده و  سوابق مدیریتی ارزشمندی در بخشهای مختلف صنعت گاز ایران دارد.

بر اساس این گزارش روز گذشته وزیر نفت در نامه ای خطاب به جواد اوجی مدیر عامل سابق شرکت ملی گاز ایران نیز، از تلاش های وی در مدت تصدی این سمت قدردانی کرد.
 
پنجشنبه 21/6/1392

وزیر نفت طی حکمی هوشنگ ایزدی را به ریاست سازمان حراست صنعت نفت منصوب کرد.


وزیر نفت طی حکمی هوشنگ ایزدی را به ریاست سازمان حراست صنعت نفت منصوب کرد.

وزیر نفت همچنین در نامه ای جداگانه خطاب به علیرضا فخاری از زحمات وی در زمان تصدی این سمت قدردانی کرد.

 
پنجشنبه 21/6/1392

وزیر نفت با بیان این که توسعه صادرات گاز در سال های آتی با توجه به توسعه فازهای پارس جنوبی دارای اهمیت زیادی است، افزود: ایران با هدف...


شانا _ گروه گاز: وزیر نفت با بیان این که توسعه صادرات گاز در سال های آتی با توجه به توسعه فازهای پارس جنوبی دارای اهمیت زیادی است، افزود: ایران با هدف توسعه صادرات گاز مازاد خود از سال ١٣٩٤ به بعد برنامه ریزی ویژه ای خواهد داشت.

 

به گزارش شانا، مهندس بیژن زنگنه در مراسم تودیع و معارفه مدیران جدید و اسبق شرکت ملی گاز ایران، با تاکید بر توسعه و توانمندسازی شبکه اصلی گاز کشور اظهار دادشت: شبکه انتقال گاز کشور باید طوری برنامه ریزی شود که در صورت قطع شدن یکی از خطوط، خط های دیگر بتوانند شبکه را پوشش دهد و چنانچه خطی به طور کلی قطع شد، از طریق خطوط دیگر بتوانیم روند انتقال گاز را به صورت مستمر ادامه دهیم.

وی با اشاره به این که برای انجام این کار نیازمند چند میلیارد دلار سرمایه گذاری هستیم، افزود: به منظور تحقق این مهم، باید خطوط دیگری از شمال به جنوب و همچنین از شرق به غرب احداث کنیم.

وزیر نفت ضمن تاکید بر ذخیره سازی گاز در کشور، گفت: باید هر چه سریعتر با بر طرف کردن مشکلات ساختاری در باره ذخیره سازی، این امر در کشور توسعه یابد.

وی با اشاره به این که بالا بردن حجم ذخیره سازی گاز در کشور به پایداری شبکه انتقال گاز کمک شایانی خواهد کرد، اظهار داشت: با ایجاد تغییرات استراتژیک و با کمک همکاران در صنعت گاز کشور، در این حوزه نیز شاهد پیشرفت های چشمگیری در آینده نزدیک خواهیم بود.

توسعه جایگاه های سی.ان.جی

وزیر نفت با بیان این که توسعه گازرسانی به جایگاه های سی.ان.جی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: چنانچه ٣٠ میلیون مترمکعب دیگر نیز مصرف سی.ان.جی را بالا ببریم، صرفه جویی خوبی در مصرف بنزین خواهیم داشت و کشور بیمه از این نظر خواهد شد.

مهندس زنگنه با اشاره به اقدام های مطلوب صورت گرفته در پالایشگاه های گاز کشور، اظهار داشت: در این خصوص نیز باید سطح اداره پالایشگاه های خود را به بالاترین میزان ارتقا داده و آنها را در سطح پالایشگاه های جهانی اداره کنیم.

وی با بیان این که اداره کردن یک پالایشگاه فوق مدرن با روش های سنتی امکان پذیر نیست، گفت: با شناسایی استعدادها، افراد با مهارت را باید بکارگیریم و از توان آنها استفاده کنیم.

وزیر نفت همچنین به اهمیت توزیع گاز در کشور اشاره کرد و گفت: پیشانی کار ما توزیع و ارائه خدمات به هموطنان است، لذا باید ارتباط با مشترکین در سطح کلاس جهانی باشد و در همه بخش ها خدمات درجه یک به مشترکین ارائه دهیم.

مهندس زنگنه بر پیگیری در زمینه گازرسانی به حفره های خالی شهری و توسعه گازرسانی به نیروگاه ها و صنایع تاکید کرد و گفت: باید هدف را بر کاهش مصرف سوخت مایع به خصوص در صنایع و جایگزینی گاز با سوخت مایع قرار دهیم.

وزیر نفت با بیان این که مشکلات مالی نمی تواند مانع از انجام برنامه ها شود، گفت: با استفاده از روش های ابتکاری می توانیم موانع مالی را از سر راه برداریم و روند اجرای پروژه ها را شتاب بخشیم.

زنگنه در باره گازرسانی به روستاها نیز گفت: در کنار روش های متداول، در بعضی روستاها استفاده از سایر انرژی ها را جایگزین استفاده از گاز خواهیم کرد و توسعه جایگاه های ال.ان.جی در روستاها را در دستور کار و بررسی داریم.

ضرورت تربیت مدیران جوان
وزیر نفت ضمن تاکید بر تربیت مدیران جوان، گفت: مسئولیت اداره یک سازمان با تمام اعضای هیئت مدیره است و باید با تدبیرترین و با سابقه ترین افراد اداره صنعت گاز کشور را در دست بگیرند.

زنگنه همچنین با تاکید بر اینکه برای پیشبرد صنعت نفت باید اراده جمعی حاکم و جاری شود، ضمن قدردانی از زحمات مهندس جواد اوجی مدیرعامل سابق شرکت ملی گاز ایران، برای مهندس حمیدرضا عراقی در زمان تصدی پست معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران آرزوی توفیق کرد.

به گزارش شانا، مراسم معارفه و تویع مدیران جدید و اسبق شرکت ملی گاز ایران، روز گذشته (سه شنبه ١٩ شهریور) در برج گاز انجام شد.  

 
پنجشنبه 21/6/1392

بهره مندی ١٧١٥ واحد صنعتی در سطح استان از نعمت گاز طبیعی سرپرست گاز استان قم از بهره مندی ١٧١٥ واحد صنعتی در سطح استان از نعمت گاز طبیعی خبر داد.

به گزارش شانا، فرجی با اعلام این که شبکه گذاری در تمام محورهای خروجی استان با هدف تأمین سوخت مورد نیاز کارخانجات و صنایع عمده اجراء شده است، گفت:  زیرساخت های مطلوبی در این زمینه ایجاد شده است و برای مصرف بیش از ٤٠٠٠٠٠ متر مکعب گاز در ساعت طراحی و برنامه ریزی شده است.

وی با اعلام این که بر اساس برنامه در هفته های آینده گازرسانی به سه جایگاه C.N.G به اتمام می رسد، گفت: با احتساب ٣ جایگاه یاد شده، تعداد جایگاه های C.N.G  فعال در سطح استان به ٣٥ جایگاه افزایش می یابد.

سرپرست شرکت گاز استان با اعلام اینکه تمام شهرک های صنعتی استان به شبکه سراسری گاز متصل شده اند، گفت: تأمین سوخت پایدار واحد های تولیدی و صنعتی این شهرک ها با هدف تحقق تولید ملی و افزایش فعالیت اقتصادی کشور و نیزکاهش وابستگی به خارج، از اولویت های شرکت بوده است.

 
پنجشنبه 21/6/1392

 

رئیس جمهوری در اولین گزارش زنده تلویزیونی خود به مردم، گفت: ظرفیت و قدرت تولید برای کشور از نظر راهبردی و جایگاه کشور بسیار مهم و از برنامه های فوری دولت است


 

رئیس جمهوری در اولین گزارش زنده تلویزیونی خود به مردم، گفت: ظرفیت و قدرت تولید برای کشور از نظر راهبردی و جایگاه کشور بسیار مهم و از برنامه های فوری دولت است.

 

به گزارش خبرنگار شانا، دکتر حسن روحانی شب گذشته (سه شنبه ١٩ شهریور) در اولین گفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم، گزارش خود را به اطلاع عموم رساند که نفت و گاز یکی از مهمترین محورهای اقتصادی سخنان دکتر روحانی در این برنامه بود.

رئیس دولت یازدهم در سرآغاز سخنانش با بیان این که دولت یازدهم، دولت پاسخگو و دولت راستگویان است و گزارش‌اش بر مبنای تبلیغات نیست، بلکه بر مبنای واقعیت‌ها و تشریح آنها چه تلخ و چه شیرین است، افزود: خوشحالم که به یکی از وعده هایی که بر آن تاکید کردم، عمل کنم و آن گزارش دهی به مردم عزیز و بزرگوار کشور است.

رئیس جمهور در مهمترین بخش سخنان خود در بخش نفت و گاز، با بیان این که دولت تلاش خواهد کرد به ویژه در زمینه پارس جنوبی اقدامات سریعی انجام دهد، تصریح کرد: فاز ١٢، ١٥، ١٦، ١٧ و ١٨ پارس جنوبی در اولویت است و تلاش می شود در ماه های آینده بتوانیم کمک کنیم تا سریعا اینها به نتیجه برسد. وزیر نفت نیز قول داده است که تا پایان سال روزانه ٣٠ میلیون متر مکعب بر تولید گاز از پارس جنوبی و دیگر نقاط اضافه شود، که قدم بسیار مهمی است.

دکتر روحانی افزود: ظرفیت و تولید نفت ما پایین آمده است و تصمیم دولت در این باره آن است که در کوتاه مدت تلاش کند این تولید را به ٤ میلیون بشکه در روز برساند و در صادرات نفت هم تلاش می شود راه حل هایی پیدا شود، زیرا ظرفیت و قدرت تولید برای کشور از نظر راهبردی و جایگاه کشور بسیار مهم است که اینها از برنامه های فوری است.

وی در بخش دیگری از گزارش اش به مردم به بیان واقعیت های وضعیت موجود به خصوص در بخش اقتصاد پرداخت، وی در خصوص " رشد اقتصادی " با اشاره به اینکه در بخش اقتصاد، کشور در رکود تورمی است و هم بانک مرکزی و هم مرکز آمار اعلام می کنند که رشد اقتصادی سال ٩١ منفی بوده است، خاطر نشان کرد: بانک مرکزی رقمی و مرکز آمار رقمی دیگر را اعلام کردند ولی هر دو منفی اعلام کردند.

رئیس جمهور اظهار داشت: مرکز آمار رقم منفی ٥,٤ را اعلام کرده و بانک مرکزی که آمار شش ماهه اول بدون احتساب نفت را اعلام کرده است، رقم منفی ٢.٢ را اعلام می کند که با نفت مقداری افزایش می یابد و ما فکر می کنیم که آمار بانک مرکزی به واقعیت نزدیک تر است.

دکتر روحانی در خصوص وابستگی بودجه به نفت نیز گفت: در گذشته به دلیل آنکه رقم بودجه ٨ برابر و تکیه اصلی بر نفت بود، نمی‌شد مالیات اخذ کرد و لذا تکیه اصلی بر درآمد نفت بود.

وی افزود: پس از این که منبع نفتی به علت تحریم دچار مشکل شد، ما یا باید مالیات ها را بالا ببریم که در این شرایط که درآمد نفتی به اندازه کافی نیست و در شرایط رکود، بالا بردن مالیات ها بسیار سخت است و یا باید خدمات را در زمینه های آموزش، بهداشت، مسائل اجتماعی، امنیت و دفاع تقلیل بدهیم که این هم شدنی نیست، به همین علت نخستین بررسی دولت این بود که آیا بودجه ٢١٠ هزار میلیارد تومانی در شرایط فعلی کشور عملی هست؟ طبق برآوردها در خوشبینامه‌ترین نگاه، ١٣٠ هزار میلیارد تومان از این رقم محقق می‌شد، یعنی ٨٠ هزار میلیارد محقق نمی‌شد.

رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا برای سرمایه گذاری یا افزایش صادرات نفت و مسائلی از این دست در این طرح بررسی جدی صورت گرفته است، اظهار داشت: در زمینه نفت دستورالعملی قبلا به وزیر داده شده است، اکنون با دو مورد بسیار فوری مواجه هستیم که نخستین آن بحث تولید گاز است که به اندازه کافی نیست. بسیاری از نیروگاه هایی که باید گاز مصرف کنند، نفت گاز یا نفت کوره مصرف می کنند، ارزش نفت گاز و نفت کوره ای که نیروگاه ها مصرف کرده اند از ابتدای سال تاکنون هفت میلیارد دلار است که تا پایان سال با محاسبه این وضع به ١٧ میلیارد دلار می رسد.

دکتر روحانی با بیان اینکه ملاقات دوم با رییس جمهور چین است که روابط با این کشور نیز اهمیت ویژه‌ای دارد و ما همکاری‌های متعددی با این کشور داریم، اظهار داشت: چینی‌ها آمادگی دارند در بخش‌هایی سرمایه‌گذاری را در ایران آغاز کنند و اتفاقا یکی از مصوبات روز یکشنبه موضوع بهره‌برداری از حساب‌هایی است که از فروش نفت در خارج از کشور داریم و باید ببینیم چگونه اینها فاینانس شود تا با اعتماد به آن حساب‌ها در ایران سرمایه‌گذاری صورت گیرد.

 
پنجشنبه 21/6/1392

وزير نفت بعداز ظهر روز سه شنبه 19 شهريور ماه، در جلسه معارفه مهندس حميدرضا عراقي مديرعامل شركت ملي گاز ايران و توديع مهندس جواد اوجي؛ مهم ترين وظيفه شركت ملي گاز ايران را تاكيد بر پايداري شبكه ملي انتقال گاز كشور دانست....


 

وزير نفت بعداز ظهر روز سه شنبه 19 شهريور ماه، در جلسه معارفه مهندس حميدرضا عراقي مديرعامل شركت ملي گاز ايران و توديع مهندس جواد اوجي؛ مهم ترين وظيفه شركت ملي گاز ايران را تاكيد بر پايداري شبكه ملي انتقال گاز كشور دانست.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، مهندس بيژن زنگنه ضمن ابراز خرسندي از حضور در جمع كاركنان و مديران شركت ملي گاز ايران با تاكيد بر توسعه و توانمندسازي شبكه اصلي گاز كشور گفت: بايستي براي شبكه انتقال گاز كشور طوري برنامه ريزي كنيم كه در صورت قطع شدن يكي از خطوط، خط هاي ديگر بتوانند شبكه را پوشش دهند و چنانچه خطي به طور كلي قطع شد از طريق خطوط ديگر بتوانيم روند انتقال گاز را به صورت مستمر ادامه دهيم.

وي با اشاره به اينكه براي انجام اين كار نياز به صرف چند ميليارد دلار هزينه است، افزود: به منظور تحقق چنين هدفي بايستي خطوط ديگري از شمال به جنوب و همچنين از شرق به غرب احداث نماييم.

وزير نفت در ادامه ضمن تاكيد بر مساله ذخيره سازي گاز در كشور، گفت: بايستي هر چه سريعتر با بر طرف نمودن مشكلات ساختاري كه در بحث ذخيره سازي وجود دارد اين بخش را در كشورمان توسعه دهيم.

وي با اشاره به اينكه بالا بردن ذخيره گاز در كشور به پايداري شبكه انتقال گاز كمك شاياني خواهد كرد، اظهار داشت: با ايجاد تغييرات استراتژيك و با كمك همكارانمان در صنعت گاز كشور ان شاا... در اين حوزه نيز شاهد پيشرفت هاي چشمگيري در آينده نزديك خواهيم بود.

مهندس زنگنه در ادامه ضمن اظهار اينكه من قبلا از شركت ملي گاز و همكارانم راضي بودم و الان هم راضي هستم، به اقدامات خوب صورت گرفته در پالايشگاه هاي گاز كشور اشاره نمود و افزود: در اين خصوص نيز بايستي سطح اداره پالايشگاه هاي خود را به بالاترين ميزان ارتقا داده و آنها را در سطح پالايشگاه هاي جهاني اداره كنيم.

وي با بيان اينكه اداره نمودن يك پالايشگاه فوق مدرن با روش هاي سنتي امكان پذير نيست، گفت: بايستي با شناسايي استعدادها، افراد با مهارت را بكارگيري نماييم و از توان آنها استفاده كنيم.

وزير نفت همچنين به اهميت توزيع گاز در كشور اشاره نمود و گفت: پيشاني كار ما توزيع و ارائه خدمات به هموطنان است لذا بايستي ارتباط با مشتركين در سطح كلاس جهاني باشد و در همه بخش ها خدمات درجه يك به مشتركين ارائه دهيم.

مهندس زنگنه بر پيگيري در زمينه گازرساني به حفره هاي خالي شهري و همچنين توسعه گازرساني به نيروگاه ها و صنايع تاكيد نمود و تصريح كرد: بايستي هدف را بر كاهش مصرف سوخت مايع به خصوص در صنايع و جايگزيني گاز قرار دهيم.

وي با بيان اينكه توسعه گازرساني به جايگاه هاي سي.ان.جي نيز از اهميت بالايي برخوردار است، افزود: چنانچه 30 ميليون ديگر نيز مصرف سي.ان.جي را بالا ببريم، صرفه جويي خوبي در مصرف بنزين خواهيم داشت و كشور بيمه خواهد شد.

 

تاكيد بر تامين منابع مالي با استفاده از روش هاي ابتكاري

وزير نفت با بيان اينكه كمبود و مشكلات مالي نمي تواند مانعي باشد براي انجام كاري كه اراده كرده ايم باشد، افزود: با استفاده از روش هاي ابتكاري مي توانيم موانع مالي را از سر راه برداريم و روند اجراي پروژه ها را شتاب بخشيم.

مهندس زنگنه يادآور شد: در خصوص بحث گازرساني به روستاها نيز مي خواهيم در كنار روش هاي متداول در بعضي روستاها استفاده از ساير انرژي ها را جايگزين استفاده از گاز نماييم و همچنين توسعه جايگاه هاي ال.ان.جي در روستاها را در دستور كار و بررسي داريم.

وي همچنين با بيان اينكه توسعه صادرات گاز در سالهاي آتي با توجه به توسعه فازهاي پارس جنوبي داراي اهميت زيادي است، افزود: با توجه به اينكه از اوائل سال 94 نيازهاي داخلي در زمينه گاز تامين مي شود، بايستي براي گازهاي مازاد برنامه ريزي نماييم و بخش صاردات گاز را توسعه دهيم.

وزير نفت ضمن تاكيد بر تربيت مديران جوان، گفت: مسئوليت اداره يك سازمان با تمامي اعضا هيئت مديره است و بايستي باتدبيرترين و با سابقه ترين افراد اداره صنعت گاز كشور را دردست بگيرند.

وي در خاتمه ضمن تاكيد بر اينكه براي پيشبرد صنعت نفت بايستي اراده جمعي حاكم و جاري شود، ضمن قدرداني از زحمات مهندس جواد اوجي مديرعامل سابق شركت ملي گاز ايران، براي مهندس حميدرضا عراقي در زمان تصدي پست معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران آرزوي توفيق نمود.

 
پنجشنبه 21/6/1392

مديرعامل شركت ملي گاز ايران با بيان اينكه مبدا گاز، منبع مالي و منابع انساني سه پايه اصلي صنعت گاز است، افزود: ...


 

مديرعامل شركت ملي گاز ايران با بيان اينكه مبدا گاز، منبع مالي و منابع انساني سه پايه اصلي صنعت گاز است، افزود: در حال حاضر تنها پايه ي محكم و استوار، منابع انساني صنعت گاز است كه با استفاده از اين منبع مي توانيم مبدا گاز و منابع مالي را نيز فعال نماييم.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، مهندس حميدرضا عراقي در جلسه توديع و معارفه معاون وزير و مديرعامل شركت ملي گاز ايران كه بعداز ظهر روز سه شنبه 19 شهريور ماه با حضور وزير نفت در ستاد اين شركت برگزار شد، ضمن عرض خير مقدم به وزير محترم نفت گفت: با توجه به اينكه هم اكنون بيش از 65 درصد سبد انرژي كشور از طريق گاز تامين مي شود، اين بخش داراي حساسيت ويژه اي است.

وي ضمن تاكيد بر توسعه خطوط انتقال گاز، منابع مالي و بخش ذخيره سازي گاز طبيعي، افزود: در حال حاضر 80 درصد منابع مالي و سرمايه گذاري اين شركت از طريق وام و يا فاينانس تامين مي شود.

مهندس عراقي ضمن ابراز خرسندي از حضور مجدد مهندس زنگنه پس از 10 سال در سطح صنعت نفت و گاز كشور تصريح نمود: در دوره وزارت مهندس زنگنه قراردادهاي بيع متقابل فعال شد و بدون اينكه از دولت منابع مالي گرفته شود گازرساني در كشور توسعه يافت.

مديرعامل شركت ملي گاز ايران با بيان اينكه ما به تدبير مهندس زنگنه اميدواريم، افزود: مهندس زنگنه به بدنه تخصصي شركت ملي گاز اعتماد كرده و ما بايستي از اين اعتماد هم از نظر تامين انرژي و هم از نظر توسعه منطقي و اقتصادي انرژي مواظبت كنيم.

مهندس عراقي در خاتمه ضمن قدرداني از مهندس اوجي در زمان تصدي پست مديريت شركت ملي گاز، ابراز اميدواري نمود با همكاري و همت تمامي تلاشگران صنعت گاز كشور هر روز شاهد بالندگي اين صنعت عظيم باشيم.

مهندس جواد اوجي مديرعامل سابق شركت ملي گاز ايران نيز در اين جلسه گزارش مختصري از عملكرد خود در دوران تصدي پست مديرعامل شركت ملي گاز ايران، ارائه نمود و براي مهندس عراقي و همكاران ايشان آرزوي توفيق نمود.

 
پنجشنبه 21/6/1392

مهندس حميدرضا عراقي معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران در راس هياتي صبح امروز 20 شهريور ماه با حضور در پالايشگاه گاز پارسيان ضمن بازديد كامل از روند فعاليت اين پالايشگاه از نزديك در جريان چالش ها و مشكلات قرار گرفت و راهكارهاي مدنظر خود را ارائه نمود...


 

مهندس حميدرضا عراقي معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران در راس هياتي صبح امروز 20 شهريور ماه با حضور در پالايشگاه گاز پارسيان ضمن بازديد كامل از روند فعاليت اين پالايشگاه از نزديك در جريان چالش ها و مشكلات قرار گرفت و راهكارهاي مدنظر خود را ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، مهندس عراقي در اين بازديد ضمن ابراز خرسندي از حضور در جمع مديران، روسا و كاركنان پالايشگاه پارسيان، گفت: امروز شركت ملي گاز ايران در مقايسه با ديگر نهادها و سازمان ها در كل كشور از اهميت ويژه و بسزايي برخوردار است بنابراين انجام كار و فعاليت در اين شركت بايستي با دقت و توجه كامل صورت گيرد.

وي با بيان اينكه كار كردن در صنعت گاز بسيار ارزشمند است، افزود: كاركنان اين صنعت به حوزه كاري خود افتخار مي كنند، چراكه تامين انرژي كشور و ايجاد رفاه عمومي در جامعه كه اصلي ترين وظيفه دولت است، امروز توسط شركت ملي گاز ايران و كاركنان توانمند آن صورت مي گيرد.

مهندس عراقي با اشاره به جوان بودن پالايشگاه گاز پارسيان و نيروهاي توانمندي كه در اختيار دارد، گفت: بايستي اداره اين پالايشگاه در سطح كلاس جهاني صورت گيرد.

اين گزارش مي افزايد، در اين سفر دو روزه (چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاري)، عبدالحسين ثمري و حسن منتظر تربتي از اعضا هيئت مديره شركت ملي گاز و همچنين مهدي جمشيدي دانا مدير هماهنگي و نظارت بر توليد و مجيد بوجارزاده رئيس روابط عمومي، مهندس عراقي را همراهي نمودند.

گفتني است، در ادامه اين سفر مهندس عراقي و هيئت همراه از فازهاي مجتمع گاز پارس جنوبي، ديدن مي كنند و صبح روز پنج شنبه نيز جهت بازديد به پالايشگاه گاز فجرجم عزيمت خواهند كرد.

 
بيشتر


مجری سایت : شرکت سیگما