شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 7 خرداد 1399   21:45:48
شرکت های ستادی
13:151397/6/5 دوشنبه
همزمان با آغاز هفته دولت صورت می‌گیرد:
بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی از پروژه‌های گازرسانی به 15 شهر و 1900 روستا

همزمان با هفته دولت، بهره‌برداری و عملیات اجرایی گازرسانی به 10 شهر و 1900 روستا در اقصی نقاط کشور با هزینه‌ای بالغ بر 2200 میلیارد تومان آغاز می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید مؤمنی، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست‌های شرکت ملی گاز ایران و با هدف بهره‌مندی هرچه بیشتر خانواده‌ها از گاز طبیعی، بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی به 10 شهر هجدک، جیرفت، انارک، خور، جندق فرخی، درب گنبد، سرو، نهبندان، شوسف و فریم در هفته دولت آغاز می‌شود که با انجام این کار، امکان بهره‌مندی بیش از 19 هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی فراهم خواهد شد.
وی در ادامه افزود: این در حالی است که همزمان با این اقدام، عملیات اجرایی گازرسانی به ۵ شهر بلوک، فاریاب، زهگلوت، عنبرآباد و قلعه‌گنج از هفته پیش رو آغاز می‌شود و با به اتمام رسیدن این پروژه، بیش از ۱۳ هزار خانوار دیگر نیز از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران همچنین با اشاره به تعداد روستاهایی که تحت پوشش گاز طبیعی قرار می‌گیرند، گفت: بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی به 1243 روستا نیز آغاز شده که موجبات بهره‌مندی 89452 خانوار را از این انرژی پاک فراهم خواهد کرد.
به گفته وی، این همه در حالی است که آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 650 روستای جدید نیز در دستور کار قرار دارد که از این طریق، 35741 خانوار دیگر هم، از این نعمت خدادادی بهره‌مند می‌شوند.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران همچنین تصریح کرد: همزمان با آغاز به کار دولت جدید و در هفته دولت امسال، عملیات اجرایی بیش از 23 پروژه جنبی و گازرسانی شامل؛ LNG، خطوط انتقال و صنایع عمده نیز آغاز می‌شود.
مؤمنی در پایان خاطرنشان کرد: به طور کلی، ایجاد امنیت انرژی و رفاه عمومی برای مشترکان، ایجاد اعتماد بین‌المللی با صادرات پایدار گاز، افزایش ضریب نفوذ گاز در بخش‌های شهری، روستایی، صنایع، افزایش حجم گازرسانی به نیروگاه‌ها، ایجاد زیرساخت‌های جدید برای افزایش حجم صادرات و مذاکره با کشورهای مختلف برای افزایش سهم ایران در تجارت جهانی گاز و ... را می‌توان از مهم‌ترین فعالیت‌های صنعت گاز برشمرد.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما