شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 15 تير 1399   21:43:16
شرکت های پالایش گاز
13:081397/6/5 دوشنبه
به دنبال گرمای بی سابقه تابستان امسال رخ داد:
کمک 9000 مگاوات ساعتی پالایشگاه گاز پارسیان به شبکه توزیع برق

به دنبال گرمای بی سابقه تابستان امسال، پالایشگاه گاز پارسیان 9000 مگاوات ساعت به شبکه توزیع برق کمک کرده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، فرشید ابدالی دهدزی، مدیرعامل پالایشگاه گاز پارسیان با اعلام این خبر افزود: پس از درخواست وزارت نیرو و گرمای بی‌سابقه تابستان امسال در اکثر نقاط کشور و ضرورت صرفه جویی در مصرف برق، شرکت پالایش گاز پارسیان به منظور رفاه و آسایش هموطنان عزیز به ویژه در شهرستان‌های جنوبی استان فارس و کمک به شرکت توانیر برای ارائه بهتر خدمات و تأمین برق پایدار با استفاده از توربوژنراتورهای گازی خود در ماه‌های تیر و مرداد بیش از 9000 مگاوات ساعت برق تولید و به شبکه توزیع برق کمک کرده است.
وی در ادامه افزود: این شرکت تا برطرف شدن مشکلات تولید برق شبکه سراسری، آمادگی کامل به منظور در سرویس نگهداشتن مولدهای برق را دارد.
مدیرعامل پالایشگاه گاز پارسیان ضمن تأکید بر صرفه جویی در منابع انرژی اعم از گاز، برق و آب تصریح کرد: متأسفانه گاهاً به دلیل فراوانی منابع انرژی و عدم توجه لازم به ارزش این منابع گرانقدر، در تجهیزات مصرفی آنها نیز استانداردهای لازم رعایت نشده است، لذا به منظور صیانت از منابع و سرمایه های ملی کشور و جلوگیری از اسراف آنها، ضروری است راهکارهای مصرف بهینه به عنوان یک وظیفه معنوی و ملی امری لازم تلقی، تبیین و پیاده‌سازی شود.
ابدالی با اشاره به صرفه جویی انجام شده در مصارف صنعتی و غیرصنعتی برق پالایشگاه، از پروژه تأمین برق خورشیدی به عنوان یکی از راهکارهای مطلوب نام برد و اظهار داشت: تأمین برق از انرژی خورشیدی و کاهش مصرف سوخت های فسیلی می تواند باعث کاهش انتشار گازهای آلاینده و در نتیجه، کاهش آلودگی محیط زیست در سطح کلان شود.
به گفته ابدالی، پالایشگاه گاز پارسیان نخستین شرکت تابعه ملی گاز است که در صدد راه‌اندازی نیروگاه یک مگاواتی برق از انرژی خورشیدی می‌باشد.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما