شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 15 تير 1399   22:10:34
شرکت های پالایش گاز
14:231397/5/28 يكشنبه
پایان عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقیت پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، کامبیز صفتی، مدیر بهره‌برداری پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان این مطلب اظهار داشت: انجام عملیات تعمیرات اساسی این پالایشگاه در گرمای طاقت فرسای جنوب کشور نشان از همت و تعصب و تعهد مسئولانه کارکنان نسبت به روند شکوفایی و رونق اقتصادی کشور و تامین گاز مورد نیاز هموطنان و صنایع کشور در فصل سرمای سال دارد.

وی با اشاره به انجام موارد مهم تعمیراتی و بازرسی در بازه زمانی تعمیرات اساسی، خاطرنشان کرد: در بازه تعمیرات اساسی سال جاری، بیش از هزار آیتم در بخش‌های مختلف مورد تعمیر و بازرسی قرار گرفت.

به گفته صفتی، با توجه به انتقال راهبری این پالایشگاه به مجتمع گاز پارس جنوبی، یکی از اهداف و استراتژی های اصلی در این تعمیرات اساسی، مرتفع کردن تمامی پانچ ها و نواقص موجود پالایشگاه بوده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در بازه زمانی مورد نظر، تعمیرات اساسی 861 مورد پانچ در سیستم‌های کنترلی با همت و تلاش متخصصان در این حوزه مرتفع شد.

وی به مهمترین اقدامات انجام شده در بازه زمانی تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم اشاره کرد و عنوان داشت: بازرسی و تعمیر برج‌ها، راکتورها، مخازن و فیلترها، مبدل‌ها، شیرها در بخش تعمیرات مکانیک تجهیزات ثابت، همچنین تجهیزات ابزار دقیقی، تجهیزات برقی و جوشکاری‌های مورد نیاز در نقاط مختلف، از مهمترین اقدامات انجام شده در عملیات تعمیرات اساسی فازهای 20 و 21 مجتمع گاز پارس جنوبی است.

به گفته وی، از موارد مهم این تعمیرات، می‌توان به عملیات توپک‌رانی هر دو خط خوراک با پیگ‌های مشخص‌شده و بازرسی برج‌های جذب و دفع ردیف‌های سوم و چهارم، بازرسی کامل تمامی مخازن و تجهیزات ردیف اول (FRIST LINE INSPECTION)، تعویض کاتالیست‌های بسترهای واحد نم‌زدایی ردیف اول، تعمیر شیرهای فشارشکن واحد تولید بخار بازرسی و تمیزکاری تمامی مخازن فلر در هر دو فاز و تعمیر کلیه شیرهای مسیر فلر اشاره کرد.

صفتی در پایان از تمامی کارکنان و متخصصان این پالایشگاه و هم‌چنین حمایت‌های ویژه ستاد تعمیرات مجتمع که با تلاش شبانه روزی خود توانستند این مهم را با موفقیت به پایان برسانند، تشکر و قدردانی کرد.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما