شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 15 تير 1399   21:28:16
شرکت های ستادی
12:301397/6/4 يكشنبه
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران همزمان با آغاز هفته دولت خبر داد؛
آغاز بهره‌برداری و عملیات اجرایی بیش از 2300 پروژه گازرسانی و توسعه ای شرکت ملی گاز ایران

در آغازین روزهای دومین سال کاری دولت دوازدهم و همزمان با هفته دولت، بهره‌برداری و عملیات اجرایی بیش از 2300 پروژه با هزینه‌ای بالغ بر 2600 میلیارد تومان از سوی شرکت ملی گاز ایران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام این خبر، گفت: همزمان با هفته دولت، بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 15 شهر و 1900 روستا در اقصی نقاط کشور با هزینه ای بالغ بر 2200 میلیارد تومان آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: با اجرای این پروژه‌ها حدود 160 هزار خانوار در کشور از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در این هفته، همچنین ۳۵۰ پروژه عظیم دیگر شامل کلنگ‌زنی و بهره‌برداری از ایستگاه‌های CNG، خطوط انتقال گاز، ایستگاه‌های تقویت و تقلیل فشار، گازرسانی به صنایع عمده و ... نیز با هزینه‌ای بالغ بر ۸۱ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

معاون وزیر در امور گاز همچنین از بهره برداری 7 پروژه مهم توسعه‌ای شرکت ملی گاز ایران با هزینه‌ای معادل 320 میلیارد تومان همزمان با هفته دولت خبر داد. این پروژه‌ها شامل؛ * آغاز بهره‌برداری از خط انتقال گاز سربیشه- نهبندان در خراسان جنوبی * آغاز بهره‌برداری از فاز یک و دو خط انتقال گاز منطقه سیمکان در استان فارس * بهره‌برداری رسمی از پروژه عظیم واحد تولید ماده بودارکننده گاز که با اجرا و بهره‌برداری از این پروژه، ایران به جمع سه کشور تولیدکننده مرکاپتان خواهد پیوست * بهره‌برداری از پروژه مخابراتی و اسکادای خط لوله سوم گاز آذربایجان * بهره‌برداری از پست برق پشتیبان فازهای پارس جنوبی * بهره‌برداری از پروژه‌های مرتبط به تأسیسات تقویت فشار گاز نائین و کاشان * و نیز بهره‌برداری از پروژه‌های ساختمانی بندر سیراف می‌شود که هریک نقش بسیار مهمی در ایجاد زیرساخت‌های صنعت گاز در کشور دارد.

مهندس عراقی همچنین تکمیل و بهره‌برداری از فاز اول خط نهم سراسری به طول 230 کیلومتر در پاییز سال‌جاری را نیز یکی از اقدامات بسیار مهم شرکت ملی گاز ایران برای تقویت غرب کشور دانست و گفت: با پایان تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌ها و ایستگاه‌های تقویت فشار گاز و همچنین برگزاری مانورهای آمادگی در شرکت‌های گاز استانی، شرکت ملی گاز ایران از هم‌اکنون برای فصل سرد، از آمادگی کامل برخوردار بوده و تمام تلاش خود را برای تأمین گاز مطمئن، پایدار و ایمن برای همه ذی‌نفعان به کار خواهد بست.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما